Sobota, 17.11.2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Kutrzeba i Szewczyk przed II turą wyborów

  • 27.10.2018, 15:01
Kutrzeba i Szewczyk przed II turą wyborów Mariusz Szewczyk i Mateusz Kutrzeba
Dębica potrzebuje rozwoju - twierdzi Mateusz Kutrzeba. - Topory trzeba zakopać - apeluje Mariusz Szewczyk.

Rozmowy z kandydatami na burmistrza Dębicy, przed II turą wyborów, w najnowszym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny. W sprzedaży, jak co tydzień już we wtorek (30 października).

Zapraszamy do lektury.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
plus
plus 30.10.2018, 13:50
"Antypis", a co takiego się dzieje? Jeśli porównamy tegoroczną kampanię do tego co działo się w Dębicy 4 lata temu - hejtu, pomówień, oskarżeń i bluzgów, które lały się strumieniami, dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją o niebo lepszą. O wykonywaniu jakich poleceń mówisz? Z definicji samorząd jest blisko ludzi, ma swoje reguły postępowania i na tym poziomie trudno doszukiwać się tutaj szczególnego politykowania. To nie sejm.
A wracając do kandydatów - pomijając to o czym się powszechnie mówi, czyli, że M. Szewczyk ma wątpliwe umiejętności zarządzania, kłopoty z podejmowaniem decyzji, instrumentalnie traktuje kościół i wiarę (patrz - jego profile w mediach społecznościowych, np. FB )
- fakt, że M. Kutrzeba jest w PIS i ma tam mocną pozycję, pragmatycznie patrząc może Dębicy tylko pomóc.
Antypis.
Antypis. 29.10.2018, 16:35
Nie miałem zamiaru głosować na Szewczyka, ale po tym co się dzieje na pewno zagłosuję. Gołym okiem widać, że Kutrzeba po takim namaszczeniu przez Pis będzie ślepo wykonywał jego polecenia.
Janek
Janek 28.10.2018, 21:32
Naturalny i rozsądny wybór to Mateusz Kutrzeba. Dębica potrzebuje świeżego spojżenia i energii. Miasto ma duże tradycje przemysłowe i czas coś robić aby przynajmniej nawiązać do lat świetności. Sport na marnym poziomie, niezależnie komu się kibicuje to już sam fakt rywalizowali z drużynami z Pilzna i Ropczyce (przy całym szacunku do nich) na jednym poziomie uwłacza honorowi miasta gdzie kiedyś mieliśmy 1i 2 ligę. Mieszkańcy migrują poza miasto a nic nie jest robione aby miasto powiększył swój obszar w ślad za nimi. Obecny Burmistrz nazywa zwykłe utrzymanie w należytym stanie technicznym dróg i chodników inwestycjami. Blado ta kadencja wygląda na tle poprzednich, nawet na tle nijakiej kadencji Bielawy. Oczywiście zaraz się odezwą głosy że trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak się Dębica zmieniła. Nie proszę Państwa, ja widzę jak się Dębica zmieniła przez te 4 lata, tylko że jest to moim zdaniem zmiana na minus, szczególnie na tle innych sąsiednich miast. Nigdy nie posądzałem siebie że zagłosuje na kandydata pisu, ale leży mi na sercu dobro mojego miasta i dlatego zagłosuje na Mateusza Kutrzebę
Antypis.
Antypis. 30.10.2018, 10:56
Chorągiewka.
Mefisto
Mefisto 29.10.2018, 19:07
Naturalny będzie nawet 😈 bo on nie z pisu
Marti
Marti 29.10.2018, 08:52
Nie jestem za Mariusze Szewczykiem ale ilekroć pisze ktoś o powiew młodości nowym spojrzeniu (takie banały, że aż trudno czytać), to przypomnę jak naszym miastem rządził pan P.W. - tez miał być powiew świeżości- powiew był ale każdy wie czego. Kojarze radnych w Dębicy Pan Michoń- radny który działał Pan Kutrzeba bez urazy ale go przed wyborami nawet nie kojarzyłam.
Janek
Janek 29.10.2018, 12:36
Może i banalne, ale alternatywa jest jasna: albo konserwator albo ktoś kto może coś realnie zrobić. Mariusz Szewczyk byłby może dobrym burmistrzem w bogatej gminie gdzie wszystko jest zrobione i trzeba się wysilać co by tu jeszcze zrobić. Niestety Dębica nie jest takim bogatym miastem i tu jest potrzebny ktoś kto będzie działał, niestety obecny burmistrz tej gwarancji nie daje co pokazał ostatnimi 4 laty. takie jest moje subiektywne zdanie i każdy ma prawo do swojego i swojego zdania i wyboru
Ludzie myślcie
Ludzie myślcie 28.10.2018, 19:53
Szewczyk to taki nijak marazm, byle utrzymać stan rzeczy taki jaki jest- nijaki.
Krzysztof Jarzyna
Krzysztof Jarzyna 28.10.2018, 18:41
Pisowskie trolle się uaktywniły (pewnie w jednej osobie) i w dodatku lajkują swoje posty:)
Krzysztof ale nie mylić z tylcem
Krzysztof ale nie mylić z tylcem 28.10.2018, 20:45
To samo sie dzieje na forum wójt gminy Dębica.masakra.Ale to dobrze bo przynajmniej ludzie zobaczą,że pis nie chodzi o człowieka ale o władzę.
pablo
pablo 28.10.2018, 17:53
Zobaczymy w niedzielę czy Dębiczanie potrafią myśleć samodzielnie czy logo partii im wystarcza,mam nadzieję że jednak ludzie się zbiorą i wybierzemy kogoś komu zależy na Dębicy a nie kogoś komu KAZANO startować
w123
w123 28.10.2018, 17:52
Stop dla pisu.... Wyniszczaja cała Polskę, namawiają do nienawiści, kupują ludzi... nie dajmy im zniszczyć naszej Dębicy!
y123
y123 29.10.2018, 07:43
tak w Dębicy tak się świetnie dzieje i tak jest wszystko super że nie pozwolimy zniszczyć tego. Tu trzeba wszystko przeorać i ułożyć od nowa a nie konserwować obecny stan
tom
tom 28.10.2018, 17:51
Trzymam kciuki za Szewczyka! Ja jestem zadowolony z jego rządów, miał ciężko przez PiS a i tak dał radę, teraz może być tylko lepiej
mot
mot 29.10.2018, 07:44
konkrety, konkrety a nie że miał ciężko. nic nie miał ciężko
ula
ula 28.10.2018, 17:50
Jako mieszkaniec Dębicy nie chce żeby rządziła mną osoba która ostatnie kilkanascie lat mieszkała w Rzeszowie.... Pewnie nie wie co się w mieście w ogóle działo.... I młody wiek i brak doświadczenia do mnie nie przemawiają
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.10.2018, 17:48
Mam nadzieję że wygra szewczyk i pokaże pisowi. W radzie ma aż 6 swoich ludzi to będzie mu się dużo lepiej rządzilo, sam wybierze zastępców i wymieni w końcu wszystkich ludzi z nadania pisu, więc zobaczycie że miasto odzyje. Cała ta kadencję miał porozumienie z pisem z którego partia się w ogóle nie wywiązała, więc liczę na to że teraz w żadne układy,, z diablem" nie będzie wchodził. A młody niech się najpierw SAM czegoś dorobi a później startuje na takie poważne urzędy.
Dąbiczanin
Dąbiczanin 29.10.2018, 17:59
Kandydat który sam nie potrafi zadbać o zwycięstwo i jeździ za nim pół pisu to nie jest kandydat na burmistrza.
pragmatyk
pragmatyk 28.10.2018, 15:09
Myśląc pragmatycznie powinniśmy zagłosować na Kutrzebę. W sejmiku Pis, w powiecie Pis i w radzie Pis. Wybranie Szewczyka to stracone 5 lat, bo będzie miał problemy ze ściąganiem dużych pieniędzy. Nie ukrywajmy, że będą szły tam gdzie Pis będzie miał pełnię władzy. A czy powinniśmy zadowalać się tylko remontami dróg jak w Dębica jest daleko w tyle za innymi miastami.
dębiczanka
dębiczanka 28.10.2018, 20:42
Twe pragmatyczne myślenie mnie przeraża.Nie myśl jak widze nie jest to twoja mocna strona,zamknij oczy a bozia juz sama rekę poprowadzi w kierunku kwadracika w którym skreślisz X na pana Szewczyka,Bozia zawsze kieruje w strone mniejszego zła.
rde
rde 28.10.2018, 18:38
A skąd ma PIS ściągnąć duże pieniądze? Od tej Unii co jej nienawidzi ? Chyba wręcz odwrotnie, Unia nie da żadnych pieniędzy tam gdzie rządzi ciemnota i zacofanie.
xox
xox 28.10.2018, 14:30
Nie będzie żadnego szczególnego rozwoju Dębicy. Poszerzenie granic nie nastąpi, bo nie leży to w interesie żadnej z okolicznych gmin. Miasto będzie się wyludniać, bo choćby nie wiem co, nie powstanie tu nigdy nic, co mogłoby zatrzymać młodych ludzi i konkurować z Krakowem czy Rzeszowem, nie mówiąc o zagranicy. Jakichś potencjalnych inwestorów też nie widzę, tym bardziej że zagranicznych PiS sobie nie życzy. Obietnica wyborcza powinna brzmieć - "postaram się, żeby nie było gorzej" - wszystko inne życie zweryfikuje i będzie jak zawsze.
Zatorze city
Zatorze city 28.10.2018, 14:28
Prosty i jedyny wybór Mateusz Kutrzeba
Salem
Salem 28.10.2018, 12:53
Ja na miejscu każdego mieszkańca Dębicy bym zaryzykował i zagłosował na Kutrzebę. Nawet jak mu nie wyjdzie i nie zrealizuje wielu obietnic, to i tak będzie to wynik na poziomie tego, co obecny burmistrz zaprezentował przez 4 lata. Gorzej na pewno nie będzie, a może być tylko lepiej. Poza tym przekonuje mnie to, że Kutrzeba jest bardziej aktywny podczas kampanii i nie unika interakcji z mieszkańcami, a Szewczyk wygląda na odizolowanego.
Wyborca
Wyborca 29.10.2018, 18:01
Jeden zaryzykował to potem prał gacie,
Tomi
Tomi 29.10.2018, 07:27
Jak chcesz ryzykowac zagraj w totka!!
Blee
Blee 29.10.2018, 19:11
W totka grałbz sukcesami Lechu Wałęsa. Ten to szczęściarz był😀
Pitagoras
Pitagoras 28.10.2018, 11:42
Czas pogonić tych starych wyjadaczy i postawić na młodych
ZUS
ZUS 28.10.2018, 19:04
Dokładnie, ale zacznijmy od naczelnika - czas na emeryturę...
dam szanse
dam szanse 28.10.2018, 11:21
Tylko że każdy do tej pory zadłużał miasto , a Wolicki (wtedy też PIS) najbardziej. Ktoś musiał przycisnąć pasa żeby mieć zdolność kredytową . Spróbuj coś zrobić nie mając pieniędzy. Zanim coś napiszesz pomyśl bo inaczej umrzesz z głodu. A remonty też są potrzebne, jak się korzysta to się niszczy. Na to też potrzebne są środki. Najlepiej wymieniać. Bierzmy przykład z Rzeszowa. Tam prezydent najpierw oddłużył miasto, apotem zaczął działać. Ja dam szanse Szewczykowi. Bo do tej pory nie zrobił nic złego. 4 lata to za mało zęby coś zrobić, tym bardziej że w Polsce jest ogromna biurokracja i żeby coś robić trzeba anielskiej cierpliwości. Na wykonanie robót w mieście decyzje wydaje powiat. I burmistrz nie ma na czas wpływu choć by był w braterskich komitywach ze starostą.
Stan t.
Stan t. 28.10.2018, 11:00
Głosuje na Kutrzebę bo jestem osobiście rozczarowany tą kadencją obecnego Burmistrza. Nie chcę takiej drugiej kadencji. Czas aby Dębica przebudziła się z marazmu. Panie Kutrzeba ma Pan mój głos, ale na bieżącą będę śledził realizację Pana programu i obietnic i przypominał Panu. Jak Pan nie będzie się wywiązał z obietnic to będę pierwszy do rozliczania. Każdy ma głos i każdy głos jest ważny, ja oddaje swój na Mateusza Kutrzebę.
Debi
Debi 28.10.2018, 09:56
Jeżeli wystarczy nam remont chodników i ulic to racja wybierzmy Szewczyka bo na co możemy innego liczyć w drugiej kadencji ? Zreszta znow bedzie gadanie ze on nic nie moze bo rada jest z innej opcji :)
Tomson
Tomson 28.10.2018, 06:41
Nie bardzo rozumiem nad czym się tu zastanawiać. Bielawa przeciętny burmistrz - zostawił po sobie małą obwodnicę południową, Brzostowski ratusz wybudowany w ciągu jednej kadencji, Wolicki obwodnica północna. To duże inwestycje które rozwinęły miasto, oprócz tego masa remontów i innych mniejszych rzeczy nazywanych szumnie przez obecnego Burmistrza inwestycjami. Po tej kadencji nie zostaje niestety nic nowego. Bieżące remonty trzeba nazwać po imieniu jako remonty. Głosuje na Kutrzebę. Obecny Burmistrz nie daje nadzieję na rozwój tylko na bieżące zarządzanie miastem.
Tomii
Tomii 28.10.2018, 17:04
Jak nie widzisz zmian w Dębicy za kadencji Szewczyka to chyba na codzien pracujesz w Krakowie lub w Rzeszowie jak kontrkandydat i szef jego kampani.
Jak Pan Kutrzeba glosowal rok w rok za absolutorium dla obecnego Burmistrza popierajac tym samym jego dzialania to jak to wytlumaczyc??? Nagle teraz Szewczyk jest zly itp..zenada i stek klamstw.
szkoła
szkoła 28.10.2018, 18:06
Absolutorium to nie wotum zaufania, poczytaj sobie co to jest. To tylko potwierdzenie, że kasę wydano zgodnie z prawem.
Lucky
Lucky 29.10.2018, 07:32
Masz racje z tym azeby glsowac wotum zaufania trzeba zglosic wniosek o takie glosowanie..a takiego wniosku zaden radny nie zglosil przez ostatnia kadencne tak bylo czyz nie????
anty Tomson
anty Tomson 28.10.2018, 11:24
Najlepiej wymieniać co roku wtedy będziesz zadowolony. Już ustawiaj się w kolejce do władzy.
łatwo zapomnieć
łatwo zapomnieć 28.10.2018, 09:08
Wały - to co obiecał.
inż
inż 28.10.2018, 14:03
Wały to nie zadanie miasta, to robił urząd marszałkowski, miastu i burmistrzowi nic do tego.
Tomson
Tomson 28.10.2018, 10:51
Sorry ale wały nie są własnością miasta i nie miasto było inwestorem, chyba że chodzi o inne wały w sensie nieprawidłowości to nie wiem i się nie wypowiadam
Dziwak
Dziwak 27.10.2018, 22:21
Niebieskie okulary jak u dziecka z 4klasy. Czy on jest poważny!?
xaxax
xaxax 28.10.2018, 17:39
Może Cię to zszokuje, ale w cywilizacji często właśnie takie się nosi.
Tom
Tom 28.10.2018, 08:31