Człowiek Roku 2018 (nominacje) - Krzysztof Kajpust

  • 27.12.2018, 15:16 (aktualizacja 03.01.2019, 12:55)
  • Ryszard Pajura
Człowiek Roku 2018 (nominacje) - Krzysztof Kajpust
Krzysztof Kajpust - nominowany w kategorii działalność społeczna. Założyciel Szkoły Muzycznej KIK Muza w Pilźnie, początkowo znanej pod nazwa Yamaha. Obchodziła ona w 2018 roku jubileusz 10-lecia działalności. Ale dla jej szefa ważna jest nie tylko nauka gry na instrumentach. Swoich podopiecznych uczy, że należy pomagać innym, włączając się w imprezy charytatywne, w tym roku np. dla Krzysia, czy też Oli i Szymka.

Ruszyła akcja, podczas której wspólnie z Czytelnikami Obserwatora Lokalnego wybieramy Człowieka Roku 2018.

W redakcyjnym gronie nominowaliśmy 18 kandydatów w sześciu kategoriach: działalność społeczna, gospodarka, kultura, oświata, polityka i samorząd oraz sport. W kolejnych dniach przedstawimy wszystkich 18 kandydatów.

 

Jak oddać głos?

Głosować można wypełniając kupony, jaki do końca stycznia ukazywać się będą w Obserwatorze Lokalnym.

Kupony można dostarczyć osobiście do redakcji lub za pośrednictwem poczty na adres: ul. Żeromskiego 10, 39-200 Dębica.

Na kuponie można poprzeć swojego faworyta w jednej czy dwóch kategoriach, ale można też wskazać nazwiska kandydatów w każdej z nich. Warto wybrać tę drugą opcję, bowiem w tym roku po raz pierwszy wprowadzamy możliwość przyznania jednemu kandydatowi dodatkowych 3 punktów. Żeby z niej skorzystać, głosujący powinien wskazać swoich faworytów w każdej kategorii, w której prowadzony jest plebiscyt - szczegóły w OL obok kuponu.

Głosować można tylko za pomocą oryginalnych kuponów wyciętych z gazety.

Można też głosować drogą smsową, wysyłając na numer: 71160 wiadomość o treści: OL XY, gdzie zamiast XY należy wpisać numer kandydata, który znajduje się przy nazwisku. Koszt sms-a to 1,23 zł  z vat.

Aby oddać głos na Krzysztofa Kajpusta należy wysłać sms o treści: OL 2

 

Laury Czytelników Obserwatora Lokalnego

Sześciu kandydatów, którzy zdobędą najwięcej głosów otrzyma Laur Czytelników OL i przejdzie do trzeciego, finałowego etapu wyboru Człowieka Roku OL 2018.

O tym, kto nim zostanie zadecyduje Kapituła, w skład której wchodzić będą dotychczasowi zwycięzcy tych konkursów oraz zaproszeni laureaci nagrody Obserwatora z poprzednich edycji.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.ol.com.pl oraz w redakcji OL.

 

 

Obserwator Lokalny nr 15 z dnia 14 kwietnia 2018 roku

Kwiaty, tort i gratulacje. 10 lat szkoły KIK Muza

 

Najpierw była szkoła muzyczna w Mielcu. Ale, jak mówi Krzysztof Kajpust, ktoś podsunął jemu oraz żonie Iwonie pomysł, by założyć szkołę na miejscu, w Pilźnie.

Nie spodziewali się, że zainteresowanie będzie tak duże. W miniony piątek, 6 kwietnia Szkoła Muzyczna KIK Muza, podczas specjalnego koncertu świętowała dziesięciolecie swojego istnienia.

Szkołę w Mielcu Iwona i Krzysztof Kajpustowie prowadzili od 2004 roku. Potem - po namowach - spróbowali w Pilźnie.

- I okazało się, że w małym Pilźnie mamy więcej zainteresowanych niż w wielotysięcznym Mielcu - nie kryje zadowolenia Krzysztof Kajpust.

Na początku zajęcia odbywały się w mniejszym zakresie. Przede wszystkim były to keyboardy  i saksofon. Dzisiaj oferta jest znacznie szersza. To także instrumenty perkusyjne, flet prosty i poprzeczny, gitara klasyczna i wiele innych.

- Prowadzimy także naukę śpiewu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i dla dorosłych - wymienia Krzysztof Kajpust.

Przez siedem lat szkoła funkcjonowała pod nazwą Yamaha.

W 2015 roku zmieniła się w KIK Muzę. To jednak nie jedyna zmiana w ostatnim czasie. Dynamiczny rozwój niejako zmusił właścicieli szkoły do poszerzenia pola działania.

- Od stycznia szkoła funkcjonuje również w Jodłowej - cieszy się Krzysztof Kajpust.

Łącznie na zajęcia uczęszcza ok. 120 osób. Liczba ta jest płynna, gdyż w ciągu roku ludzie przychodzą i odchodzą. Co ważne, nabór trwa w KIK Muzie bez przerwy.

Przez dziesięć lat działalności uczniowie mieli możliwość dzielenia sceny ze znanymi wokalistami i zespołami. Supportowali m.in. Marylę Rodowicz, zespoły: Video, Łzy, Piersi, Pectus, czy Mateusza Ziółka oraz Adama Stachowiaka z zespołami.

Ale ich działalność to także konkursy, w których zajmowali najwyższe miejsca. Tak było m.in. w Przemyślu, czy Dębicy.

- Chcę podziękować burmistrz Ewie Gołębiowskiej, która nigdy nie odmówiła nam pomocy, Domowi Kultury w Pilźnie za sprzęt nagłaśniający, ale też Justynie Dziedzic, która od zawsze jest z nami - mówi Krzysztof Kajpust.

Grzegorz Król

ryszardpajura_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maat
Maat 29.12.2018, 20:16
Brawo brawo jak najbardziej popieram takich ludzi nam potrzeba !!! Zycze powodzenia na nastepne 10,20,30 lat pzdr rowniez Iwonke wspoltworce sukcesu

Pozostałe