Wtorek, 19.02.2019

Młodzi powinni przyjmować życie takim, jakie jest

  • 28.01.2019, 18:36 (aktualizacja 28.01.2019 18:49)
  • Janusz Grajcar
Młodzi powinni przyjmować życie takim, jakie jest
Sobota i niedziela były ostatnimi dniami Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Choć Kamil Godek i Paweł Pietrucha zostaną w tym kraju jeszcze przez kilka dni, to czas spotkania z papieżem Franciszkiem dobiegł końca. Ojciec święty zostawił jednak w ich sercu ślad, z którym wrócą do Polski. Nie ukrywają tego w kolejnej relacji.

- Sobota - po porannej mszy świętej  odbieramy pakiety żywnościowe na dwa dni i udajemy się na kampus Świętego Jana Pawła II. Wieczorne czuwanie z papieżem Franciszkiem, które niosło ze sobą wiele emocji. Setki tysięcy młodych ludzi skupionych na modlitwie i słuchaniu słów papieża. Zwrócił on uwagę, że powiedzenia Panu tak, to przyjęcie życia z odwagą. Podkreślił też, aby się nie lękać i przyjmować życie takim, jakie jest. Podczas adoracji papież powiedział młodym, aby nie bali się powiedzieć Bogu, że też chcą wziąć udział w jego historii miłości do świata.

Następnego dnia o godz. 8:00 została odprawiona msza posłania, podczas której papież podkreślił, że młodzież nie jest przyszłością, ale teraźniejszością świata. Pokazał też, że człowiek pozbawiony miłości, jest człowiekiem, który niczego nie posiada.Światowe Dni Młodzieży w Panamie dobiegły końca, ale nasza życiowa droga nadal trwa. Po tak ogromnym doświadczeniu Młodego Kościoła, wrócimy umocnienie w wierze, która jest naszym drogowskazem. Mamy nadzieję, że za 3 lata spotkamy się wszyscy razem w Portugalii na kolejnym spotkaniu ludzi młodych, dla których Jezus jest na pierwszym miejscu

Janusz Grajcar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe