Zaduszki jazzowe z Piotr Pociask Quartet i Piotr Madura Trio

  • 26.10.2018, 09:50 (aktualizacja 26.10.2018, 10:12)
  • Ryszard Pajura
Zaduszki jazzowe z Piotr Pociask Quartet i Piotr Madura Trio Piotr Pociask koncertował m.in. podczas Dni Dębicy. Fot. archiwum
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza miłośników jazzowych brzmień na doroczny koncert poświęcony pamięci ludzi kultury. 5 listopada na scenie DKiK „Kosmos” wystąpią Piotr Pociask Quartet i Piotr Madura Trio.

Piotr Pociask Quartet

Polsko-amerykańska grupa grająca fusion. Koncertowała na prestiżowych festiwalach m.in. Alfa Jazz Fest, Warsaw Guitar Plus Festiwal, Tarnów Jazz Contest.

Formacja założona w 1997 roku przez lidera, koncertowała na krajowych festiwalach i klubach muzycznych m.in. współpracowali z legendarną piwnicą u Muniaka. W skład pierwszego składu wchodzili Piotr Pociask, Tomasz Duda, Andrzej Święs i Paweł Dobrowolski.

W 2014 roku formacją reaktywowała swoja działalność. Trzon grupy tworzyli wtedy muzycy z pierwszego składu – obecnie stanowiący czołówkę polskiego jazzu, a Tomasza Dudę zastąpił Rafał Stępień. W repertuarze zespołu znalazły się autorskie kompozycje lidera Piotra Pociaska, ukazujące nowe oblicze muzyki fusion, przenosząc słuchaczy w poetycką i wysublimowaną przestrzeń gatunku. W tym składzie grupa nagrała swoją pierwszą płytę zatytułowaną "I See..." , wydaną w 2017roku.

W 2017 roku współprace z zespołem rozpoczął czołowy polski pianista Joachim Mencel. W marcu 2017 roku zespół w składzie: Piotr Pociask, Joachim Mencel, Andrzej Święs, Sebastian Kuchczyński dał transmitowany na żywo koncert w Polskim Radiu Rzeszów.

Jesienią 2017 roku lider zaprosił do współpracy czołowego amerykańskiego perkusistę Granta Calvina Westona (John Zorn, Ornette Coleman, Vernon Reid, John Medeski). Współpraca zaowocowała pełnymi ekspresji koncertami, które spotkały się tak z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, jak i pozytywnymi recenzjami krytyki muzycznej (PR3).

Piotr Pociask Quartet to mocna męska muzyka, będąca jazzową ucztą klasyki gatunku. Znakomici, cenieni w międzynarodowym środowisku instrumentaliści oraz bogate aranże sprawiają, że PPQ otrzymuje bardzo wysokie recenzje, koncertując zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Skład:
Piotr Pociask - gitara
Joachim Mencel - pianino
Andrzej Święs - gitara basowa
Paweł Dobrowolski - perkusja

 

Piotr Madura Trio
Piotr Madura, Dawid Kosakowski oraz Kuba Madejowski to trójka uzdolnionych muzycznie absolwentów Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Spotkali się na tych właśnie studiach, połączyła ich miłość do muzyki i odnalezienie wspólnej stylistyki. Podczas koncertu przedstawią utwory autorskie Piotra, znane ballady oraz standardy jazzowe w nowych aranżacjach.

Mimo młodego wieku zagrali na wielu polskich scenach muzycznych u boku znanych i cenionych artystów, m.in. Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Prońko, Michała Szpaka, Józefa Skrzeka, a także współtworzyli muzykę do różnych widowisk oraz spektakli teatralnych.

Skład:
Piotr Madura – instrumenty klawiszowe
Dawid Kosakowski – gitara basowa
Kuba Madejowski – instrumenty perkusyjne

5 listopada 2018
godz.19.00
DKiK Kosmos
Bilety: 30 zł, 20 zł – ulg.

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe