SP nr 3 z Dębicy z nagrodą Niemieckiego Związku Piłki Nożnej

  • 26.11.2018, 10:51 (aktualizacja 27.11.2018, 14:17)
  • Ryszard Pajura
SP nr 3 z Dębicy z nagrodą Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Delegacja SP 3 w Dębicy po odebraniu nagrody w Muzeum Piłki Nożnej w Dortmundzie
Projekt Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy w ramach programu „Zachować pamięć“ nagrodzony przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej.

Za wspólny projekt w miejscach pamięci zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Dębicy i SC. Aleviten Paderborn otrzymał Nagrodę im. Juliusa Hirscha, przyznawaną przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB).

Życie w czasach narodowego socjalizmu
Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy i klubu SC Aleviten Paderborn został zakwalifikowany do programu dotacji PNWM „Zachować pamięć“ i młodzież  odwiedziła w marcu miejsca pamięci Sachsenhausen i Ravensbrück. Tam, w trakcie warsztatów i pracy w grupach, przez cały tydzień poznawała, jak wyglądało życie różnych grup społecznych w czasach narodowego socjalizmu, a także jaką naukę da się wyciągnąć z tamtych czasów dzisiaj.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej przyznaje co roku tę nagrodę osobom, inicjatywom lub stowarzyszeniom, które angażują się na rJulius Hirsch,zecz nienaruszalności godności ludzkiej, porozumienia i różnorodności, a także działają przeciw antysemityzmowi i rasizmowi, wykluczaniu ludzi, dyskryminacji i wrogości.

Delegacja SP nr 3: dyrektor Dariusz Pierzchała oraz nauczyciele i koordynatorzy projektu Marta Kipa, Ewa Zych oraz Grzegorz Cyboroń reprezentowali szkołę podczas uroczystej gali wręczenia nagrody im. Juliusa Hirscha. Uroczystość miała miejsce w Muzeum Piłki Nożnej w Dortmundzie. Projekt zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Dębicy zajął pierwsze miejsce.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy zorganizowała w październiku drugi już w tym roku projekt wymiany młodzieżowej z SC. Aleviten Paderborn, tym razem w Dębicy i Głobikowej, poświęcony poznaniu kultury i tradycji regionu. 28 uczniów z Polski i Niemiec odwiedziło m.in. Łańcut, Kolbuszowę i Krosno biorąc udział we wspólnych warsztatach oraz zajęciach sportowych i uczestniczyli w spotkaniu z wiceburmistrzem Dębicy Wojciechem Iwasieczko.

Koordynatorzy projektu zarówno ze strony polskiej jak i niemieckiej również w kolejnych latach  będą kontynuować współpracę organizując kolejne spotkania w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

Informacja i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3

ryszardpajura_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe