Sobota, 19.10.2019

Wiceburmistrzów Dębicy będzie dwóch

  • 13.11.2018, 11:06 (aktualizacja 13.11.2018, 12:26)
  • Ryszard Pajura
Wiceburmistrzów Dębicy będzie dwóch Mariusz Szewczyk
Cztery lata temu Mariusz Szewczyk w kampanii wyborczej obiecał, że nie powoła drugiego wiceburmistrza Dębicy. I przez całą kadencję słowa dotrzymał. W kampanii przed tegorocznymi wyborami już takiej obietnicy nie złożył.

W poprzedniej kadencji wiceburmistrzem był najpierw Jarosław Śliwa, po nim Wojciech Iwasieczko. Kadencja tego drugiego kończy się wraz z zakończeniem pierwszej kadencji Mariusza Szewczyka, czyli w poniedziałek. Czy wiceburmistrz ma szansę na pozostanie w magistracie?

W rozmowie z nami Mariusz Szewczyk stwierdził, że powoła w tej kadencji dwóch wiceburmistrzów.

Z pewnością jednym z nich może być Wojciech Iwasieczko, który na tę funkcję przed dwoma ponad laty desygnowany był przez Prawo i Sprawiedliwość. Co prawda PiS zapowiada, że w tej kadencji przechodzi do opozycji wobec działań burmistrza, to wcale nie musi oznaczać rozstania się Wojciecha Iwasieczko z urzędem. Kandydował w wyborach na radnego powiatu z listy Wspólnoty Ziemi Dębickiej Stefana Bieszczada, a Porozumienie, wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy, słowami wicepremiera Jarosława Gowina poparła kandydaturę Mariusza Szewczyka na burmistrza. Temu ostatniemu zależy z pewnością na dobrych relacjach ze Stefanem Bieszczadem, wpływowym radnym Sejmiku Wojewódzkiego, którym po raz drugi został z listy PiS.

Według naszych nieoficjalnych informacji Mariusz Szewczyk chętnie też jako swego zastępcę widziałby Grzegorza Regułę, wicewójta gminy Żyraków. Tyle że tego nie chce wypuścić wójt Marek Rączka, a wydaje się, że zaletą tego młodego samorządowca jest też lojalność. Gdyby to rozwiązanie wchodziło w grę burmistrz musiałby się dogadać z wójtem, co nie jest niemożliwe, bo łączą ich dobre relacje.

Jeśli nie Grzegorz Reguła, to Mateusz Pasek. Obecny wicestarosta nie ma szans na drugą kadencję w urzędzie na Parkowej, gdzie niepodzielnie przez 5 lat rządził będzie PiS.

Na karuzeli nazwisk do urzędu wiceburmistrza Dębicy pojawiają się też:

- Agnieszka Żurek, była sekretarz gminy Dębica i dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek, zwolniona z pracy w Przedsiębiorstwie Gospodarowania Odpadami w Paszczynie tuż po tym, jak przegrała wybory na wójta;

- Marta Pawełko-Tokarz - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji;

- Jarosław Śliwa - przedsiębiorca, były wiceburmistrz;

- Maciej Małozięć - dyrektor Katolickiego Centrum Edukacji  Kana.

Swoich zastępców Mariusz Szewczyk będzie mógł powołać po zaprzysiężeniu na nową kadencję, co będzie miało miejsce na sesji Rady Miejskiej w poniedziałek 19 listopada br.

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olek
Olek 16.11.2018, 05:35
Jeśli ma to być fachowiec co potrafi odwalić kawał dobrej roboty dla Burmistrza i dla Dębicy, a nie jakiś aparatczyk partyjny albo syn swojego ojca
to tylko Jarek Śliwa. Burmistrz i Radni na pewno mają porównanie jego merytotyki z "kwalifikacjami" pozostałych. To jedyny człowiek na stanowisku Vice który do tej pory kasę brał za pracę a nie za siedzenie na stołku. Gość ma jedną duuużą wadę - ma głowę na karku i myśli - a to może przeszkadzać niektórym aparatczykom. No i dla człowieka fakty i logika najważniejsze są fakty i cel a nie układy.
xd.pl
xd.pl 16.11.2018, 10:15
zgadzam się w całej rozciągłości. Gość jest bardzo merytoryczny i ma łeb na karku. Popieram
Aleksander
Aleksander 16.11.2018, 12:37
Czy to ten sam , który pogryzł psa na Wolicy czy też pies jego bo już dokładnie nie pamiętam. Chodziło o jakąś rozbiuórkę prywatnego ogrodzenia.
Ania
Ania 15.11.2018, 11:33
Dębica potrzebuje 2 wiceburmistrzow bo Szewczyk sam nie da rady A zapłacą mieszkańcy tego bogatego miasta Brawo Mój Boże gdzie mądrość ?
sekret
sekret 15.11.2018, 08:10
Niech wybiera nawet dziesięciu - ktoś musi robić, żeby na dzień przedszkolaka było jak chodzić :)
Wice
Wice 15.11.2018, 12:37
Dokładnie, prezesów z PiS pousuwac, albo obniżyć im pensje i może wtedy i 20 wice zatrudnić.
Hct
Hct 15.11.2018, 14:18
A burmistrz będzie miał większość w Radzie Miasta czy nie będzie miał?
ZXY
ZXY 15.11.2018, 16:16
PiS będzie w większości w radzie ale w,, mniejszości" w Dębicy :) co pokazały wybory, będzie 11 radnych przeciwko tysiącom mieszkańcow, którzy są wkurzeni na PiS, jak radni będą blokować ważne dla rozwoju miasta decyzje czy przez brak absolutorium miasto nie dostanie kasy na inwestycje to mieszkańcy zareaguja, piszę jako jeden z tych, który pierwszy zareaguje jak zobaczę że polityczne spory wyjdą na wierzch. A politycy pisu niestety są z tego znani... Mam też nadzieję że przewodniczącym zostanie jakas zrównoważona i spokojna osoba,liczę na madrosc i rozsądek w tej kwestii.
polityk
polityk 15.11.2018, 23:21
Dokładnie to co PiS zaprezentował podczas tych wyborow u nas na podkarpaciu wola o pomstę do nieba.... Dali się młodym wyszalec i to był błąd niestety. Teraz jeszcze te deklaracje o wojnie z burmistrzem, na co to komu.... Dziecinada
Hct
Hct 15.11.2018, 22:40
Ten portal jest pro burmistrzowski,nie komentujcie,szkoda czasu
Hct
Hct 15.11.2018, 21:14
Ile tysięcy ?
Ryży
Ryży 15.11.2018, 19:59
Jutro prawdopodobnie otworzą drogę do Straszęcina.
Hct
Hct 15.11.2018, 18:26
Jutro otworzą most do Straszęcina.
Pas
Pas 14.11.2018, 11:29
Ale boli co poniektorych że burmistrz bez żadnego zaplecza, wsparcia finansowego, sztabu specjalistów wygrał wybory, podwójnie boli taka przegrana, spowodowana głównie zachowaniem jednej osoby,ktora teraz próbuje na forach zabłysnąć
Henek
Henek 14.11.2018, 14:42
Zobaczymy panie Pasek
Xan
Xan 14.11.2018, 11:27
A ja mam ogromną nadzieję, że gwiazdy gierkowskich przedwyborczych wieców poparcia zdążyły się ciężko na Dębicę obrazić i już nigdy tu nie przyjadą.
rde
rde 13.11.2018, 21:44
Piękna afera z KNF.
Za 5 lat PIS nie będzie. Mariusz wykorzystaj to.
Bjorn
Bjorn 13.11.2018, 13:35
Nie ma co się nakręcać. To jest artykuł z gatunku - dla nakręcania licznika wejść na stronę lub/oraz dla zwiększenia sprzedaży gazety "OBSERWATOR". Szkoda że takie puste spekulacje powodują tak dużo negatywnych emocji.
Wyborca
Wyborca 13.11.2018, 13:19
Jakie miasto taki "burmistrz" Jaki :burmistrz" tacy zastępcy jak czytam to szok szkoda 5 lat ale taki wybór mieszkańców
dębiczanin
dębiczanin 13.11.2018, 12:08
Pan Mateusz Cebula dla równowagi powinien zostać powołany Panie Burmistrzu Szewczyk !
###
### 18.11.2018, 17:20
I co? Myślisz, że zrezygnuje z 5- cyfrowej pensji w Krakowie dla bycia wiceburmistrzem w Dębicy?
Tomek
Tomek 16.11.2018, 15:51
to ten co był szefem kampanii kandydata PiS na burmistrza... no cóż on już lepiej niech się nie chwyta żadnych kampanii, bo skuteczność każdy widzi jaka jest. Dodatkowo z KW PiS w 2014 weszło 17 radnych, teraz mają ich 11. Więc porażka na całej linii!
Alina
Alina 15.11.2018, 00:13
dobre, lepszego żartu nie czytałam OD WIELU TYGODNI...
jop
jop 14.11.2018, 22:43
a może Edek Brzostowski ?
obywatel
obywatel 15.11.2018, 18:37
Też by się nadał !
@
@ 13.11.2018, 12:03
Czas opuścić to miasto.
Marek B.
Marek B. 15.11.2018, 00:16
już był taki jeden "wspierający" jednego z kandydatów na burmistrza, co miał opuszczać miasto po przegranej kandydata PiS, ale jakoś dalej tu mieszka...
mieszkaniec
mieszkaniec 13.11.2018, 14:27
Ja na szczęście tylko tutaj śpię.
bart
bart 13.11.2018, 11:48
Dyrektor Kany? Właściciel Suretu już nie może wytrzymać aby swojego do miasta wsadzić? Mam nadzieje, że to tylko plotki z gatunku śmieszne.

Pozostałe