Nasz niesamowity MÓZG

  • 30.10.2018, 08:52 (aktualizacja 05.11.2018, 15:56)
  • Ryszard Pajura
Nasz niesamowity MÓZG
W Kinie i Domu Kultury Kosmos w Dębicy odbył się pierwszy wykład semestru zimowego tamtejszej filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. W zajęciach popularnonaukowych będzie uczestniczyć 240 dzieci w wieku 7-12 lat z powiatu dębickiego.

Nowy semestr dębickiej filii DUT, rozpoczął wykład „Nasz niesamowity MÓZG”, prowadzony przez Heweliuszy Nauki. Podczas zajęć studenci dowiedzieli się jak mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały, jakie ma niesamowite możliwości i jak można oszukać nasze zmysły.

Na kolejnych spotkaniach studenci sprawdzą czy liczą lepiej niż kalkulator oraz czy można zzielenieć ze złości, dowiedzą się jak współczesne technologie pomagają w pracy archeologa oraz nauczą się bezpiecznego korzystania z Internetu.

W tym semestrze ponownie dla studentów DUT odbywać się będą zajęcia warsztatowe, a to dzięki pozyskaniu finansowania z Urzędu Miasta Dębica. W sumie odbędzie się 60 godzin zajęć praktycznych, podczas których dzieci pracując w małych grupach poznają zagadnienia z robotyki i programowania.

Poza Dębica, zajęcia DUT odbywają się w Rzeszowie, Mielcu, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. Fundacja angażuje się również w festiwale i pikniki naukowe, jest też inicjatorem i organizatorem Festiwalu Nauki - jednej z największych imprez popularnonaukowych w regionie, której druga edycja odbyła się we wrześniu 2017.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego realizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, dzięki finansowaniu partnerów strategicznych projektu, którymi są Goodyear Dunlop Polska Sp. z o.o. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A. Organizację zajęć wspierają również firmy Darco, Nicrometal oraz Dębicki Park Przemysłowy, a dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Dębica Studenci uczestniczą w warsztatach, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.  

Informacja i zdjęcia: Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza

ryszardpajura_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe