Poniedziałek, 23.09.2019

Tylko Bieszczad i Łączak radnymi Sejmiku Podkarpackiego

  • 23.10.2018, 11:27 (aktualizacja 23.10.2018, 13:45)
  • Ryszard Pajura
Tylko Bieszczad i Łączak radnymi Sejmiku Podkarpackiego Stefan Bieszczad może być zadowolony, wszedł do sejmiku, w ktorym PiS będzie miał zdecydowaną przewagę.
Stefan Bieszczad i Czesław Łączak zostali radnymi Sejmiku Wojewódzkiego. Będą w nim jedynymi przedstawicielami naszego powiatu.

Obaj zasiadali w sejmiku poprzedniej kadencji. Obaj startowali z listy PiS. W naszym okręgu jej liderem był Władysław Ortyl z Mielca, marszałek Podkarpacia. W wyborach zdobył ponad 38 tys. głosów.

Stefan Bieszczad zajął na liście PiS drugie miejsce - 14 054 głosy.

Czesław Łączak był czwarty - 9 908 głosów.

Łącznie w okręgu PiS zdobyło 5 mandatów, dlatego dwa nich trafią do Stefana Bieszczada i Czesława Łączaka.

Niewiele, bo tylko 127 głosów zabrakło, by ponownie radnym został Wiesław Lada (PSL). Zdobył 7 448 głosów, pokonał go Jan Tarapata. Ludowcy w okręgu będą mieli tylko jednego przedstawiciela, dlatego mandatu zabraknie dla Wisława Lady.

Pozostałe komitety wyborcze, choć przekroczyły próg wyborczy, nie uczestniczyły zgodnie z przelicznikami ordynacji wyborczej, w podziale mandatów.

To już oficjalne dane Państwowej Komisji Wyborczej.

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Arbuz
Arbuz 28.10.2018, 13:02
O wszystkim można by zapomnieć Panu Szewczykowi.; Ale o flircie z Polskim Stronnictwem Ludowym - nigday !
obiektywny
obiektywny 26.10.2018, 10:20
Jeśli ktoś miałby się dostać to tylko S. Bieszczad. Jeden z nielicznych niezależnych ludzi w tym dębickim bagienku układzików i kumoterstwa. Miałem okazję poznać pracę niejednego samorządowca z naszego regionu i każdy, za wyjątkiem Stefka, szedł tam żeby "robić karierę" i się dorobić. Stefek już się dorobił gdzie indziej i nie potrzebuje wchodzić w te chore układy, wszyscy mogą mu naskoczyć. A biorąc pod uwagę że to najbliższy człowiek Ortyla i że jest na "ty" z aktualnymi prominentami w Wawie, to jego skuteczność w regionie (tak jak w poprzednich latach) przerośnie zapewne wszystkich pisowców, peeselowców i platfusów razem wziętych. Tak to widzę.
pis
pis 26.10.2018, 16:54
Człowiek Ortyla? To już dawno stara płyta.
Obiektywny
Obiektywny 26.10.2018, 23:32
Nie ma takiego związku frazeologicznego jak „stara płyta”. Pewnie miałeś na myśli „zdartą płytę”. Ja wiem, że do pełnienia funkcji politycznego trolla nie musisz znać języka polskiego ale przy odrobinie wysiłku osiągniesz poziom gimnazjum. Trzymam kciuki.
pis
pis 27.10.2018, 17:36
Co tam jakiś związek. Fakt jest taki, że poparł Szewczyka i w PiSie nic już nie znaczy. A że był na liście PiSu to tylko z powodu Gowina.
PiS
PiS 25.10.2018, 16:33
Nie jestem pewien czy dobrym wyborem jest Bieszczad są inni, lepsi...
to już jest koniec
to już jest koniec 24.10.2018, 19:47
Bieszczad to największy przegrany tych wyborów! Wprowadził tylko jedną radną w mieście i dwoje w powiecie. W sejmiku jest tylu z PiS, że jest tam zbyteczny. Co ze stanowiskami dla ludzi WZD?
mieszkaniec
mieszkaniec 25.10.2018, 07:49
podobno został mu jeszcze "bohater ostatniej akcji" którego gorąco wspiera. Nie jest to tez podobno aktor z jego filmu, a z teoretycznie konkurencyjnej produkcji. Tak ludzie mówią, nie wiem ile w tym prawdy
Ratatuj
Ratatuj 26.10.2018, 10:00
Ciekawe czy to ten o którym mówił że to człowiek do wynajęcia?
jnw
jnw 24.10.2018, 16:43
Co takiego zrobil Bieszczad dla Dębicy? Byl tu radnym miejskim i powiatowym a jakos złote góry tu nie wyrosly że tak klakierzy pieją? A może to jego ludzie, którzy stracą stołki jak przyjdzie PiS w powiecie i Kutrzeba z ekipa w mieście i zacznie robic porządki? Co szukają juz wsparcia w sejmiku?
wnj
wnj 25.10.2018, 08:03
Prezes Stefan Bieszczad realizował cały czas program swojego stowarzyszenia, proszę już nie być takim złośliwym. Żeby zrealizować program trzeba mieć odpowiednie kadry na odpowiednich stanowiskach. Bo w przeciwnym razie kto będzie realizował ten program? :-)
rere
rere 25.10.2018, 12:41
Proszę tu nie hejtować prezesa Stefana. Musi mieć ludzi bo jeden człowiek przecież wszystkiego nie zrobi, a do zrobienia jest dużo, nawet bardzo dużo,
Obserwator
Obserwator 23.10.2018, 21:43
No to teraz Lada pewnie wce wójtem jak Rączka wygra bo gdzie indziej sie chłopina podzieje
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 25.10.2018, 19:52
Raczka ma bardzo dobrego zastępce i z informacji które sam przekazał wynika, ze Reguły nie ma zamiaru zmieniać :)
husarz
husarz 25.10.2018, 00:11
bezrobocie jest na niskim poziomie , nie ma sie co przejmowac. proponuje ciepłe bambosze i kontrole online.
Ana
Ana 23.10.2018, 19:54
Cudowny wynik pana Bieszczada bo to super człowiek Takich ludzi więcej A pan Lada ? Daj Boże że za kilka miesięcy nikt nie będzie o nim pamiętał
TT
TT 23.10.2018, 17:33
CIESZY MNIE ZE LADA NIE BEDZIE,
Arbuz
Arbuz 23.10.2018, 14:09
Brawo Pania Lada !
obiektywnie
obiektywnie 23.10.2018, 15:22
Pan Lada to akurat przegrał wszystko co było do przegrania. Wynik psl w powiecie dramatycznie słaby, on sam z pierwszego miejsca przegrywa. Wydać że ostatnie 4 lata rządów w powiecie i jego polityka robienia fotek z Regułą i Paskiem nie zdała egzaminu. Panowie się nie popisali zatem do widzenia!
Arbuz
Arbuz 23.10.2018, 17:36
No cóż, dla rolnika rola jest.
brawo
brawo 23.10.2018, 13:50
W przypadku Pana Bieszczada to akurat raczej bez znaczenia z jakiej partii startował. Myślę, że w większości ludzie głosowali na człowieka, a nie na partię. Zasługuje na to stanowisko, mądry człowiek który dba o Dębicę i jej mieszkańców. Powodzenia
Joanna
Joanna 23.10.2018, 13:27
Dobra wiadomość.
Republikanin
Republikanin 23.10.2018, 13:25
Brawa dla Pana Bieszczada ! Powodzenia !
taki
taki 24.10.2018, 00:48
Ależ ten naród ślepy jest. Skąd te peany na cześć Bieszczada?

Pozostałe