Bezpieczniej na basenach, defibrylator już jest

  • 10.12.2018, 08:40 (aktualizacja 10.12.2018, 08:48)
  • Ryszard Pajura
Bezpieczniej na basenach, defibrylator już jest
Codziennie ponad tysiąc osób odwiedza obiekty sportowe przy ul. Piłsudskiego 19. Teraz będą bezpieczniejsi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kupił automatyczny defibrylator zewnętrzny AED firmy Zoll.

- Życie ludzkie jest najcenniejsze, dlatego też cały czas doposażamy nasze obiekty w sprzęt chroniący zdrowie naszych klientów - mówi Marta Pawełko-Tokarz, dyrektor MOSiR

Jest to najwyższej klasy sprzęt ratujący życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. NZK jest to stan, w którym serce przestaje pracować w regularny sposób. Defibrylator to urządzenie które przepuszcza przez mięsień sercowy impuls elektryczny przywracając jego prawidłową pracę.

Nagłe zatrzymanie krążenia może zdarzyć się każdemu bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, czy styl życia.

Szacuje się, że od momentu wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia z upływem każdej minuty szanse na uratowanie człowieka spadają od 7 do 10%. Ofiara NZK ma tylko 5% szans na przeżycie.

Jeżeli zostaną podjęte zabiegi ratunkowe, szanse wzrastają trzykrotnie. Jeśli w pobliżu miejsca wypadku znajdzie się defibrylator i zostanie prawidłowo użyty, szansa na uratowanie życia sięga 70%.

Defibrylator umieszczony został w widocznym miejscu w holu pomiędzy kasami lodowiska oraz basenów i jest gotowy do użycia w każdej chwili.

W ramach akcji informacyjnej na temat zastosowania AED we wtorek 11 grudnia o godz. 13:30 w sali w hali basenów i lodowiska, zostanie przeprowadzone darmowe szkolenie z użycia defibrylatora. Aby wziąć udział w szkoleniu należy skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Informacja i zdjęcia: MOSiR

ryszardpajura_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe