Poniedziałek, 25.03.2019

Ze światowych scen wraca do Dębicy

  • 29.10.2018, 09:31 (aktualizacja 29.10.2018 09:58)
  • Tomasz Ratuszniak
Ze światowych scen wraca do Dębicy
We wtorek 6 listopada o godzinie 17:30 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy odbędzie się recital Pawła Trojaka. Towarzyszyć mu będzie pianista Paweł Sommer wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncert organizowany jest przez Zespół Państwowych Szkól Muzycznych w Dębicy, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy przy współudziale Urzędu Miasta. Wstęp wolny.

Paweł Trojak jest znanym śpiewakiem, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął właśnie w Dębicy. Znany jest dębickiej publiczności przede wszystkim  z występów u  Pawła Adamka. W 2014 r. wcielił się w postać Zbigniewa w Strasznym Dworze Moniuszki, a rok później, również u Pawła Adamka śpiewał partię tytułową w Weselu Figara  Mozarta. Teraz współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami , jak Paweł Sommer – młody, zdolny pianista, który towarzyszy wielu śpiewakom na licznych konkursach w kraju i na świecie.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

 6 listopada w auli ZPSM wykonają przepiękne utwory znanych artystów. W programie usłyszymy miedzy innymi: „Dichterliebe”,op. 48- R. Schumanna,  
 M. Karłowicza: „Z nową wiosną” (1895), sł. Czesław Jankowski (3:00min), „Zasmuconej” op. 1 nr 1,  „Na spokojnym, ciemnym morzu” op. 3 nr 3 do słów K. Tetmajera,  „Śpi w blaskach nocy” op.3 nr 5, „Z erotyków” op.3 nr 2, „Nie Płacz nade mną” op. 3 nr 7, „Najpiękniejsze piosnki”,  K. Szymanowskiego- „Łabędź op. 7” do słów Wacława Berenta, Богоматерь в городе (Bogomater v gorode) - pieśń z poematu wokalnego Petersburg - Georgy Sviridov   P. Czajkowskiego – „Wy mnie Pisali… Kak da by…”-  recytatyw i aria Oniegina z I aktu opery Eugeniusz Onegin op. 24 , W.A. Mozarta – „Fin ch'han dal vino” – aria Don Giovanniego z I aktu opery “Don Giovanni”, S. Moniuszki - Nakaż niech ożywcze słonko – aria Stanisława z opery  „Verbum Nobile”,  P. Czajkowski - „Serenada Don Juna” (Серенада Дон-Жуана) op.38 nr 1 do słów A.K Tołstoja.
 

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Meloman
Meloman 29.10.2018, 13:28
Bardzo przystojny śpiewak i bardzo ciekawy repertuar - szczególnie lubię pieśni do słów Tetmajera (uważam że wszystko co Tetmajer napisał jest sexy ;), np. Mów do mnie jeszcze Karłowicza, Twoje cudne oczy Friemanna, Na Anioł Pański Żeleńskiego czy sześć pieśni Szymanowskiego. I love classical music and I love Tetmajer's poems. Very sexy!

Pozostałe