W sobotę żałoba narodowa. Otwarcie Morsa we wtorek

  • 16.01.2019, 11:46
  • Tomasz Ratuszniak
W sobotę żałoba narodowa. Otwarcie Morsa we wtorek
19 stycznia, w związku z pogrzebem Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, prezydent Andrzej Duda ogłosił dniem żałoby narodowej. Tymczasem właśnie wtedy w naszym mieście miało odbyć się uroczyste oddanie do użytku Domu Kultury Mors, połączone z Wielką Galą Operetkowo-Musicalową. Burmistrz Mariusz Szewczyk zdecydował więc o przeniesieniu tej imprezy na wtorek 22 stycznia, na godz. 18:00.

Burmistrz poinformował o tym podczas konferencji, która odbyła się dziś przed południem w Ratuszu. Zaraz potem oddał głos Janowi Borkowi, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Jeżeli chodzi o program uroczystości w zasadzie nie zmienia się nic. To co zaplanowaliśmy na sobotę, udało się przenieść na wtorek. Rzecz jasna, że rozpoczęliśmy te działania wcześniej, nie czekaliśmy na ostateczną decyzję w sprawie pogrzebu, bo musieliśmy wcześniej próbować zabezpieczyć tych artystów, których zaprosiliśmy na uroczyste otwarcie - tłumaczył dyrektor.

Dodał również, że wtorek to jedyny dzień, w którym artyści z Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej mogą wystąpić w Dębicy. W niedzielę i poniedziałek mają zakontraktowane koncerty w innych miejscach.

Mariusz Szewczyk zapowiedział, że ze wszystkimi osobami, które mają zaproszenia na galę, urząd będzie się kontaktować telefonicznie, lub za pomocą sms, by poinformować ich o zmianie terminu.

Wszystkie zaproszenia i wejściówki na sobotnią imprezę, obowiązywać będą we wtorek.

Bez zmian pozostaje natomiast data i program wydarzeń związanych z niedzielną uroczystością odsłonięcia na Rynku Pomnika Niepodległości. Widowisko zatytułowane Wigilia w okopach w wykonaniu Grupy Artystycznej Safo, rozpocznie się w DK Mors o godz. 17:00.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
plus
plus 16.01.2019, 20:52
Popieram tezy pana Jacka Zielińskiego. Myślę, że mamy w Dębicy olbrzymi potencjał w tym obszarze. A jeśli już korzystać z artystów z zewnątrz, to wypadałoby w czasie kiedy słychać jeszcze echo jubileuszu 100- lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę sięgnąć po artystów spoza miasta, ale jednak z naszego kraju.
Szanuję Pana Jana Borka, ale na ten aspekt powinien moim zdaniem zwrócić baczniejszą uwagę. Proszę przykładowo sprawdzić kto pod koniec stycznia szczególnego 2018 roku, u progu jubileuszu naszego kraju, oraz 660 lecia Dębicy, występował w DK Kosmos w Koncercie Karnawałowym. I proszę nie zarzucać mi wrogości do cudzoziemców, bo to zupełnie nie o to chodzi.
Chodzi o wyczucie
Zieliński Jacek
Zieliński Jacek 16.01.2019, 16:18
Dla kogo robicie to otwarcie remontowanego Domu Kultury,dla jakieś Operetki z Kijowa czym oni związani są z Dębicą.Gdzie nasi ARTYŚCI
Adamek z całą ekipą gdzie Szkoła Muzyczna , Olkiestra Dęta, zespół Pieśni i Tańca gdzie zespoły tańca towarzyskiego, możliwe.że Nasi artyści nie będą mieć tam wstępu,to dla kogo to i po co.Panie Burmistrzu bardzo Pana lubię ale czy to co robicie podoba się Panu
Mateusz
Mateusz 16.01.2019, 12:39
Gdzie można nabyć bilety?
p.
p. 16.01.2019, 16:10
W miejskim ośrodku kultury są wejściówki do odebrania.
mors
mors 16.01.2019, 14:53
Jakie bilety? Nie dla psa kiełbasa :P

Pozostałe