Pierwszy wójt zaprzysiężony, przewodnicząca wybrana

  • 17.11.2018, 10:43 (aktualizacja 19.11.2018, 21:55)
  • Ryszard Pajura
Pierwszy wójt zaprzysiężony, przewodnicząca wybrana Karolina Świerczek, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej, wręczyła akty powołania nowym radnym; tu odbiera go Łukasz Gajewski z Chotowej.
To najmłodsza Rada Gminy Czarna w 28-letniej historii samorządu. Średnia wieku nowych radnych to 40 lat. Przewodniczącą rady wybrana została 44-letnia Aneta Feret-Kłys. Wójt Józef Chudy został zaprzysiężony na swoją ósmą kadencję.

Najmłodszym radnym jest 27-letni Szczepan Ciebień z Czarnej, najstarszym 57-letni Wiesław Sikora z Grabin. I to ten drugi jako radny-senior prowadził obrady do czasu wyboru przewodniczącej.

Obok tej trójki Radę Gminy Czarna w kadencji 2018-2023 tworzą: Dariusz Barnaś (Jaźwiny), Grzegorz Horosz (Grabiny), Łukasz Gajewski (Chotowa), Mirosław Kot (Przeryty Bór), Grzegorz Kozak (Róża), Barbara Kuta (Borowa), Marcin Madura (Stara Jastrząbka), Wojciech Labak (Czarna), Małgorzata Pękala (Golemki), Anna Popielarczyk (Głowaczowa), Wojciech Pożdał (Podlesie), Marek Ziaja (Żdżary).

Aneta Feret - Kłys była jedyną kandydatką, zgłoszoną w wyborach na przewodniczącą rady. Na 15 obecnych radnych uzyskała 12 głosów.

Ma 44 lata, jest nauczycielką matematyki. Radną z Przeborowa wybrana po raz trzeci. W latach 2010-2014 była wiceprzewodniczącą rady, przez ostatnie cztery lata jej przewodniczącą. Mężatka, ma trzy córki.

Już po wyborze zgłosiła ona kandydatów na dwóch swoich zastępców: Mirosława Kota i Marcina Madurę. Także oni nie mieli rywali i zostali wybrani wiceprzewodniczącymi rady.

Zanim to się stało Karolina Świerczek, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej wręczyła Józefowi Chudemu akt potwierdzający wybór na wójta, a radnym wybór na te funkcje. Po czy wszyscy złożyli ślubowania, najpierw radni, po nich Józef Chudy.

Sprawujący nieprzerwanie władzę w gminie od 1992 roku wójt dziękując za ponowny wybór powiedział, że swą pracę będzie chciał przekonać do siebie także tych wyborców, którzy na niego nie głosowali. Liczy też na dobrą współpracę z radnymi.

Jeszcze w trakcie sesji Józef Chudy podpisał i wręczył powołanie na stanowisko swego zastępcy Bogusławowi Majce. Także on pełni tę funkcję od 1992 roku.

Obaj: wójt  i wicewójt mają po 57 lat, obaj są mieszkańcami Róży.

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lolo
Lolo 19.11.2018, 21:08
A czy przypadkiem przewodniczącą nie została ponownie Aneta Feret KŁYS??? Skąd się szanownej redakcji KŁYŚ pojawił?
Polak
Polak 17.11.2018, 13:49
Bardzo pięknie życzę sukcesów

Pozostałe