Pełne zanurzenie, czyli pół setki morsów w Chotowej

  • 20.01.2019, 10:24 (aktualizacja 21.01.2019, 10:00)
  • Ryszard Pajura
Pełne zanurzenie, czyli pół setki morsów w Chotowej
Rozzuchwalają się dębickie morsy podczas akcji organizowanych w Chotowej. Już nie tylko pływają. Najbardziej odważni nurkują, jak Sebastian Pająk, który podobnie jak Grzegorz Reguła i Robert Roza, urządzają sobie efektowne skoki do wody.

Oficjalne liczenie w ostatni weekend wykazało, że do wody weszło 49 morsów. To dokładnie tyle, ile liczyła największa dotąd grupa, w lutym ub. roku. Rekord frekwencji został więc co najmniej wyrównany.

Ale na jednym ze zdjęć widać, jak do morsowania przygotowuje się 51 osób! To oznaczać może, że rekord jednak padł. Chyba że ktoś w ostatniej chwili zrezygnował z wejścia do wody.

To już pozostanie zagadką. Najlepszym rozwiązaniem będzie pobicie rekordu już w najbliższą sobotę 26 stycznia, co zapowiadają uczestnicy ostatniego morsowania. Wtedy wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Rekord wyrównali/pobili m.in.: Edyta Babicz, Julia Bajor, Łukasz Biduś, Bobek, Łukasz Bojarzyn, Larysa Buzynar, Rafał Chmiel, Krzysztof Chmiel, Danuta Czajka, Gabi Czajka, Tomek Czajka, Bartłomiej Dyndor, Jakub Dyndor, Bartek Dziurzyński, Michał Dziurzyński, Łukasz Gajewski, Marcin Garbuliński, Kinga Janowska, Tomasz Kaczor, Mariola Kądzielawa, Mateusz Kędzior, Jadwiga Kustra, Małgorzata Ligęska, Michał Łyczko, Tobi Małozięć, Bernadetta Mardeusz, Marcin Mierzwa, Paweł Morawczyński, Kamil Nicpoń, Mariusz Osocha, Sebastian Pająk, Agata Pajura, Ryszard Pajura, Michał Pietraszek, Jakub Polniaszek, Henryk Radwański, Łukasz Radwański, Grzegorz Reguła, Robert Roza, Jakub Rybak, Piotr Rybak, Weronika Rybak, Mateusz Stawarz, Marcin Stręk, Damian Trojan, Oliwia Trojan, Jarek Włodek. 

Akcji przyglądały się czworonożni przyjaciele Kingi Janowskiej i wszystkich morsów: Wally, Motyl i Fabi.

Wyżej znajdują się nazwiska osób, które wpisały się na listę.

Za tydzień, 26 stycznia br. kolejna próba pobicia nowego/starego rekordu. Początek o godz. 10:00 nad zalewem na Potoku Chotowskim na terenie Grand Hotel Resor&Spa. Morsy zapraszają wszystkich, tych którzy próbowali już zimnych kąpieli i tych, którzy chcą zrobić to po raz pierwszy. A naprawdę warto.

Organizatorem morsowania jest Studio Treningowe Spiders: Sebastian Pająk, Jolanta Pająk, Bernadetta Mardeusz i Małgorzata Ligęska.

Wspiera ich Ochotnicza Straż Pożarna w Chotowej. Współorganizatorzy to ośrodek Grand oraz dowódca 33. batalionu lekkiej piechoty WOT w Dębicy.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe