Lekcja na 12 gwiazdek

  • 19.11.2018, 14:39 (aktualizacja 19.11.2018, 14:46)
  • Ryszard Pajura
Lekcja na 12 gwiazdek
- Takie lekcje są potrzebne, abyśmy mogli poznawać korzyści z przynależności do Unii i mieć własne zdanie. Chcemy więcej takich lekcji! – podkreślali uczniowie II Liceum ogólnokształcącego im. Ks. J. Twardowskiego w Dębicy po warsztatach europejskich, które dzisiaj (19 listopada 2018 r.) przeprowadzono w ich szkole.

Spotkanie z tematem szczegółowym: Prawa podstawowe obywateli UE zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadpodstawowe z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne Absolwent, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.

- Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności  – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.

Spotkanie w Dębicy miało miejsce dzięki zaangażowaniu ze strony Iwony Stasiowskiej, nauczycielki II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. J. Twardowskiego w Dębicy.

Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Ewa Nowak-Koprowicz, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Mikołaj Voronin, animator młodzieżowy.

 

Informacja i zdjęcie: Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne Absolwent

ryszardpajura_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe