Środa, 26.06.2019

To już piętnasty Koncert Noworoczny

  • 11.01.2019, 23:52 (aktualizacja 12.01.2019, 00:26)
  • Tomasz Ratuszniak
To już piętnasty Koncert Noworoczny
W piątek 11 stycznia w Domu Kultury Kosmos odbył się pierwszy z dwóch Koncertów Noworocznych przygotowywanych przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy. Drugi odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godz. 16:30.

Koncert, jak co roku, podzielony jest na dwie części. W pierwszej, w której usłyszeć można najpiękniejsze kolędy i pastorałki, występują:

- Dziecięca Orkiestra Smyczkowa pod dyrekcją Marty Fortuny z towarzyszeniem: Piotra Madury na fortepianie, Jakuba Gąsiora i Kacpra Cebulaka na instrumentach perkusyjnych oraz solistów: Weroniki Chmury - wokal, Karoliny Chmury - wokal, Wiktorii Cieśli - skrzypce i Macieja Kity - gitara i wokal.

- Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia prowadzony przez Alicję Stasiowską-Piwowar, którym towarzyszą soliści: Maria Barnaś - wokal, Wiktoria Cieśla - skrzypce, Maria Źrebiec - fortepian i Jakub Gąsior - perkusja.

- Zespół Instrumentów Dętych Andrzeja Korusa wspomagany przez solistów: wokalistkę Ewę Świerk i trębacza Damiana Kosałkę.

Utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej wykonują muzycy Orkiestry Symfonicznej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia pod dyrekcją Ewy Trojan. Towarzyszą im soliści: Alicja Płonka - sopran, Jan Michalak - bas-baryton i Paweł Szlachta - kontratenor.

Więcej na temat Koncertu Noworocznego będzie można przeczytać w najbliższym numerze Obserwatora Lokalnego, który trafi do sprzedaży we wtorek 15 stycznia.

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
muzyka
muzyka 14.01.2019, 18:12
Piękny koncert, wielkie gratulacje
Krzych
Krzych 12.01.2019, 00:51
świetne zdjecia, gratuluje profesjonalizmu!

Pozostałe