Mors na finiszu. Otwarcie 19 stycznia

  • 05.01.2019, 21:51 (aktualizacja 05.01.2019, 22:14)
  • Tomasz Ratuszniak
Mors na finiszu. Otwarcie 19 stycznia
Na dwa tygodnie przed oficjalnym oddaniem do użytku Domu Kultury Mors na miejscu uwijają się jeszcze pracownicy dębickiej firmy Hand-Bud, odpowiedzialni za remont i przebudowę. Choć wydaje się, że zostało im jeszcze sporo pracy, to Jan Borek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, zapewnia, że dom kultury będzie gotowy na czas. Impreza inaugurująca jego działalność zaplanowana została na 19 stycznia.

Największe wrażenie robi nowa sala widowiskowa. Już co prawda nie na 1200, jak pierwotnie, ale na 600 osób. Nowa, bo w tym przypadku trudno pisać, że została ona wyremontowana. To zupełnie nowe miejsce odpowiadające w końcu dzisiejszym standardom.

Po raz pierwszy w nowych fotelach zasiąść będzie można w sobotę 19 stycznia. Wtedy właśnie, odbędzie się tam Wielka Gala Operetkowo-Musicalowa, która rozpocznie się o godz. 18:00. 

W ponad dwugodzinnym programie będzie można usłyszeć znane i lubiane arie operetkowe, musicalowe oraz tradycyjne pieśni narodowe Ukrainy w wykonaniu artystów Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. Towarzyszyć im będzie balet i 25-osobowa orkiestra.

Więcej na temat przebudowy Morsa, ale również Domu Kultury Śnieżka, przeczytać będzie można w najnowszym numerze Obserwatora Lokalnego, który trafi do sprzedaży we wtorek 8 stycznia.

 

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kinoman
kinoman 06.01.2019, 13:27
A kino będzie w morsach?

Pozostałe