Wiadomo, kiedy Dom Kultury Mors zostanie otwarty po remoncie

  • 18.12.2018, 11:25
  • Ryszard Pajura
Wiadomo, kiedy Dom Kultury Mors zostanie otwarty po remoncie
Wystąpią wtedy artyści Teatru Operetkowego w Kijowie. Za miesiąc 19 stycznia odbędzie się Wielka Gala Operetkowo-Musicalowa i będzie to pierwsze wydarzenie, na które Miejski Ośrodek Kultury zaprosi dębiczan w zmodernizowanym Domu Kultury Mors.

Budynek zbudowany jeszcze w latach 70-tych przez kombinat Igloopol od dawna domagał się remontu. Mówiło się nawet, że taniej będzie go zburzyć i zbudować od nowa, bo stara technologia nie bardzo nadaje się do modernizacji.

Ostatecznie od roku trwa remont, ale po starym budynku została w zasadzie konstrukcja. Prace miały zakończyć się jesienią, ale ten pierwotny plan zakładał remont wyłącznie wnętrz. Ostatecznie burmistrz Mariusz Szewczyk zdecydował się także na odnowienie fasady, co przedłużyło prace o kilka miesięcy.

Podczas inauguracji w repertuarze operetkowym i musicalowym wystąpią artyści ze stolicy Ukrainy. Będzie to wieczór inauguracyjny Domu Kultury Mors w nowej odsłonie.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe