Niedziela, 16.06.2019

Sylwia Kurzeja z nagrodą w konkursie satyry

  • 14.12.2018, 12:09
  • Ryszard Pajura
Sylwia Kurzeja z nagrodą w konkursie satyry
Nie bez kozery mówią o niej, że ma nieprzeciętną wyobraźnię i wrażliwość, przecież w każdym człowieku, w którym poezja się znajduje jest coś niezwykle empatycznego. Uczennica szkoły w Nagoszynie, Sylwia Kurzeja, zajęła trzecie miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę” w Przemyślu.

Sylwia zajęła także trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej, co dało jej nominację do Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi” w Bochni, a tam, po dwudniowych zmaganiach, została wyróżniona za interpretację wiersza Stanisława Barańczaka.

Po lekcjach chętnie uczestniczy wspólnie z młodzieżą z Nagoszyna w spotkaniach koła teatralnego, działającego pod egidą Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.

Warto przypomnieć, że to oni byli wisienką na torcie gminnych przedsięwzięć: i podczas uroczystości otwarcia Dworku w Żyrakowie, i obchodów Stulecia Niepodległości. Sylwia aktywnie działa też w „Ekipie Świętego Antoniego” jako wolontariuszka.

Mówi o sobie, że scena to obszar, gdzie może powiedzieć, co jej w duszy gra za pomocą tekstów poetów znanych i mniej znanych. Żeby mówić od siebie dla innych świadomie wybiera teksty bliskie jej doświadczeniom. Podkreśla też, że  wyrazić słowami uczucia, których jest tak wiele – to bardzo trudne. Radość, smutek, rozrzewnienie, ulga, rozczarowanie, nadzieja, zadowolenie, strach królują na konkursach recytatorskich i to jej się podoba.

Zaś w szkole modus vivendi Sylwii pozwala też uczyć się świetnie matematyki, chemii i fizyki i uwielbiać lekcje w-f-u. Koledzy i koleżanki mówią o niej „Nasza Sylwia nawet nie śniła o takich wyróżnieniach".

Diana Wójcik


 

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe