Człowiek Roku 2018 (nominacje) - Agnieszka Kuchcińska

  • 10.01.2019, 09:04 (aktualizacja 10.01.2019, 10:56)
  • Ryszard Pajura
Człowiek Roku 2018 (nominacje) - Agnieszka Kuchcińska
Agnieszka Kuchcińska - instruktorka Grupy Tanecznej Jupiter, działającej przy Domu Kultury w Pilźnie. Jej podopieczne w maju zdobyły I miejsce w kategorii mix na XX Otwartych Mistrzostwach Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu. W sierpniu natomiast wywalczyły szóste miejsce na Mistrzostwach Europy Mażoretek, które odbywały się w miejscowości Opatija w Chorwacji.

Trwa akcja, podczas której wspólnie z Czytelnikami Obserwatora Lokalnego wybieramy Człowieka Roku 2018.

W redakcyjnym gronie nominowaliśmy 18 kandydatów w sześciu kategoriach: działalność społeczna, gospodarka, kultura, oświata, polityka i samorząd oraz sport. Na naszym portalu przedstawimy wszystkich 18 kandydatów.

 

Jak oddać głos?

Głosować można wypełniając kupony, jaki do końca stycznia ukazywać się będą w Obserwatorze Lokalnym.

Kupony można dostarczyć osobiście do redakcji lub za pośrednictwem poczty na adres: ul. Żeromskiego 10, 39-200 Dębica.

Na kuponie można poprzeć swojego faworyta w jednej czy dwóch kategoriach, ale można też wskazać nazwiska kandydatów w każdej z nich. Warto wybrać tę drugą opcję, bowiem w tym roku po raz pierwszy wprowadzamy możliwość przyznania jednemu kandydatowi dodatkowych 3 punktów. Żeby z niej skorzystać, głosujący powinien wskazać swoich faworytów w każdej kategorii, w której prowadzony jest plebiscyt - szczegóły w OL obok kuponu.

Głosować można tylko za pomocą oryginalnych kuponów wyciętych z gazety.

Można też głosować drogą smsową, wysyłając na numer: 71160 wiadomość o treści: OL XY, gdzie zamiast XY należy wpisać numer kandydata, który znajduje się przy nazwisku. Koszt sms-a to 1,23 zł  z vat.

Aby oddać głos na Agnieszkę Kuchcińską należy wysłać sms o treści: OL 8

 

Laury Czytelników Obserwatora Lokalnego

Sześciu kandydatów, którzy zdobędą najwięcej głosów otrzyma Laur Czytelników OL i przejdzie do trzeciego, finałowego etapu wyboru Człowieka Roku OL 2018.

O tym, kto nim zostanie zadecyduje Kapituła, w skład której wchodzić będą dotychczasowi zwycięzcy tych konkursów oraz zaproszeni laureaci nagrody Obserwatora z poprzednich edycji.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.ol.com.pl oraz w redakcji OL.

 

Obserwator Lokalny nr 25/2018
Dwa złote medale na jubileusz

 

Ten rok jest wyjątkowo udany dla świętującego 5-lecie działalności Zespołu Mażoretkowego Jupiter z Pilzna. Formacji pod wodzą instruktorki Agnieszki Kuchcinskiej od stycznia udało się już zdobyć 9 złotych medali. Dwa ostatnie na III Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Mażoretkowych Majorki wKrośnie.

Jupiter działa od 2013 roku w Domu Kultury w Pilźnie. Najpierw była to jedna formacja, dziś jest już ich trzy: juniorki, kadetki i najmłodsza grupa, która na scenie zadebiutowała podczas tegorocznych Dni Pilzna.

Pierwsze sukcesy dziewczyny zaczęły odnosić w 2016 roku, czyli w trzy lata po rozpoczęciu działalności. Podczas debiutu na Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo-Wschodniej w Pustkowie Osiedlu Jupiter zdobył I miejsce i dzięki temu otrzymał też nominację na Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu. Tam grupa uplasowała się na X miejscu, co było dla debiutantek ogromnym sukcesem.

W tym samym roku na Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Mażoretkowych Majorki w Krośnie zdobyły złoty medal. Rok 2017 to dwa pierwsze miejsca na mistrzostwach w Pustkowie Osiedlu i nominacja na mistrzostwa Polski w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zespół wywalczył V i VIII miejsce.
Złota zdobyły za to na przeglądzie w Krośnie i w II Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych w Głogowie Małopolskim W 2018 roku w mistrzostwach w Pustkowie Osiedlu po raz pierwszy, prócz juniorek, wzięły udział również kadetki. Z tych zawodów Jupiter przywiózł cztery złote medale.

Na mistrzostwach Polski w Kędzierzynie-Koźlu dołożył jeszcze jeden krążek w kolorze najszlachetniejszego kruszcu.

W Głogowie Małopolskim obie grupy zdobywają złota. Podobnie na ostatnich zawodach w Krośnie. Tam niestety nie mogły zostać na ogłoszenie wyników, by osobiście odebrać medale, bo spieszyły się na Dni Pilzna i świętowanie jubileuszu. O tym, że obie grupy okazały się najlepsze w kategorii scena baton, dowiedziały się przez telefon. Jurorzy gratulowali im też bardzo wysokiego poziomu występu.

Ale dziewczyny nie składają broni. Przed nimi jeszcze Mistrzostwa Polski Mażoretek federacji AIM organizowane przez Stowarzyszenie Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu w Leżajsku.

Agnieszka Kuchcińska nie chce jednak zdradzić, czy i tam liczy na medal.

- Po prostu nie chciałabym zapeszyć - tłumaczy.

Juniorki występują w składzie: Klaudia Babicz, Gabriela Bal, Gabriela Florka, Aleksandra Górz, Magdalena Krupa, Paulina Miśkiewicz, Martyna Mitera, Alicja Nowak, Patrycja Pych, Martyna Poznańska, Marlena Skorupa, Katarzyna Świerczek, Magdalena Świerczek, Dominika Wnęk, Emilia Wojtuła i Maria Wolańska.

Grupę kadetki tworzą: Aleksandra Buszek, Martyna Czochara, Justyna Gębara, Zofia Kolbusz, Klaudia Noga, Oliwia Pietruszewska, Wiktoria Pyrkowska, Joanna Rasińska, Klaudia Staniszewska, Paulina Staniszewska, Zuzanna Sztorc, Julia Uryga, Paulina Wawryka, Gabriela Wójcik, Martyna Żurowska, Weronika Pękala i Natalia Bielatowicz.

Tomasz Ratuszniak

Obserwator Lokalny nr 36/2018
Nasze mażoretki szóste w Europie

- Dziewczyny były trochę zawiedzione, bo tutaj cały czas pierwsze miejsca, a tam nagle szóste. Ale przecież mistrzostwa Europy to już zupełnie inny poziom - twierdzi Agnieszka Kuchcińska, instruktorka Jupitera. Przyznaje jednak, że tak wysoka pozycja na zawodach, w których brały udział 62 drużyny ze Starego Kontynentu, to niesamowity sukces.

- Ale i tak po mistrzostwach się zawzięły i zapowiadają, że za rok będzie podium - śmieje się.

Wyjazd na mistrzostwa Europy w miejscowości Opatija w Chorwacji, to dla młodych tancerek nie tylko wielka przygoda, ale i niesamowity wysiłek. Wystarczy  wspomnieć, że sama podróż na zawody to 16 godzin spędzonych w autokarze. A i na miejscu nikt zawodniczek nie rozpieszczał.

- Nie jest tak pięknie, jak to na pierwszy rzut oka wygląda. Cały dzień spędza się na hali czekając na swój występ, albo na ogłoszenie wyników - przekonuje Agnieszka Kuchcińska.
Nie ukrywa jednak, że dla mażoretek z Pilzna trwające 4 dni mistrzostwa były lekcją nie do przecenienia. W trakcie ich trwania mogły w końcu podglądać  najlepsze drużyny w Europie. Czy to z Ukrainy, Węgier, czy Bułgarii. Polskę w Chorwacji reprezentowało 10 grup, w tym Jupiter.

Agnieszka Kuchcińska twierdzi, że niewiele brakowało, by tancerki wróciły do domu z brązem.

- Po defiladzie byłyśmy na trzeciej pozycji. Ale potem jurorzy połączyli defiladę ze sceną i już tak dobrze nie było - wyjaśnia.

Ostatecznie Jupiter zdobył 6. miejsce w kategoriach: formacje baton juniorki i formacje mix juniorki.

Na miejscu gratulowali im m.in. rodzice i Andrzej Kozik, dyrektor DK w Pilźnie, który również pojechał do Chorwacji, by dopingować młode zawodniczki. Pilźnieńskie mażoretki już dziś zapowiadają, że z przyszłorocznych mistrzostw na Węgrzech wrócą z medalami.

tra

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe