Poniedziałek, 25.03.2019

Korowód Wszystkich Świętych w Starej Jastrząbce

  • 7.11.2018, 10:24 (aktualizacja 07.11.2018 10:27)
  • Janusz Grajcar
Korowód Wszystkich Świętych w Starej Jastrząbce
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Jastrząbce wystąpili w Korowodzie Wszystkich Świętych. Chcieli w ten sposób promować chrześcijańskie postawy wśród młodego pokolenia i przypomnieć znaczenia uroczystości Wszystkich Świętych.

Organizatorzy tego wydarzenia, którymi byli ks. Józef Węgrzyn i Beata Sutkowska poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia, chcieli pokazać, że święci to ludzie z krwi i kości, tacy jak my i każdy z nas może zostać świętym.
To oni pomagają nam  w najrozmaitszych sprawach. Proszą za nami do Boga i często są niezastąpionymi orędownikami. Ale nie zawsze wiemy, którego świętego wzywać na ratunek.
W korowodzie uczniowie zaprezentowali wspaniałe stroje, przygotowane z pomocą rodziców, oraz atrybuty świętych. Młodzi aktorzy wcielili się w role: Archanioła Gabriela, Najświętszej Marii Panny, Cecylii, Jakuba, Floriana, Krzysztofa, Anny, Józefa, Piotra, Weroniki, Magdaleny, Łucji, Kornelii, Oliwii, Patrycji, Katarzyny, Doroty, Otylii, Moniki, Agaty, Marceliny, Maksymiliana, Teresy Ledóchowskiej, Teresy od Dzieciątka Jezus, Marii Goretti, Karoliny, Dominika Savio, Bernadetty Soubires,  Hiacynty, Faustyny.
Uczniowie klasy drugiej przedstawili natomiast program artystyczny, w którym zaprezentowali układ taneczno–muzyczny oraz recytację wierszy o świętych.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Janusz Grajcar

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe