Człowiek Roku 2018 (nominacje) - Jacek Dymitrowski

  • 09.01.2019, 09:00 (aktualizacja 09.01.2019, 12:12)
  • Ryszard Pajura
Człowiek Roku 2018 (nominacje) - Jacek Dymitrowski
Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy. Mimo skromnych środków, które otrzymuje na organizacje wystaw, wraz z pracownikami przygotowuje je na naprawdę wysokim poziomie. W tym roku poszerzył działalność organizując największą jak dotychczas prezentację twórczości Ryszarda Paprockiego. To nowość w dębickim muzeum.

Trwa akcja, podczas której wspólnie z Czytelnikami Obserwatora Lokalnego wybieramy Człowieka Roku 2018.

W redakcyjnym gronie nominowaliśmy 18 kandydatów w sześciu kategoriach: działalność społeczna, gospodarka, kultura, oświata, polityka i samorząd oraz sport. Na naszym portalu przedstawimy wszystkich 18 kandydatów.

 

Jak oddać głos?

Głosować można wypełniając kupony, jaki do końca stycznia ukazywać się będą w Obserwatorze Lokalnym.

Kupony można dostarczyć osobiście do redakcji lub za pośrednictwem poczty na adres: ul. Żeromskiego 10, 39-200 Dębica.

Na kuponie można poprzeć swojego faworyta w jednej czy dwóch kategoriach, ale można też wskazać nazwiska kandydatów w każdej z nich. Warto wybrać tę drugą opcję, bowiem w tym roku po raz pierwszy wprowadzamy możliwość przyznania jednemu kandydatowi dodatkowych 3 punktów. Żeby z niej skorzystać, głosujący powinien wskazać swoich faworytów w każdej kategorii, w której prowadzony jest plebiscyt - szczegóły w OL obok kuponu.

Głosować można tylko za pomocą oryginalnych kuponów wyciętych z gazety.

Można też głosować drogą smsową, wysyłając na numer: 71160 wiadomość o treści: OL XY, gdzie zamiast XY należy wpisać numer kandydata, który znajduje się przy nazwisku. Koszt sms-a to 1,23 zł  z vat.

Aby oddać głos na Jacka Dymitrowskiego należy wysłać sms o treści: OL 7

 

Laury Czytelników Obserwatora Lokalnego

Sześciu kandydatów, którzy zdobędą najwięcej głosów otrzyma Laur Czytelników OL i przejdzie do trzeciego, finałowego etapu wyboru Człowieka Roku OL 2018.

O tym, kto nim zostanie zadecyduje Kapituła, w skład której wchodzić będą dotychczasowi zwycięzcy tych konkursów oraz zaproszeni laureaci nagrody Obserwatora z poprzednich edycji.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.ol.com.pl oraz w redakcji OL.

 

debica24 - 30 maja 2018
Widzów 1095, a w sobotę powtórka

 

Noc Muzeów przyciągnęła do tego w Dębicy 1095 widzów, w tym tych najmłodszych. W programie wystawa Ryszarda Paprockiego, którą znowu za darmo, w nowej odsłonie, zobaczyć można będzie w sobotę 2 czerwca.

18 maja gości było nawet więcej, skończyły się jednak bilety (darmowe). Jak mówi Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy, trzeba je było dodrukować.

W najbliższą sobotę muzeum zaprasza ponownie na wystawę Oblicza sztuki Ryszarda Paprockiego. Tym razem znajdujące się na niej instalacje zostaną podświetlone. Kolorowy pokaz zdaniem dyrektora Dymitrowskiego będzie szczególnie atrakcyjny.

Wystawę można będzie oglądać 2 czerwca w godzinach 20:30 - 23:00. Wstęp wolny.

A o samej wystawie i Ryszardzie Paprockim więcej pisaliśmy w Obserwatorze Lokalnym przed dwoma tygodniami, w tekście, którego fragmenty przypominamy niżej.

Największą wystawę będzie miał w Dębicy

- Będzie to największa wystawa indywidualna w całej mojej karierze artystycznej. Zaprezentuję na niej prawie wszystkie dziedziny i odmiany sztuki wizualnej, które uprawiam - zapowiada pochodzący z Łęk Górnych artysta.

Sam mówi o sobie, że jest architektem, artystą malarzem, rzeźbiarzem i streetartowym artystą 3D. Największą sławę jednak przyniosło mu właśnie trójwymiarowe malarstwo uliczne. Jest autorem dwóch największych w Polsce malowideł 3D. Solny świat, który namalował w Wieliczce ma 360 m2, a Moc żywiołów wykonana na koronie Zapory Wodnej w Niedzicy 260 m2.

Może nie największą (86 m2), ale najbardziej skomplikowaną artystycznie kompozycję wykonał w 2012 roku w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W tym przypadku sam proces  malowania był non stop transmitowany w internecie i cieszył się dużym zainteresowaniem. Ryszard Paprocki realizował swoje malowidła również m.in. w Austrii, Chinach, Francji, Izraelu,
Katarze i Turcji.

W 2017 roku został nominowany do największego na świecie festiwalu malarstwa 3D w Dubaju. W czasie tej imprezy wykonał malowidło posadzkowe o powierzchni 36 m2. W finale  uczestniczyło tylko 25 najważniejszych artystów całego świata działających w dziedzinie sztuki 3D.

Poza tym zajmuje się też malarstwem sztalugowym i monumentalnym, architekturą wnętrz, rzeźbą i architekturą ogrodów.

W dorobku ma ponad 25 wystaw indywidualnych, brał też udział w 45 zbiorowych. Jego prace znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

tra

 

PS. Wystawa w Dębicy to 240 m2 powierzchni wewnątrz muzeum oraz 1000 m2 na zewnątrz.

- To zdecydowanie nasza największa wystawa w historii - podkreśla dyrektor Jacek Dymitrowski.

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe