Niedziela, 18.08.2019

Dzień bez dobrego uczynku, to dzień stracony

  • 26.01.2019, 15:45 (aktualizacja 26.01.2019, 15:47)
  • Janusz Grajcar
Dzień bez dobrego uczynku, to dzień stracony
Tytułowymi słowami wypowiedzianymi podczas polskiej katechezy ksiądz biskup Andrzej Iwanecki właściwie powtórzył tylko znaną już wcześniej uczestnikom Światowych Dni Młodzieży prawdę. Ale właśnie w Panamie, gdzie młodzi ludzi mają swoje święto, trafiły jeszcze głębiej do ich serc.

Wydarzenia kolejnego dnia ŚDM tak opisują Kamil Godek i Paweł Pietrucha:

My młodzi ludzie XXI wieku powinniśmy być szczęśliwi i uszczęśliwiać innych.  Ksiądz biskup w ostatnich słowach pokazał nam sens miłości. Powiedział: Są ludzie, którzy nas kochają, ale nas nie znają. Są też ludzie, którzy nas znają, ale nie kochają. Zaś Jezus nas zna i  kocha miłością indywidualna i bezwarunkową.

Około godz. 15:00 przybywamy na kampus Cinta Costera, aby razem z papieżem Franciszkiem uczestniczyć w drodze krzyżowej. Ta rozpoczyna się o godz. 17:30. Papież zwrócił uwagę na problem dyskryminacji, odrzucenia z powodu tego, że ktoś jest inny. Prosił również, abyśmy tak jak Maryja, odpowiadali ”Oto jestem”.

Był to  dzień, w którym każdy z nas - uczestników ŚDM - doświadczył Boga w drugim człowieku. Tysiące młodych ludzi skupionych na modlitwie to widok, którego nie da się opisać. 

Janusz Grajcar

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ogarek
ogarek 26.01.2019, 15:55
No i jaki dzisiaj był ten dobry uczynek biskupa? A co planuje na jutro?

Pozostałe