Czwartek, 27.06.2019

Będzie kolejny basen w powiecie?

  • 12.01.2019, 19:04 (aktualizacja 12.01.2019, 19:50)
  • Janusz Grajcar
Będzie kolejny basen w powiecie? Tomasz Baca.
Ponad dziesięć lat temu ówczesny radny i sołtys Pilzna Marian Czernysz przekonywał, że w Pilzno powinno mieć swój basen. Miejsce dla niego widział przy hali sportowej gimnazjum. Temat wrócił za sprawą Tomasza Bacy na walnym zebraniu Rzemieślnika Pilzno.

- Za punkt honoru stawiam sobie, by w Pilźnie powstała pływalnia - przekonywał Tomasz Baca, który przedstawił się jako pracownik jednej z ogólnopolskich korporacji.

Do Pilzna przeprowadził się z rodziną z Tarnowa. Choć miasto uznaje za ładne, uważa, że brakuje w nim miejsc, gdzie dzieci i młodzież mogłyby aktywnie spędzać czas. Żeby skorzystać z basenu muszą jechać do Dębicy.

- My panu pomożemy - zapewniał w imieniu pilźnieńskich przedsiębiorców właściciel Taurusa Stanisław Jarosz.

Obecnie amatorzy pływania mogą skorzystać z dwóch krytych pływalni w Dębicy (25-metrowej i 50 metrowej), jednej w Pustkowie Osiedlu (25-metrowej) i jednej w Czarnej (25-metrowym). W okresie letnim można też skorzystać z pływalni odkrytych w Dębicy i Pustkowie Osiedlu. O tym, jak dużą popularnością cieszy się ta forma rekreacji, świadczy to, że w ubiegłym roku na wszystkie razem sprzedano ponad 400 tysięcy biletów.

Janusz Grajcar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Boro
Boro 12.01.2019, 20:28
Głos na basen

Pozostałe