Niedziela, 16.06.2019

Człowiek Roku 2018 (nominacje) - Agnieszka Żurek

  • 02.01.2019, 15:08 (aktualizacja 03.01.2019, 12:55)
  • Ryszard Pajura
Człowiek Roku 2018 (nominacje) - Agnieszka Żurek
Agnieszka Żurek - nominowana w kategorii działalność społeczna. Liderka działającej w Brzeźnicy Akademii Małego Strażaka, nagrodzonej przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Nagrodą Floriana, nazywaną strażackim Oskarem. Akademia szkoli dzieci od 4 do 14 lat. Organizuje własne imprezy, jak powiatowe zawody małych strażaków, ale bierze też udział w wielu innych wydarzeniach, np. w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Trwa akcja, podczas której wspólnie z Czytelnikami Obserwatora Lokalnego wybieramy Człowieka Roku 2018.

W redakcyjnym gronie nominowaliśmy 18 kandydatów w sześciu kategoriach: działalność społeczna, gospodarka, kultura, oświata, polityka i samorząd oraz sport. Na naszym portalu przedstawimy wszystkich 18 kandydatów.

 

Jak oddać głos?

Głosować można wypełniając kupony, jaki do końca stycznia ukazywać się będą w Obserwatorze Lokalnym.

Kupony można dostarczyć osobiście do redakcji lub za pośrednictwem poczty na adres: ul. Żeromskiego 10, 39-200 Dębica.

Na kuponie można poprzeć swojego faworyta w jednej czy dwóch kategoriach, ale można też wskazać nazwiska kandydatów w każdej z nich. Warto wybrać tę drugą opcję, bowiem w tym roku po raz pierwszy wprowadzamy możliwość przyznania jednemu kandydatowi dodatkowych 3 punktów. Żeby z niej skorzystać, głosujący powinien wskazać swoich faworytów w każdej kategorii, w której prowadzony jest plebiscyt - szczegóły w OL obok kuponu.

Głosować można tylko za pomocą oryginalnych kuponów wyciętych z gazety.

Można też głosować drogą smsową, wysyłając na numer: 71160 wiadomość o treści: OL XY, gdzie zamiast XY należy wpisać numer kandydata, który znajduje się przy nazwisku. Koszt sms-a to 1,23 zł  z vat.

Aby oddać głos na Agnieszkę Żurek należy wysłać sms o treści: OL 3

 

Laury Czytelników Obserwatora Lokalnego

Sześciu kandydatów, którzy zdobędą najwięcej głosów otrzyma Laur Czytelników OL i przejdzie do trzeciego, finałowego etapu wyboru Człowieka Roku OL 2018.

O tym, kto nim zostanie zadecyduje Kapituła, w skład której wchodzić będą dotychczasowi zwycięzcy tych konkursów oraz zaproszeni laureaci nagrody Obserwatora z poprzednich edycji.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.ol.com.pl oraz w redakcji OL.

 

Obserwator Lokalny nr 25 z dnia 23 czerwca 2018 roku

Mali strażacy pokazali wielką siłę

 

Dla Kacpra Pluty udało się zebrać ponad 6 tys. zł.


Na II Powiatowych Wielkich Zawodach Małych Strażaków nie było przegranych.

- U nas liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Każdy jest wygrany i każdy zasługuje na medal - przekonuje Agnieszka Żurek, szefowa Akademii Małego Strażaka i pomysłodawczyni imprezy.
A dobrej zabawy na stadionie w Paszczynie, bo tam odbywały się zawody, nie brakowało. W przygotowanych konkurencjach brali udział nie tylko mali strażacy z Brzeźnicy, Straszęcina, Korzeniowa, Chotowej, Łęk Dolnych i Skrzyszowa, ale często również ich rodzice oraz zaproszeni goście.
Impreza była chyba jedyną okazją, by zobaczyć starostę Andrzeja Regułę, którego na taczkach wiezie radny wojewódzki Wiesław Lada.
Najwięcej atrakcji czekało jednak na najmłodszych. Były wozy strażackie, do których można było wejść, dmuchańce, zabawy z animatorkami, kącik malucha, placki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzeźnicy, a także darmowa pizza i kiełbaski.
Same zawody były świetnie zorganizowane, ale to nie powinno dziwić, jeśli w ich organizację zaangażowało się ponad 50 wolontariuszy, przede wszystkim  rodziców małych strażaków.
Wielkim sukcesem zakończyła się też zbiórka pieniędzy na leczenie Kacpra Pluty z Paszczyny.
- Myślałam, że jak uda się uzbierać ze 2 tysiące złotych, to będzie dobrze. A zebraliśmy ponad 6 tysięcy - cieszy się Agnieszka Żurek.
Na konto rodziców Kacpra trafi dokładnie 6051,66 zł. Większość tych pieniędzy pochodziło z licytacji poduch Akademii Małego Strażaka (kilka udało się sprzedać
nawet po 200 zł) oraz ze sprzedaży kawałków tortu. Za nie do puszki trafiały też niemałe kwoty.

Tomasz Ratuszniak

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe