Światło, które łączy dotarło na ziemię dębicką!

  • 19.12.2018, 09:00
  • Ryszard Pajura
Światło, które łączy dotarło na ziemię dębicką! Hufiec ZHP Dębica
Kilkunastoosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica pojechała do Rzeszowa, gdzie odbyła się uroczystość rozesłania Betlejemskiego Światła Pokoju dla harcerzy Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Tym samym ogień z Betlejem zawitał po raz kolejny na ziemię dębicką.

W Rzeszowie harcerze uczestniczyli najpierw w grze miejskiej, która przybliżyła im idee Światła, kwestie wychowania duchowego i religijnego oraz inne aspekty związane z nadchodzącymi świętami. Potem odbyła się Msza Święta, gdzie także dębiccy harcerze otrzymali lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju. Do Rzeszowa pojechała grupa harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego oraz zuchy i harcerze z Jodłowej.

- Tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju to słowa "Światło, które łączy". I z takim przekazem harcerki i harcerze odwiedzą różne zakątki i miejsca na ziemi dębickiej niosąc ogień z Betlejem i świąteczne życzenia mieszkańcom regionu - – mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant Hufca ZHP Dębica.

ryszardpajura_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe