Sylwester - bez strzelania na Rynku

  • 12.12.2018, 09:47 (aktualizacja 14.12.2018, 10:52)
  • Ryszard Pajura
Sylwester - bez strzelania na Rynku
Nie będzie pokazu fajerwerków ze strzelaniem podczas Sylwestra na Rynku - zapowiada burmistrz Mariusz Szewczyk.

Tym samym Dębica dołączyła do miast, które w tym roku rezygnują z "hucznego" powitania Nowego Roku.

Zakaz ma chronić zwierzęta, głównie psy. Wiele z nich panicznie boi się huku wystrzałów. Obowiązuje jednak tylko na imprezach organizowanych przez miasto, właściciele innych imprez mogą takie pokazy organizować.

Uczestnicy powitania Nowego Roku na Rynku bawić się będą przy największych hitach disco polo i muzyki tanecznej. Zagrają  zespół Hit Boyz oraz DJ Shany.

Hit Boyz to profesjonalni muzycy grający na żywo największe przeboje polskiej muzyki tanecznej. Każdy ich koncert jest pełen niezapomnianych hitów, które porwą do zabawy każdą publiczność. Grupa bawi na scenie energetycznym wykonaniem, świetnym kontaktem z publicznością i atrakcyjnym humorystycznym imagem. 

Imprezę rozpocznie DJ Shany miksem tanecznych rytmów.

O północy życzenia pomyślności na Nowy Rok złożą dębiczanom władze miasta.

W tym dniu Miejski Ośrodek Kultury zaprasza także do DKiK „Kosmos”, gdzie o godz. 19:30 kielecki Teatr Tetatet wystawi spektakl „Umrzeć od śmiechu”, w reżyserii Mirosława Bielińskiego.

Bilety: 60 zł – normalne, 50 zł – ulgowe do nabycia w kasie DKiK „Kosmos” oraz na stronie internetowej: www.kosmos.mokdebica.pl. W cenę biletu została wliczona lampka szampana, którą wzniesiony zostanie toast za pomyślność w nadchodzącym roku.

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 02.01.2019, 02:40
Rynek i miasto to margines. Prawie wszyscy wystrzeliwują ognie sztuczne, jest co ogladać. Psy ważniejsze od ludzi i liczy sie ich zdanie.
Kicia
Kicia 18.12.2018, 19:27
Może mi ktoś z miłośników psów / sam jestem, ale psa nie mam, bo mnie na niego nie stać, chodzi o jego prawa do spacerów itd/, powie, co robią ze swymi milusińskimi po ich zgonie? Stasiówka, Głobikowa?
Baba Jaga
Baba Jaga 28.12.2018, 17:09
Cmentarz dla zwierząt w Ropczycach.
Pan-kielek
Pan-kielek 18.12.2018, 11:09
W 2001 roku corka miala 8 miesiecy.Zakonczenie lata ,pokaz fajewerkow.Spala po hukach petard zrywala sie plakala. Bylo przeciez po 22 zadzwonilem na Policje.Zglosilem zaklucenie spokoju,miru domowego.Po godzinie przyjechaly do mnie 2 radiowozy.wylegitowano mnie i pytania o co mi chodzi.zaraz byl 3 samochod jakis oficer z Rzeszowa .Powiedzial ze jak bede sie dalej upieral to -doslownie zabrac go na komende zbadac na trzezwosc i go przerzymac .Strach zrezygnowalem z doniesienia oni tez od zatrzymania.Szok !A wiadomo ze bylo zaklucenie miru domowego bo przeciez tysiace ludzi to slyszalo.takze nie mowcie o zwierzetach zacznijcie od ludzi
Mały
Mały 16.12.2018, 09:02
Bardzo dobra decyzja. Najwyższy czas,by zwyczaj odpalania fajerwerków zaniknął w Polsce. Nie chodzi tylko o psy. Te pieniadze można wydać na inne cele.
Lila
Lila 15.12.2018, 18:03
Bardzo dobra decyzja. Żeby jeszcze sąsiedzi przestali walić petardami jak obłąkani.
Fajerwerek
Fajerwerek 12.12.2018, 13:40
A to w Dębicy w trakcie Sylwestra Strzelali?
ogień
ogień 12.12.2018, 20:37
Kogoś już tak zastrzelili?
Janek
Janek 12.12.2018, 12:57
Dobra decyzja. Mój pies zawsze bardzo się boi i stresuje. Musiałem go trzymać zawsze w sylwestra. Psy słyszą to kilka razy głośniej njz ludzie
oborowy
oborowy 18.12.2018, 19:15
A mój pies nic nie mówił. Tylko w Wigilię obszczekał rządzących, ale nie wiem, o co mu chodziło, bo był i za i przeciw....
Rafał
Rafał 12.12.2018, 17:46
Nie miał bym nic przeciwko ale powiem jedno ....
w.... pardą denerwuja mnie właściciele psów jak mówią o tym temacie ale jak idzie chodnikiem i jego pupilek nas... kupę na środku chodnika to mu to nie przeszkadza i nawet nie posprząta musi to robić włąściciel posesji przy chodniku . A nie daj boże zwróć mu uwage ...Tak samo jak nie przeszkadza mu szczekanie w bloku o 3 w nocy budząc dzieci sąsiadów .....

Przepraszam na ten jeden dzień nic wam się nie stanie jak zamkniecie zwierzątka w pomieszczeniu
o
o 12.12.2018, 22:35
Dokładnie mam takie samo zdanie w tej sprawie. Nie wiem skąd się wziął ten kult psa nagle. Piesek szczeka od 22.00 do 6.00 i jest OK, Piesek na*ra do piaskownicy na osiedlu jest OK. N*ra pod płotem też OK, bo niby gdzie? W mieszkaniu na blokach? Piesek skoczy na ulicy i ubrudzi błotem całą odzież, wie pan on jest przyjazny, nie ugryzie. Idę do kina na film, sunia Bzdetka szuka domu, piesek Karolek też. A idźcie w cholerę z tymi psami. A na spacerze nad Wisłoką tylko ciągle patrzeć na dzieci, bo przyszedł wielki hodowca piesków i sobie puszcza wolno.
Baba Jaga
Baba Jaga 13.12.2018, 14:50
Stosunek do zwierząt świadczy o człowieczeństwie. Niestety dla niektórych ludzi pies jest tylko przedmiotem nie wartym uwagi, któremu można dać byle co zjeść, o dbaniu o zdrowie już nie wspomnę, bo "kto by wydawał pieniądze na weterynarza, czy operację psa. Przecież to fanaberie". Tak uważają ci, których tak wychowano i którzy jeszcze nie wyzbyli się swoich wiejskich korzeni.
o
o 13.12.2018, 17:04
Nie przesadzaj. Chcesz mieć psa to sobie kup i nie narzucaj nikomu swoich zainteresowań poprzez zakazy. Na zakazy są inne zakazy, np. zakaz wyprowadzania psów. Stosujecie się do tego cały rok? Z tego co widzę nie bardzo. Ale 20 minut raz na 365 dni to już wielka afera. lubisz psy, nie ma problemu sam miałem kilka, ale taki jaj jak teraz to nigdy nie było. Bo Pusia właśnie wyszła od fryzjera i się boi.

Pozostałe