Sobota, 17.11.2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Wyniki wyborów: z czego najbardziej jesteś zadowolona/y? (plebiscyt)

  • 24.10.2018, 12:33
Wyniki wyborów: z czego najbardziej jesteś zadowolona/y? (plebiscyt) fot. Pixabay
Zapraszamy do oddania głosu w sondzie, dotyczącej wyników wyborów samorządowych w powiecie dębickim.

Można głosować na trzy propozycje.

Plebiscyt: Wybory 2018: z czego najbardziej jesteś zadowolona/y?


Maksymalnie możesz zagłosować na 3 pozycje.
PropozycjaGłosy
1Dębica: druga tura Mateusza Kutrzeby
145
Głosuj
2Powiat: wygrana PiS w wyborach Rady Powiatu (13 radnych)
133
3Dębica: wygrana PiS w wyborach Rady Miejskiej (11 mandatów)
101
4Dębica: druga tura Mariusza Szewczyka
86
5Gmina Dębica: druga tura Adama Pieniążka
59
6Dębica: zdobycie 6 mandatów radnego przez KWW Mariusza Szewczyka
54
7Gmina Dębica: druga tura Stanisława Rokosza
39
8Dębica: utrzymanie stanu 3 radnych przez Koalicję Obywatelską Ziemi Dębickiej
19
9Pilzno: wygrana Ewy Gołębiowskiej w I turze wyborów burmistrza
19
10Czarna: wygrana Józefa Chudego w I turze wyborów wójta
16
11Gmina Dębica: powiększenie przez PiS z 4 do 9 liczby radnych w RG
14
12Żyraków: druga tura Marka Rączki
13
13Żyraków: druga tura Krzysztofa Tylca
11
14Żyraków: wygrana KWW Marka Rączki w wyborach Rady Gminy (7 radnych)
8
15Brzostek: wygrana przez Wojciecha Staniszewskiego w I turze wyborów burmistrza
7
16Gmina Dębica: wygrana Naszej Gminy w wyborach RG (11 radnych)
7
17Żyraków: powiększenie przez PiS z 5 do 6 liczby radnych w Radzie Gminy
7
18Pilzno: wygrana przez KWW Gmina Pilzno wyborów do RG (10 radnych)
6
19Czarna: wygrana Samorządu Gminnego w wyborach Rady Gminy (9 radnych)
5
20Jodłowa: wygrana Jana Janigi w I turze wyborów wójta
5
21Brzostek: wygrana KWW Samorząd dla Miasta i Gminy w wyborach RG (10 radnych)
4
22Jodłowa: wygrana KWW Mieszkańców Gminy Jodłowa w wyborach RG (11 radnych)
4

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emka
Emka 28.10.2018, 07:24
Najwyższy czas odsunąć od władzy osoby które piastują swoje stołki nieprzerwanie przez kilkadziesiąt lat . Młodzi to szansa dla Was abyście wzięli sprawy w swoje ręce i nikt Wam nie dyktował co macie robić bo to od Was zależy przyszłość Gminy i Miasta.
Ewa
Ewa 26.10.2018, 16:53
Najwyższy czas podziękować wszystkim za ciepłe stołki trzymane jak by były ich własności. Młodzi teraz do dziela. Nie dajmy sobie aby inni podejmowali za nas decyzję. Ustawili się znowu na następne 5 lat . Jak teraz nic nie zrobimy to kiedy.
rde
rde 26.10.2018, 17:31
Jacy młodzi doszli teraz do rady? Co wypisujesz kłamstwa. Ile jeszcze nicków użyjesz by agitować za pis burmistrzem?
Yyy
Yyy 26.10.2018, 11:04
Zachęcam do do mobilizacji tych którzy nie biorą udziału w wyborach A zazwyczaj narzekają by poszli 4 listopada do urn i wzięli jakby nie było mało odpowiedzialność za swoje miasto i zagłosowali te ostatnie 4 lata to naprawdę był stracony czas dla dębicy
Xxx
Xxx 25.10.2018, 22:26
Zachęcam do do mobilizacji tych którzy nie biorą udziału w wyborach A zazwyczaj narzekają by poszli 4 listopada do urn i wzięli jakby nie było mało odpowiedzialność za swoje miasto i zagłosowali te ostatnie 4 lata to naprawdę nie był stracony czas dla dębicy
Razor
Razor 26.10.2018, 09:56
Ale był to czas który o wiele lepiej można było wykorzystać i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Dlatecho zachęcam do mobilizacji tych wszystkich którzy nie chodzą na wybory by poszli 4 listopada do urn i nie pozwolili aby ich miasto dalej cofało się w rozwoju. Postaw y na młodych z energią w Dębicy i gminach sąsiednich. Odsuńmy obecnego Burmistrza i wójtów od władzy. Postawimy na nowoczesność i dynamiczny rozwój
Antek Policmaister
Antek Policmaister 25.10.2018, 21:54
Nad czym tu się rozwodzić, koń (miasto) jaki jest każdy widzi. Jak wygra obecny Burmistrz to moim skromnym zdaniem kontynuacja tego smutnego obrazu. Niestety nie to co mamy obecnie obiecywał sobie po jego kadencji. Mojego głosu nie dostanie na pewno, a czy dostanie go Kutrzeba jeszcze nie wiem.. MA jeszcze tydzień z okładem aby mnie przekonać do swojego programu i pomysłów. To i tak dużo bo Szewczykowi tej szansy już nie dam drugi raz.
obywatel
obywatel 25.10.2018, 21:22
Popieram komentarz "BABA JAGA" Wszystko jest prawdą .
PPPP
PPPP 25.10.2018, 19:16
Nie liczą się ludzie ani Miasto dla PIS liczy się władza. Obietnice a co to jest dla nich wszystkiego się wyprzeć albo zmienić zdanie. Nie pierwszy i nie ostatni raz. W tym są fachowcami. Na nowogrodzkiej jest Geppetto - co struga Pinokiów.
115 pułk rowerowy
115 pułk rowerowy 25.10.2018, 21:57
Oczywiście że tak jest, jeden wart drugiego. Pamiętam ile to obecny Burmistrz na obiecywał a ile teraz obiecuję. A idź Pan Panie z takimi
xxx
xxx 25.10.2018, 10:18
Mnie najbardziej cieszy,że w Jodłowej nadal będzie rządziło PSL pan Janiga a nie pisowcy, bo by zdziadowali to co osiągnął wójt mucha . Ciekaw jestem,czy pis nadal będzie tak chętnie organizował uroczystości patriotyczne jak tuż przed wyborami ? :))
Dawid
Dawid 24.10.2018, 18:21
Pięknie RIS przegrał w powiecie na czele z P. Wolickim . Teraz jeszcze Panie Wójcie pasuje podziękować i z honorem odejść na zasłużona emeryturę.
Zwykły młody mieszkaniec
Zwykły młody mieszkaniec 24.10.2018, 18:09
Mam naszieje, że wygrają młodsi z energią świeżym pomysłami i będzie to prawdziwy impuls do rozwoju zarówno Dębicy jak i dwóch sąsiednich gmin:Dębica i Żyraków. W przypadku zwycięstwa obecnego Burmistrza dalej będziemy tkwić w maraźmie jaki nas otacza. Miasta dookoła zaczynają nas wyprzedzać. Zastanawiam się tylko jak to jest że w Mielcu czy Stalowej Woli czy nawet w Gminie Dębica się da a w Dębicy się nie da. Jak to się dzieje?. Oddam głos na Mateusza Kutrzebę i lata mi to czy jest z pisu czy niepisu. Może jako człowiek młodego pokolenia będzie rozumiał że trzeba też zadbać o potrzeby ludzi młodych w tym mieście tak aby nie uciekali z Dębicy i nie ustykiwali co krok na swoje miasto. Władze miasta powinny dbać zarówno o najmłodszych, najstarszych i tych którzy swoją pracą utrzymują Dębicę: przedsiębiorców i ich pracowników. Życzę sobie aby aby każdy mieszkaniec był dumny ze swojego miasta, czystego, nowoczesnego, wygodnego do życia iprzyjazdnego mieszkańcom. Miasta które przynajmniej będzie miało ambicje coś znaczyć w regionie jak kiedyś w sferze przemysłowej i sportowej. Miasta które będzie miało ambicję i które będzie przyciągał a nie odpychało. Gdzie nikt nie będzie musiał wysłuchać przynajmniej tak często jak teraz że się nie da bo nie środków, bo miasto biedne. Wreszcie miasta gdzie władze będą rozumieć że miasto nie jest dla nich tylko dla mieszkańców i pełni wobec nich rolę służebną i pomocniczą. Odnoszę wrażenie że przy obecnym burmistrzu będziemy stać w miejscu na peryferyjnej stacyjce Dębica a reszta będzie jechać pociągiem może nie ekspresowym ale na pewno pośpiesznym o nazwie rozwój. Dlatego głosuje na Mateusza Kutrzebę. Pozdrawiam wszystkich niezależnie od ich wyboru
demencja
demencja 28.10.2018, 08:51
Będzie rozwój,ale alzheimera,zapomną o obietnicach wyborczych i wyborcach.
Kolo
Kolo 24.10.2018, 20:04
Paradoksalne ludzie narzekają że nic się nie zmienia, że stagnacja itp po czym w wyborach do sejmików znów wygrywa PIS. Może warto zmienić władzę w województwie, być może wtedy popłynie wiecej pieniędzy?
kwadrat
kwadrat 25.10.2018, 07:34
nie wiem czy pamiętasz ale był taki moment że w województwie rządziła koalicja PO-PSL-SLD a w kraju PO-PSL i nawet obecny jeszcze starosta był wicewojewodą i jakos tej kasy nie było więcej
A czy...
A czy... 25.10.2018, 15:47
to nie Wolicki (wówczas pis) nie zadłużył miasta i wprowadzono komisarza?
Czy a...
Czy a... 25.10.2018, 21:42
Nie, Wolicki zrezygnował bo rada nie chciała mu uchwalić budżetu i musiałby pozrywać umowy na roboty z dofinansowaniem z UE. Wykonał więc manewr z dymisją. Miasto na koniec jego kadencji miało mniej więcej taki sam poziom zadłużenia. Komisarzem z nadania PO—PSL został wtedy Szewczyk a jego zastępcą Reguła. Dlaczego nagle koalicjanci na czele z przewodniczącym rady nagle odwrócił się od Wolickiego? Są różne wersje? Proszę dowiedzieć się jaki i która i zastanowić jaka jest najbardziej prawdopodobna.
Trójkąt
Trójkąt 25.10.2018, 15:41
Podasz źródło informacji?
Były Debiczanin
Były Debiczanin 24.10.2018, 18:48
Problem w tym że ludziom można wiele obiecać, zwłaszcza jeśli nie ponosi się odpowiedzialności. Wszystko się zmienia jak trzeba spiąć budżet, podjąć decyzję, wziąć za nią odpowiedzialność i ponieść ewentualne konsekwencje.
Senat
Senat 24.10.2018, 18:47
No a przy okazji pis poobsadza wszystkie stanowiska . Nawet ludzie kompetentni ktorz sa na swoich stanowiskach beda musieli sie z nimi pożegnac . A Pan kutrzeba nie bedzie mial w tym nic do gadania
Return
Return 25.10.2018, 21:44
Za to inni tego nigdy nie robili, dobre sobie
Prawda
Prawda 24.10.2018, 20:06
Wróci temat zastepcy burmistrza z otoczenia pewnego posła.
rde
rde 24.10.2018, 18:42
17 z Pisu w obecnej radzie. Co chcesz jeszcze?
Co kandydat Pisu zrobił w ciągu 4 lat? Dług post popełniłeś, ale treści żadnej. Pustostan. Aż do znudzenia napiszę, kilkanaście lat rządzicie, i co? Masz pretensje sam do siebie.
rde
rde 24.10.2018, 17:18
500+ i Mieszkanie+ za wygrane wybory, samorządowe wygrane - 12 listopada wolny.
To się musi skończyć scenariuszem greckim ...
Pawel
Pawel 24.10.2018, 15:54
Jestem bardzo niezadowolony że wyborcy z Dębicy oddali walkowerem miasto tzw." dobrej zmianie" -dwója z demokracji
Po prostu...
Po prostu... 24.10.2018, 18:23
ludzie chcą zmian. Na pytanie co i jak powinno się zmienić nie potrafią już odpowiedzieć. Stąd idą po najmniejszej linii oporu-wymieniają ludzi nie patrząc na spójność obietnic z realiami. Smutne ale prawdziwe.
Demokrata
Demokrata 24.10.2018, 17:11
Tak> A ja uważam że 5 z demokracji Bo masz głos masz wybór to jest demokracja !! A że Tobie nie podoba się wybrana DEMOKRATYCZNIE Rada miasta i Powiatu to już Twój Problem
Paweł
Paweł 24.10.2018, 14:18
Super że jest 2 tura z Adamem Pieniążkiem . Życzę powodzenia. Najwyższy czas wymienić starych wójtów na nowych. Pełne poparcie
Wyborca
Wyborca 26.10.2018, 14:44
Czy nowy i młodszy, będzie gwarancją, że będzie lepszy?
"...
73. 4 luty 2017 r. – Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego Województwa Podkarpackiego 2016 przygotowanego przez prof.dr hab.Eugeniusza Sobczaka. W kategorii Gmin Wiejskich zajęliśmy 6. miejsce z całego Podkarpacia.
74. 20 kwietnia 2017 r. – „Wzorowy Samorząd"- konkurs organizowany jest Wydawnictwo Europa Press Media z siedzibą w Kielcach przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Związku Powiatów Polskich. Gmina Dębica zdobyła tytuł „Wzorowa Gmina" w kategorii „Lider Kultury”
75. Czerwiec 2017 r.- „Perły Samorządu” Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz znalazł się w złotej dziesiątce
76. 8 listopada 2017 - 2 miejce w Rankingu Gmin Podkarpacia przygotowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.
77. Listopad 2017 r. - XIII edycja Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej- 11 miejsce ogółem, 2 na podkarpaciu ( w tamtym roku 78 miejsce ogółem, 3 na podkarpaciu)
78. 14 grudnia 2017 - drugie miejsce wśród samorządów wiejskich w konkursie „Złota Setka Gmin Podkarpacia”. Nagrodę odebrał wójt Stanisław Rokosz w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie.
79. 5 czerwca 2018 - tytuł EKO JANOSIK w kategorii Samorząd Edycja 2018 przyznana podczas Podczas II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko w Zakopanem przyznany przez Krajową Radę Ekologiczną."

Październik 2018 r. Gmina Dębica spośród 109 gmin wiejskich wyróżniła się absorbcją środków unijnych w wieloletniej perspektywie finansowej, za co została wyróżniona tytułem "Skuteczny Beneficjent Środków Unijnych", a w ogólnym rankingu uplasowała się na 3 miejscu.
https://nowiny24.pl/za-nami-final-zlotej-setki-gmin-podkarpacia-nagrodzilismy-aktywne-samorzady-relacja-filmy-i-zdjecia-z-gali-finalowej/ar/13567824
Administratysta
Administratysta 26.10.2018, 20:27
Jakie mierniki - na ile niezależne, przez kogo opracowane były brane pod uwagę? Czy poszczególne konkursy były/odbywały się bez zgłoszenia danej jednostki samorządowej do konkursu? Samorząd to także ścisła współpraca, partnerstwo z sąsiadującymi jednostkami samorządu terytorialnego.... Czy i jakie miejsce UG, stojący na jego czele otrzymałby na przykład w: Pracodawca Samorządowy; Kobieta - Pracownik, Równe Szanse... Itp. Itd.
Nareszcie...
Nareszcie... 26.10.2018, 16:31
...ktoś kto pokazuje fakty iiiii mało tego pokazuje źródło! No gdzie są teraz zwolennicy Pieniążka?! Podyskutujcie z faktami!
hekados
hekados 24.10.2018, 13:27
najbardziej mnie cieszy że jest szansa wymiany starych wójtów i burmistrzów na nowe osoby ze świeżym spojrzeniem i nowymi pomysłami. Czas na zmiany bo się cofamy jako miasto i powiat w rozwoju
No cóż...
No cóż... 24.10.2018, 18:18
Nowe osoby i świeże spojrzenie nie zawsze jest gwarantem sukcesu a zmiana osoby nie zawsze jest gwarancją zmian i rozwoju.
Hekados
Hekados 25.10.2018, 07:41
zgadzam się, ale pozostawienie starych osób będzie dalszą stagnacją w niektórych przypadkach
No cóż...
No cóż... 25.10.2018, 16:08
nie koniecznie. Przyklad: Rączka w Żyrakowie. Wielu mówi że pozostanie Rączki na stanowisku to stagnacja. Może i Rączka nie jest nie wiadomo jakim sprawnym wójtem ale nikt nie patrzy na to co robi Reguła (zastepca wójta). Reguła jest młodym, ambitnym i kumatym facetem który zajął się rozwojem gospodarczym gminy (tereny inwestycyjne w Straszęcinie). Ściągnął mnóstwo środków unijnych do gminy, ukończono wiele inwestycji a wiele rozpoczęto. Dlatego w tym przypadku pozostanie Rączki na stanowisku to kontynuacja rozpoczętych prac. Owszem, każdemu można coś zarzucić bo nikt nie jest nie omylny ale jeśli już to robimy to róbmy to uczciwie, bez populizmu i przedewszystkim nie oszukujmy ludzi.

Pozostałe