Nie będzie podwyżki podatku od nieruchomości

  • 10.12.2018, 09:58 (aktualizacja 10.12.2018, 10:12)
  • Ryszard Pajura
Nie będzie podwyżki podatku od nieruchomości Józef Sieradzki (pierwszy z prawej), apelował, by Dębica stała się rajem podatkowym. Fot. archiwum
Rada Miejska odrzuciła przed chwilą projekt podwyżki podatku od nieruchomości. Nikt nie głosował za propozycją burmistrza Mariusza Szewczyka, by stawki wzrosły o 5%, chociaż w dyskusji kilku radnych popierało takie rozwiązanie.

Podatek od nieruchomości nie był w mieście podnoszony od 6 lat.

- I brawo, tak należy czynić. Stańmy się rajem podatkowym obniżmy ten podatek - apelował na sesji Józef Sieradzki, wiceprzewodniczący rady.

Burmistrz proponował wzrost o 5%, co przyniosłoby wzrost dochodów miasta o ok. 1,2 mln zł rocznie, w tym 300 tys. od osób fizycznych.

- Podtrzymujmy wizerunek miasta przyjaznego dla inwestorów - apelował Paweł Hayn, radny PiS, opowiadając się przeciw podwyżce.

- Nie będzie rozwoju miasta, jeśli nie będzie inwestycji - zdaniem Joanny Ożóg, bez dodatkowych dochodów ograniczyć trzeba będzie wydatki na planowane zadania.

Jak dodała, wzrost podatku obciąży budżet przeciętnego Kowalskiego o 11 zł rocznie. Budżety firm więcej, ale one, zdaniem radnej, wpiszą to sobie w koszty działalności.

Radni głosami PiS odrzucili propozycję komisji skarg, petycji i wniosków, by wzrost podatku wyniósł nie 5, tylko 3%.

Przeciwko uchwale o podwyżce podatku od nieruchomości głosowało 10 radnych Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymali się wszyscy pozostali radni, także 10, obecni na sesji. Tym samym uchwała nie została podjęta, co oznacza, że podatek od nieruchomości nie wzrośnie w Dębicy w roku 2019.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jarek
Jarek 13.12.2018, 09:37
Apeluje. Niech radni i Burmistrz trochę się cofną w chorych ambicjach i przepychankach i po świętach zasiądą do konstruktywnych rozmów dla dobra mieszkańców. Nowy rok, to niech będzie prawdziwa współpraca która tylko może wyjść na dobre miastu.
ws
ws 11.12.2018, 10:41
jak zwykle spada wszystko na nas przedsiębiorców - a jak przychodzi koniec kadencji to znowu do nas przyjdziecie wtedy zapamiętamy Panią J O i R B
mieszkaniec
mieszkaniec 10.12.2018, 11:51
No i dobrze. Wystarczy chyba, że woda i prąd podrożeją
Jaro
Jaro 10.12.2018, 10:48
To dlaczego Radna nie zagłosowała za ? Skoro tak uważa że 11 zł dla przeciętnego mieszkańca to nie duża podwyżka!

Pozostałe