Niedziela, 16.06.2019

Za miesiąc pociągiem NightJet z Dębicy do Berlina

  • 09.11.2018, 14:12 (aktualizacja 10.11.2018, 13:00)
  • Ryszard Pajura
Za miesiąc pociągiem NightJet z Dębicy do Berlina Fot. PKP Intercity
PKP Intercity przedstawia rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla województwa podkarpackiego. Od 9 grudnia znajdzie się w nim bezpośrednie połączenie Podkarpacia z Berlinem, a pociąg ten zatrzyma się także w Dębicy.

Międzynarodowy pociąg z Przemyśla do Berlina (IC Przemyślanin/NightJet), to najważniejsza zmiana dla województwa podkarpackiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r. Dla nas oznacza to bezpośrednie, pierwsze w historii połączenie ze stolicą Niemiec.

Pociąg PKP Intercity do Berlina odjedzie ze stacji z Dębicy o godz. 7:13.

Kurs z Berlina zatrzyma się w naszym mieście o godz. 19:53.

Pociągi te od 9 grudnia br. będą kursowały codziennie.

IC Przemyślanin, jadący właśnie z Przemyśla, poprowadzi grupę wagonów do Berlina. Będą one przełączane w Raciborzu do pociągu IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin. Międzynarodowy skład zatrzyma się m.in. w Zielonej Górze i we Frankfurcie nad Odrą.

Kurs do Berlina potrwa ok. 9,5 godziny. PKP nie podaje na razie cen biletów, znane będą, gdy ruszy system ich internetowej rezerwacji.

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:-)
:-) 09.11.2018, 14:38
W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity przygotowało pociąg IC NightJet "Metropol" relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin, który umożliwi dzienny dojazd do Berlina oraz nocny do Wiednia, Bratysławy i Budapesztu. Po stronie polskiej zatrzyma się m.in. na stacjach Wrocław Główny, Opole Główne, Kędzierzyn-Koźle i Racibórz. Dodatkowo pociąg IC Przemyślanin, jadący z Przemyśla, będzie prowadził grupę wagonów do Berlina, które będą przełączane do pociągu IC NightJet w Katowicach. Wagony do Przemyśla będą odczepiane na stacji w Raciborzu, po czym wyruszą w podróż do Katowic przez Gliwice i Zabrze. Dzięki temu mieszkańcy aż sześciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego zyskują połączenie międzynarodowe i będą mogli dojechać bezpośrednio do stolicy Niemiec.

Pozostałe