Sobota, 24.08.2019

Penderecki z plakatu

  • 06.12.2018, 09:44
  • Ryszard Pajura
Penderecki z plakatu Plakaty obrazujące twórczość Krzysztofa Pendereckiego, pokazane na wystawie w Galerii Sztuki MOK pochodzić będą ze zbiorów Roberta Piękosia (na zdjęciu w środku).
Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie dwóch wystaw: Sławomir Śląski, Przemysław Dudo Dudzik – „2D+3D”, plakat, ceramika oraz „65- lat pracy twórczej Krzysztofa Pendereckiego zapisanej na plakatach” ze zbiorów Roberta Piękosia.

Wernisaż odbędzie się 14 grudnia o godz.19:00. Prace będzie można zobaczyć do 6 stycznia.

 

Sławomir Śląski

Grafik-projektant, plakacista, nauczyciel akademicki, pochodzi z Jaworzna (ur. 1981).

W 2018 obronił pracę doktorską i otrzymał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Odbył praktykę dydaktyczną u dr. Tadeusza Piechury w Pracowni Typografii i Obrazu (2006) oraz w Międzykierunkowej Pracowni Projektowania Plakatu i Pracowni Projektowania Alternatywnego u prof. Michała Klisia (2013-2014) na ASP w Katowicach oraz w Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej u dr hab. Ewy Stopy-Pielesz (2015).

Obecnie pracuje jako grafik-projektant w Muzeum Miasta Jaworzna oraz jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Wydziale Informatyki i Komunikacji.

Współpracuje z Galerią Sektor I, Galerią Obecną i z Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie oraz z prof. Adamem Pociechą przy cyklu wystaw „Wernisaż jednej pracy”. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

 

Przemysław Dudo Dudzik

Studiował malarstwo na wydziale sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i na wydziale artystycznym Uniwersytetu Śląskiego (ur. 1967).

Dyplom w 1994 w pracowni Jerzego Wrońskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, projektowaniem graficznym, projektowaniem wnętrz, a także scenografią. Od 1995 organizuje wystawy w Galerii Obecnej w Jaworznie, a od 1999 kieruje muzeum miejskim.

Od 2010 zajmuje się rzeźbą i ceramiką. Krąg zainteresowań uzupełniają zainteresowania z zakresu szeroko rozumianej eteryki i rzeczywistości pozazmysłowej. Zainteresowania te materializują się w obecnych  realizacjach.

Prowadzona od ponad trzydziestu lat aktywność twórcza i artystyczna jest ciągiem doświadczeń poszukiwania kompromisów pomiędzy wewnętrzną potrzebą kreacji a konwenansem  nisko wibracyjnej „materialistycznej” rzeczywistości.

 

Informacja Miejskiego Ośrodka Kultury

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mały Głód
Mały Głód 06.12.2018, 15:48
Jest w tej "twórczości" nawiązanie do wielu, wielu lat gdy ten człowiek wstydził się Dębicy? a jeśli już to określał pochodzenie (sic!) "miasteczkiem" koło Tarnowa.

Pozostałe