Niedziela, 16.06.2019

W Zawadzie wicewójt zagra, a radny zaśpiewa

  • 29.12.2018, 23:52 (aktualizacja 30.12.2018, 00:12)
  • Tomasz Ratuszniak
W Zawadzie wicewójt zagra, a radny zaśpiewa Koncert Noworoczny w Domu Kultury Mors.
Najpiękniejsze kolędy i pastorałki, ale również utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, usłyszeć będzie można podczas koncertów, które odbędą się w najbliższych dniach w naszym powiecie. Pierwszy już w niedzielę 30 grudnia w kościele parafialnym w Łękach Górnych. Kolejne w Zawadzie, Dębicy i Brzostku.

W parafii św. Bartłomieja Apostoła w Łękach Górnych 30 grudnia o godz. 16:00 rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży. Będzie można usłyszeć tam kilkanaście kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w nowych i oryginalnych aranżacjach.

6 stycznia podobny koncert odbędzie się w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zawadzie. Wystąpi zespół w składzie: Ewelina Krawiec - wokal, Tomasz Bukowski - wokal, Grzegorz Reguła - perkusja, Dariusz Filipek - bas, Ryszard Barszcz - gitara solowa, Marek Ruda - saksofon i Damian Krawiec - klawisze. Początek koncertu o godz. 19:00.

Koncert Noworoczny, który tradycyjnie już przygotowują: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów i Niepubliczna Szkoła Muzyczna II stopnia w Dębicy, w tym roku będzie miał dwie odsłony. Pierwsza, w Domu Kultury Kosmos, rozpocznie się w piątek 11 stycznia o godz. 17:00, a druga w sobotę 12 stycznia o godz. 16:30.  Podczas obu usłyszeć będzie można nie tylko kolędy i pastorałki, ale również znane wszystkim klasyki i popularne utwory muzyki rozrywkowej.
Na scenie zaprezentują się uczniowie i nauczyciele Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych i Niepublicznej Szkoły Muzycznej II Stopnia,oraz absolwenci oraz zaproszeni goście, wśród których usłyszymy Alicję Płonkę, Jana Michalaka i Pawła Szlachtę. Zagra Orkiestra Symfoniczna pod batutą Ewy Trojan, Orkiestra Smyczkowa prowadzona przez Martę Fortunę, a także Zespół Instrumentów Dętych pod kierunkiem Andrzeja Korusa. Chór Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Dębicy poprowadzi Alicja Stasiowska-Piwowar. Koncert poprowadzi jak co roku Renata Żabicka.
Bezpłatne wejściówki na oba koncerty można odebrać w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Również 12 stycznia, tyle że o godz. 18:00 rozpocznie się koncert kolęd w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Brzostku. Wykona je zespół Take Five w składzie: Paulina Zięba - wokal, Bartłomiej Tyburowski - piano, Krzysztof Tyburowski - gitara, Paweł Król - saksofon, Dominik Cieślak - bas i Kamil Nowicki - perkusja, a także uczestnicy zajęć wokalnych. Wstęp, podobnie jak na pozostałe wspomniane już koncerty, wolny.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe