Sobota, 17.11.2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Pieniążek i Rokosz przed II turą w gminie Dębica

  • 27.10.2018, 15:21 (aktualizacja 28.10.2018 08:28)
Pieniążek i Rokosz przed II turą w gminie Dębica Stanisław Rokosz i Adam Pieniążek.
Gmina będzie nowoczesna - obiecuje Adam Pieniążek. - Wiem co zrobić i jak to zrobić - zapewnia Stanisław Rokosz.

Rozmowy z kandydatami na wójta gminy Dębica w najnowszym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny.

W sprzedaży już 30 października br., jak co tydzień we wtorek.

Zapraszamy do lektury.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Taka Jedna
Taka Jedna 10.11.2018, 11:37
Pan Pieniążek powinien trochę czasu poświęcić na ćwiczenia poprawnej wymowy. Słuchałam go w telewizji dębickiej. Popełnia poważne błędy. Głoskę "ń" wymawia jak "j". Brzmi to okropnie. Słychać: mieszkajcy, skojczyć, w kojcu. Poza tym powinno się mówić " w Głobikowej" , a nie "na Głobikowej". To razi!!!!
xxx
xxx 9.11.2018, 22:54
A ja mam pytanie.Dlaczego forum było zamknięte przez moderatora cały tydzień przed wyborami? Nie podobały się komentarze panu Pieniążkowi?
Amen
Amen 30.10.2018, 20:42
Ludzie bądźcie rozsądni. Dlaczego księża na ogłoszeniach duszpasterskich zachwalają rokosza. Ja ostentacyjnie wyszedłem z ogłoszeń. To się nazywa ...!#!
AS
AS 30.10.2018, 08:46
Kampania Rokosza jest "brudna" myślę, że rozliczy go ktoś za ilość banerów, przelanych kwot do kościołów i na poszczególne instytucje tuż przed wyborami.
Filmiki na których się lansuje- to pewnie powstawały za jego prywatne pieniądze? a może kasę z komitetu? a może to promocja gminy?
Reasumując to co się dzieje na gminie Dębica to jakaś chora paranoja!
Kacper
Kacper 30.10.2018, 12:15
Mocne ale wydaje się prawdziwe. Bo nagle prawie wszyscy księża wychwalają na każdej mszy. Tak mnie skutecznie tym zniechęcili że za nic na świecie bym nie zagłosował na Rokosza a teraz to już nawet na składkę nie dam ani grosza po tym co usłyszałem w kościele.
Nie AS
Nie AS 30.10.2018, 10:03
Widzę, że wiesz o czymś co powinno być zgłoszone do prokuratury lub PKW. Wiedza o tym i jej zatajanie jest karalne.
Trzeba ważyć słowa.
Tak mają
Tak mają 30.10.2018, 09:28
Jest brudna ale na szczęście skończy się niebawem. Diabełki znowu staną się aniołkami bo "cza bedzie jakoś se radzić" po przegranej Rokosza.
ober
ober 29.10.2018, 20:30
Jakby był taki dobry to nie wzywałaby na pomoc "lwicy polskich dróg"
STOP HEJT
STOP HEJT 30.10.2018, 09:26
Zła wiadomość i informacja któa idzie w świat, że zwolennicy Rokosza lubią obrażać, szydzić, poniżać (dzięki Bogu póki słownie) i taka ich kampania. Dobra wiadomość - jeszcze cztery dni a potem poziom kultury wypowiedzi wzrośnie znacząco. Wygra Pieniążek to się wam znudzi bo nie będziecie mieli za kogo walczyć.
Taka Jedna
Taka Jedna 10.11.2018, 17:18
Ojojoj! Coś strasznego! Chyba nie przeżyjemy! Przez kolejne 5 lat będziecie musieli cierpieć z powodu niskiego poziomu kultury wypowiedzi zwolenników wójta Rokosza. Bo oczywiście sam niedoszły wójt Pieniążek i jego zwolennicy to złotouści erudyci. Koń by się uśmiał.
Wyborca
Wyborca 30.10.2018, 18:16
Czyli nie znudziły się jeszcze Wyborcom Pieniążka ciągłe insynuacje? Bez dowodów. Byle chlapnąć błotem.
Taka Ich kampania.
ober
ober 30.10.2018, 17:39
Prawda w oczy kole
PL
PL 30.10.2018, 09:18
Pisz po polsku bo nie wiem ale chyba Wójt Rokosz nie zna angielskiego i czytając może poczuć się urażony.
English is easy
English is easy 30.10.2018, 16:12
Możliwe bo jak usłyszał na debacie "branża it" to zrobił minę jakby kazali wyjść ze studia.
rde
rde 29.10.2018, 21:58
You made my day, :D
Nasza Gmina
Nasza Gmina 29.10.2018, 15:04
Adam Pieniążek zdaje się być bardziej jak biznesmen, który zadba lepiej o gminę i jej rozwój w obecnych czasach z na poziomie podobnym do zarządzania przedsiębiorstwem. Natomiast Stanisław Rokosz zdaje się być takim sympatycznym starszym Panem, który zapisał się w historii gminy przez ostatnie 30 lat i na pewno będzie zapamiętany. Był optymalnym wyborem ale nie na obecne czasy. Lepszy będzie młody, gotów do pracy pełen zapału i wiedzy zdobytej za granicą Adam Pieniążek bo to jego epoka, ludzi jemu podobnych. Przyszła era profesjonalizmu, tego się nie da ominąć, albo płynąć pod prąd. Takie czasy. Adam Pieniążek jest lepiej do nich przygotowany.
Może to jest klucz? Kto zapewni gminie lepsze rządy przez następne 5 lat.

ws banerów
ws banerów 29.10.2018, 14:39
Są takie miejsca gdzie banerów Adama Pieniążka nie ma wcale - a były, w mniejszych proporcjach ale były. W niektórych lokalizacjach co kilkanaście metrów wiszą teraz jedynie reklamy Stanisława Rokosza. Daje do myślenia. Powiem tylko, że taki natłok banerów nachalność po jakmiś czasie zaczynją być irytujące. Raczej nie nakłaniają a zniechęcają do wyboru obecnego wójta.
mieszkanka gminy
mieszkanka gminy 30.10.2018, 15:44
A wiesz dlaczego? Bo Zurkowa i Pieniążek lansują się i jeźdźą z wielkim banerem po Dębicy,a chyba zapomnieli,że starają się o stanowisko w gminie Dębica.Natomiast Rokosz jak zawsze z Gminą i w gminie obecny.Ta jazda Żurkowej nie wyszła,myślę,że i Pieniążek polegnie.....
mieszkanka gminy
mieszkanka gminy 9.11.2018, 22:48
Chciałoby sie powiedzieć -a nie mówiłam?
Antywojt
Antywojt 30.10.2018, 20:36
Ile obecności i z jakich powodów miał twój idol w gminie? Ja wiem!
Alina
Alina 30.10.2018, 04:48
Te banery to są poprostu żenujące. Ciekawe dlaczego gina tylko banery Pieniążka .
mieszkanka Gminy
mieszkanka Gminy 30.10.2018, 15:37
Bzdury piszesz,pofatygowałam sie dzisiaj i obdzwoniłam znajomych z Podgrodzia,Latoszyna,Gumnisk i co? Potężne banery p. Pieniążka rozrywa wiatr,a małe papierowe w formacie A4 p.Rokosza jak na lekarstwo nie ma ich prawie wcale.Czyżby zwolennicy p.Pieniążka obstawili skutecznie tę część gminy zrywając podobiznę obecnego i przyszłego wójta Rokosza?? Nie sądzę że zbierają aby mieć formę na przyszłe wybory dla kandydata Pieniążka
J
J 30.10.2018, 09:32
Starsi pamiętają podobne sytuacje sprzed wielu lat. Zawsze ginęły banery konkurentów Rokosza. Wydaje mi się że to nie dzieje się przypadkiem bo dostrzegam powtarzalność tego procederu.
Zmiana na lepsze
Zmiana na lepsze 29.10.2018, 14:20
Po kilkudziesięciu latach jest w końcu sznasa na zmianę, wybranie kandydata energicznego, młodego, ambitnego, wykształconego, który chce coś zrobić i wie jak to zrobić. Ma konkretny plan. Wszystko co chce zrobić, będzie dla dobra naszej gminy. Niech się wykaże - ja go poprę.
wybieram mniejsze zło
wybieram mniejsze zło 29.10.2018, 21:42
Cyt:" ja go poprę." Całe szczęście,że tylko ty
Zmiana na lepsze
Zmiana na lepsze 30.10.2018, 15:13
No tak, ja. Tutaj pod jednym Pseudonimem popierającym Rokosza pisze jedną wypowiedź pięć osób.
mieszkanka gminy
mieszkanka gminy 30.10.2018, 15:40
Wy już schizę jakąś macie na tym punkcie? Przecież każdy może się wypowiedzieć na publicznym forum,czyż nie? 40 tyś. ludzi w samej Dębicy a wy tylko 5 osób czytacie?
Kinga
Kinga 29.10.2018, 13:14
Domagam się merytorycznej debaty. Jeden na jeden w TV i bez publiczności żeby nie było tak jak na spotkaniach w terenie gdzie Pieniążkowi ordynarnie przerywano i notorycznie przeszkadzano aż wstyd mi było za niektórych.
Magda
Magda 30.10.2018, 04:45
Jest na YouTube debata w której to Rokosz poległ całkowicie a na koniec to już dokumentnie
kusik
kusik 29.10.2018, 17:17
A gdzie to było? U nas w Pustkowie tak samo rokoszanie szaleli.
Pustkowianin z Osiedla
Pustkowianin z Osiedla 30.10.2018, 19:41
Nie wiem jak u Was w Pustkowie.U nas w Pustkowie-Osiedlu opowiadał o Głobikowej. Żenada.
Zaciekawiony przed wyborami
Zaciekawiony przed wyborami 29.10.2018, 12:55
Czy ktoś może mnie uświadomić co do tej pory zrobił Pan Adam Pieniążek. Bo jak na razie mam wybór między Panem Stanisławem który dostaje nagrody i widać to w różnego rodzaju telewizjach i Pana Adama o którym nic nie wiem. NIE JESTEM ZŁOŚLIWY naprawdę proszę o informację. Nowe nie znaczy zawsze lepsze tylko inne.

Co innego w mieście Dębica tam o obydwu kandydatach słyszałem i wiem co robili i robią bo obydwoje działają na rzecz miasta Dębica który lepiej nie mi osądzać

Z góry dziękuję
JAKIE NAGRODY
JAKIE NAGRODY 29.10.2018, 14:06
Te nagrody jak się zgłębi kto je organizuje, jaką mają rangę to może ze dwie mają większe znaczenie. Można nawet samemu siebie zgłosić po taką nagrodę. Jakie to telewizje ogólnopolskie czy regionalne?

Osiągnięcia w postaci takich nagród to za mało jak na dorobek trzydziestoletnich rządów.
Zaciekawiony przed wyborami
Zaciekawiony przed wyborami 29.10.2018, 15:25
Ok rozumiem samą zasadę nagród ale pamiętam że były różne. Poza tym naprawdę nie zależy mi na kutniach chciałbym tylko wiedzieć co zrobił jego kontrkandydat.

Nie lubię głosować przeciw komuś wolę za kimś więc chce wiedzieć jak najwięcej.

I czy to prawda że Jak Pan Adam zostanie Wójtem to za poparcie jego kandydatury przez kandydatkę Żurek ona teraz dostanie stołek wicewójta?? Bo to przyznam szczerze usłyszałem niedawno i trochę mnie to razi. Może ktoś ze sztabu lub ktoś coś więcej wie może się wypowiedzieć.

Najważniejsze proszę o nakreślenie co zrobił do tej pory pan Adam.

Proszę o merytoryczną rozmowę. A nie jakieś puste slogany że młodość i tam takie powiewy chciałbym bardziej poznać Pana Adama tym bardziej jeśli miałby zmienić coś na lepsze w naszej gminie
DO PYTALSKIEGO
DO PYTALSKIEGO 30.10.2018, 15:06
JAK CHCESZ POZNAĆ ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE CIĘ PYTANIA TO NAJLEPIEJ ZAPYTAJ PIENIĄŻKA CO CI W TYM PRZESZKADZA??? NAPISZ, ZADZWOŃ, JEDŹ DO NIEGO - MASZ BLISKO
Wyborca
Wyborca 29.10.2018, 08:16
Czy "Nowy Wójt Adam Pieniążek" będzie lepszy?
"...
14 grudnia 2016 r. – Aktywna Gmina Podkarpacia za zajęcie 2 miejsca w IX edycji Rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia
4 lutego 2017 r. – Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego Województwa Podkarpackiego 2016 przygotowanego przez prof.dr hab.Eugeniusza Sobczaka. W kategorii Gmin Wiejskich zajęliśmy 6. miejsce z całego Podkarpacia.
20 kwietnia 2017 r. – „Wzorowy Samorząd"- konkurs organizowany jest Wydawnictwo Europa Press Media z siedzibą w Kielcach przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Związku Powiatów Polskich. Gmina Dębica zdobyła tytuł „Wzorowa Gmina" w kategorii „Lider Kultury”
Czerwiec 2017 r.- „Perły Samorządu” Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz znalazł się w złotej dziesiątce
8 listopada 2017 - 2 miejce w Rankingu Gmin Podkarpacia przygotowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.
Listopad 2017 r. - XIII edycja Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej- 11 miejsce ogółem, 2 na podkarpaciu ( w tamtym roku 78 miejsce ogółem, 3 na podkarpaciu)
14 grudnia 2017 - drugie miejsce wśród samorządów wiejskich w konkursie „Złota Setka Gmin Podkarpacia”. Nagrodę odebrał wójt Stanisław Rokosz w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie.
5 czerwca 2018 - tytuł EKO JANOSIK w kategorii Samorząd Edycja 2018 przyznana podczas Podczas II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko w Zakopanem przyznany przez Krajową Radę Ekologiczną."

"...
25 maja 2017 r. - 10 miejsce w rankingu dla Najlepszych Włodarzy w ramach „Perły Samorządu” organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna.
2 czerwca 2017 r. - w ramach konkursu „ XVII Podkarpacka Nagroda Samorządowa” otrzymał wyróżnienie dla Najlepszego Wójta w Województwie Podkarpackim w roku 2016 i nominacje do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.
20 marzec 2018 r. odznaczenie Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP nadany Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP nr 28/4/2018 r. z dnia 20 marca 2018 r.
17 maj 2018 r. 10 miejsce w rankingu dla Najlepszych Włodarzy w ramach „Perły Samorządu” organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Deloitte."
 
Malinowy nos
Malinowy nos 29.10.2018, 19:15
Jejku aż mnie wątroba rozbolała. Nie pójdę do pracy tydzień albo dwa.
Zdrowy Stan
Zdrowy Stan 30.10.2018, 15:19
Na temat zwolnienia lekarskiego i kuracji przy takiej niedyspozycji niewiele wiem, ale znam kogoś kto często ma podobne dolegliwości -chcesz numer?
AM
AM 29.10.2018, 09:06
2016 - 2018 to DWA LATA!!! WIZERUNKOWA MOBILIZACJA PRZED WYBORAMI,, TAK JAK TERRAZ WSZĘDZIE WCISKAJĄ NAZWISKO NA KAŻDĄ TABLICĘ INFORMACYJNĄ TUŻ PRZED WYBORAMI, TO AŻ TAK MUSI O SOBIE PRZYPOMINAĆ
CO SIĘ DZIAŁO DO 2016? !!!!!!! CO SIĘ DZIAŁO PRZEZ 30 LAT?"???
A WOGÓLE TO EDYCJE NAGRÓD MOŻNA SOBIE WESPRZEĆ W TAKI CZY INNY SPOSÓB I ZOSTAĆ POTEM ICH LAUREATEM.
Wyborca
Wyborca 29.10.2018, 15:26
Nagród jest dużo więcej.
Ze względu na ich ilość i prawdopodobną niechęć części Wyborców do czytania o zasługach Wójta Stanisława Rokosza i jego Współpracowników, zostały skopiowane ze oficjalnej strony Gminy Dębica, tylko dwa ostatnie lata.
"...
18. 28 maja 2009 - Wójt Stanisław Rokosz przyjął z rąk zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Władysława Stasiaka Złoty Krzyż Zasługi nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej samorządowcom za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy samorządowej i społecznej.
..."
Pragnę przypomnieć, że Prezydentem RP był wtedy śp. Lech Kaczyński.
bari2
bari2 28.10.2018, 13:55
Przecież Rokosz jak wie co zrobić i jak to już miał wiele lat szanse aby to zrobić
seba
seba 29.10.2018, 09:12
Rozpoczyna jakieś tematy tuż przed wyborami żeby potem tylko: wybierzcie mnie!, wybierzcie mnie! to dokończę bo tamci nie dokończą. Jak takie coś się nazwywa? Każdy wie.
Szantażyk
Szantażyk 29.10.2018, 13:05
Domyślam się.
Pustelnik
Pustelnik 28.10.2018, 11:50
Potrzeba młodych z wizją, nie twierdzę że Rokosz to zły wójt, ale czas dać innym szansę
2018
2018 29.10.2018, 09:15
Powtórzę, czas dać innym szansę. Pieniążek będzie lepszym wójtem reprezentuje poziom wyżej pod każdym względem. Doświadczenie przemawia za Rokoszem ale on kiedyś też był "NOWY" i jakoś dał radę.
Paweł
Paweł 28.10.2018, 10:19
Pan Rokosz na emeryturę . Wystarczy najwyższy czas odejść z honorem a nie potem jako przegrany. Tyle banerów co jest zawieszone to nawet śmieszne już nie jest tylko żenujące. Ciekawe ile to kosztowało.
Pytam
Pytam 29.10.2018, 19:16
Hmm a kto za to zapłacił?
Mateusz
Mateusz 28.10.2018, 20:22
Z tymi banerami to by się nie ośmieszali gdzie nie popatrzę to Rokosz. I co to zmieni - nic. Na pewno nie zagłosuje na kandydata z tych banerów. To ma odwrotny skutek. Skutecznie zniechęca .
Ula
Ula 29.10.2018, 10:49
Drobiazg: wszyscy kandydaci sa na banerach, wiec możesz albo zagłosować na kogoś z banera albo wcale.
Mirek
Mirek 29.10.2018, 22:11
Oczywiście że wszyscy są, ale Pan Wójt to przesadził, są miejsca gdzie wisi po kilka dużych banerów obok siebie, przecież to patologią zalatuje, niedługo z lodówki wyskoczy,ciekawe tylko ile to kosztowało i kto za to zapłaci.
Nie dla idiotów
Nie dla idiotów 30.10.2018, 15:42