Poniedziałek, 25.03.2019

Zmarł sołtys Bączałki Józef Dziadura

  • 6.11.2018, 09:50
  • Janusz Grajcar
Zmarł sołtys Bączałki Józef Dziadura
Nie żyje Józef Dziadura, od 1994 roku sołtys Bączałki. W latach 1990-2014 był również radnym gminnym. W 2010 roku jako radny senior otwierał pierwsze obrady nowej kadencji.

Był bardzo zaangażowany w sprawy swojej wsi i zatroskany o jej przyszłość. Kilka lat temu rozmawialiśmy z Józefem Dziadurą o przyczynach ujemnego przyrostu naturalnego w Bączałce. Jako główną przyczynę tego zjawiska podał wtedy brak pracy i perspektyw na przyszłość. Podkreślał, że nie sztuką jest dziecko urodzić, ale je później wychować. A młodzi z jego sołectwa raczej uciekali, niż się w nim osiedlali.
- Optymistyczne jest to, że kiedy rozmawiam teraz z niektórymi młodymi ludźmi, słyszę od nich, że zostaną tutaj – mówił.
Podkreślał, że wpływ na taką decyzję może mieć zapewnienie im lepszego dojazdu do domów. Jako dowód podawał to, że mieszkańcy jednego z przysiółków Bączałki chcieli się wyprowadzać, a kiedy wybudowana została nowa droga, zostali. Co więcej, zaczęły się tam osiedlić kolejne rodziny.
Józef Dziadura był też członkiem Rady Duszpasterskiej w parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Kamienicy Dolnej.
Urodził się 25 lipca 1941 roku w Bączałce. Zmarł 4 listopada 2018 r. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 6 listopada o godz. 14:00 w kościele parafialnym w Kamienicy Górnej. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec za zmarłym.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Janusz Grajcar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe