Potrącił kobietę na pasach na Nosala

  • 07.12.2018, 09:08 (aktualizacja 07.12.2018, 14:16)
  • Ryszard Pajura
Potrącił kobietę na pasach na Nosala
Do wypadku z udziałem pieszej doszło w czwartek przed godz. 15 na ul. Nosala w Dębicy. W wyniku potrącenia przez kierującego volkswagenem, kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 44-letni kierujący volkswagenem polo najechał na prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę.

Ranna 33-letnia mieszkanka Dębicy została przetransportowana do szpitala. Obrażenia, jakich doznała, nie zagrażają jej życiu. 

Pracujący na miejscu policjanci wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili oględziny. Trwają czynności, które pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.  

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

 

www.podkarpacka.policja.gov.pl

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Darek
Darek 09.12.2018, 19:10
art. 13 prawo o ruchu drogowym
1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.W art. 14 KD czytamy, że pieszemu zabrania się:
- wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi,
- przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi,
- zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko,
- przebiegania przez jezdnię,
W art. 26 określa je Prawo o ruchu drogowym: "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża”. Z lektury przepisów jasno wynika, że kierowca ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem tylko wtedy, gdy jest na nim pieszy.Jasno wynika z niego, że pieszy ma pierwszeństwo tylko wtedy, kiedy już znajduje się na przejściu. Pieszy nie ma pierwszeństwa, jeżeli stoi na chodniku przed wejściem na przejście. Nie ma także pierwszeństwa, jeżeli jego zachowanie sygnalizuje zamiar wejścia. To pieszy ma się upewnić, że może bezpiecznie przejść przez ulicę
Wacek
Wacek 07.12.2018, 18:46
W tej sytuacji ewidentna wina kierowcy Dziewczynie brakło może 3 kroki żeby być na chodniku więc nie ma mowy o wymuszeniu czy wtargnieciu
Darek
Darek 09.12.2018, 19:15
No to wina ewidentna kierowcy, co nie zmienia faktu że to co robią piesi woła o pomstę do nieba, łażą ze słuchawkami, wpatrzeni w telefony myśląc że są świętymi krowami, a później płacz i odwieczne pytanie czemu mnie to spotkało. Jak się zachowują piesi to widać bardzo często na przejściu na rondzie na ul. Kolejowej jak jest dworzec PKS, jakaś masakra, piesi chodzą w te i we wte przez kilka minut, całe rondo zakorkowane, często aż do Urzędu Skarbowego, zero myślenia jak należy zachować się na drodze, nic dziwnego że kierowcy sobie później to odbijają.
pieszy i kierowca
pieszy i kierowca 07.12.2018, 13:40
Wypadek za wypadkiem na Nosala, a miasto nadal nie reaguje. Nie wspominając o niedoszłym burmistrzu... . Oby nie było większej tragedii !!!
Nocami rajdy, w dzień nie wymusisz, nie przejdziesz.
Sygnalizacja świetlna, progi, fotoradar, kontrole policyjne...
Panie Burmistrzu proszę zakasać rękawy.
Mieszkańcy
Darek
Darek 07.12.2018, 12:38
Dziewczyna zaaferowana zakupami i łażenie po galerii, pewnie myślała że jest już w sklepie...., często widzę pieszych którzy w ogóle nie patrzą jak wchodzą na przejście, zero myślenia i jeszcze wpatrzeni w telefony plus słuchawki na uszach...., proszą się w najlepszym razie o połamanie kończyn. Pewnie wina była dziewczyna ale zawsze w takim przypadku dowalą kierowcy, tak to już jest.
oijna
oijna 07.12.2018, 18:50
Przestań bredzić!! W innych krajach kierowca ma obowiązek zatrzymać się jeśli do pasów zbliża się przechodzień, to jest tam normą! U nas facet wjezdza w kobietę poprawnie przechodzącą przez pasy i jeszcze jakiś daruś obraża poszkodowaną i zwala na nią winę. Takie durne myślenie tylko w Polsce.
Mały Głód
Mały Głód 07.12.2018, 15:33
W sedno, pasy nie pasy, zielone światło OK pierszy ma pierwszeństwo. Tyle tylko czy warto ryzykować zdrowiem czy życiem dla satysfakcji że miało sie pierwszeństwo? Absolutnie nie chce tutaj tłumaczyć kierowców / piratów a jedynie apel. Sami patrzmy czy coś jedzie i czy na pewno sie zatrzymuje a potem dopiero przechodźmy przez jezdnie. ps. Dosyć czesto widze taką sytuacje na pasach / światłach w okolicy Hadesu / Parku stomilowskiego. Pasy są, zielone dla pieszego a mimo tego zawsze znajdzie sie jakiś baran który jedzie. Tak więc zadbajmy najpierw o siebie bo pasy i zielone nas nie uchroni od kalectwa / śmierci.
A
A 08.12.2018, 08:45
A jak nie ma świateł a tylko pasy? Kwitnę na krawędzi chodnika aż wszyscy przejadą, dla prawdy czasem ktoś przepuści pieszego, bawię się w liczenie ile aut przejedzie: pięć, sześć do zmiany świateł.
Mały Głód
Mały Głód 08.12.2018, 22:48
Ehh, włącz myślenie, wchodzisz na pasy i tyle, masz do tego prawo, a oni łaski nie robią Tyle tylko że obserwuj pojazd czy na pewno sie zatrzymuje ;) ;)

Pozostałe