Oni już poznali swojego sołtysa

  • 27.01.2019, 18:07 (aktualizacja 31.01.2019, 14:03)
  • Janusz Grajcar
Oni już poznali swojego sołtysa
Po tym jak we wrześniu ubiegłego roku zmarł Kazimierz Lenczowski, Grabiny nie miały sołtysa. Aż do niedzieli 27 stycznia. Podczas zebrania wyborczego w szkole podstawowej mieszkańcy funkcję gospodarza wsi powierzyli Jerzemu Sakowi. W wyborach pokonał on kontrkandydata, którym był Tomasz Trela.

Do rady sołeckiej weszli natomiast: Danuta Balasa, Stanisław Bryg, Henryk Pytel, Jerzy Radzik i Tomasz Trela.

W zebraniu udział wzięło 213 osób uprawnionych do głosowania. Zdaniem wójta Józefa Chudego, który przewodniczył spotkaniu, frekwencja była bardzo duża. Grabiny to druga pod względem liczby mieszkańców wieś w gminie po Czarnej.

W niedzielę sołtysi i rady sołeckie wybrane zostały również w Żdżarach i Przerytym Borze. Kto dostał ile głosów w poszczególnych sołectwach napiszemy w najbliższym wydaniu OL.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia z zebrania w Grabinach.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe