Po Nowym Roku znowu wybory

  • 13.12.2018, 08:14 (aktualizacja 14.12.2018, 10:52)
  • Ryszard Pajura
Po Nowym Roku znowu wybory pixabay.com
Kończy się kadencja rad osiedlowych i rad sołeckich. Jest szansa, że tym razem powstaną one na wszystkich osiedlach w Dębicy.

Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Cebula zaproponował na ostatniej sesji, by kworum niezbędne do wybory Rady Osiedla wynosiło 50 osób w pierwszym terminie i 30 osób w drugim.

To mniejsze progi, niż cztery lata temu: 129 i 1020 osób. Wtedy frekwencja była za mała, wystarczyła do wyboru tylko czterech rad: Gawrzyłowa-Mickiewicza, Kępa-Wolica,Słoneczne i Świętosława. W sześciu innych wyborców było za mało.

Zmieni się także tryb wyboru w gminie Żyraków. Sołtysi i rady sołeckie zostaną w niej wybrani nie jak dotychczas podczas zebrań wiejskich, ale w ciągu całodziennego głosowania na zgłoszonych wcześniej kandydatów, tak jak to się dzieje podczas każdych innych wyborów.

Formalnie wybory te muszą się odbyć do końca czerwca. 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe