Wtorek, 23.04.2019

Zapadające się studzienki to zmora kierowców - widzisz, zgłoś

  • 30.01.2019, 09:08 (aktualizacja 30.01.2019 09:26)
  • Janusz Grajcar
Zapadające się studzienki to zmora kierowców - widzisz, zgłoś
Pan Jerzy dojeżdża do centrum Dębicy albo ul. Kosynierów Racławickich albo ul. Cmentarną. Jak mówi obie drogi są po remoncie, a i tak jazda nimi przypomina slalom między zapadającymi się studzienkami.

- Ci, którzy jeżdżą tymi drogami często, i znają rozkład studzienek, po prostu starają się je omijać. Inni wpadają w jedną po drugiej - zauważa pan Jerzy.

Zastanawia się, dlaczego władze miasta nie wyciągają konsekwencji wobec firm, które źle wykonały swoje zadanie. Przecież to powinno zostać poprawione w ramach gwarancji.

Burmistrz Mariusz Szewczyk zapewnia, że sytuacja na ul. Cmentarnej jest na bieżąco monitorowana. Trzy studzienki zostały poprawiane. Problem jest szczególnie z jedną z nich.

- Ale ostatnio nie miałem żadnych sygnałów, więc powinno być wszystko w porządku - podkreśla.

Roboty na ul. Kosynierów Racławickich wykonywała firma, która pracowała przy podwyższeniu wałów. To w ramach umowy z miastem, po tym jak zniszczyła drogę dowożąc materiały budowlane. Pieniądze na modernizację tej ulicy nie pochodziły więc z budżetu Dębicy.

Nie oznacza to, że burmistrz nie będzie w tej sprawie interweniował. Najpierw jednak musi sprawdzić, czy jest rzeczywiście tak, jak zgłasza pan Jerzy. Do Ratusza żadne sygnały w tej sprawie od kierowców nie dotarły.

- Jeśli ktoś widzi, że jakaś studzienka jest zapadnięta, powinien to zgłosić do Wydziału Infrastruktury do pana Sławomira Gawlika - prosi burmistrz Szewczyk.

Numer telefonu:  14 683 82 09

Janusz Grajcar
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
studzienka
studzienka 4.02.2019, 13:50
Trza debila który poprawia nawierzchnie a studzienki jeszcze niżej niż były.Ale nie ma się co dziwić.za 2 lata znowu będą remontować może w tedy
masakra
masakra 31.01.2019, 09:33
masakra jest ogolnie!!! szkoda auta, albo ku...pole minowe i dziura na dziurze, a jak juz wezma zrobia to spartacza ze sie jezdzi slalomem bo szkoda auta. ciekawe czy jak sie cos popsuje to urzad miasta zwroci koszty naprawy!!! bo spartaczyl robote
domasa
domasa 31.01.2019, 17:57
Czegoś nie rozumiem. Rwetes o stukające włazy do studzienek ogromny, a że nad studzienką nie ma czym oddychać jakoś nikt nie zauważa. Samochodem przemknie się przez miasto to nie czuć a w domu, no cóż - szufla i do pieca, mi jest ciepło.
weu
weu 31.01.2019, 07:25
Tych zapadniętych studzienek jest mnóstwo już od nowości dróg, bo odbierający nie są na tyle kompetentni, żeby to dostrzec. Albo przyjmuje się, że to się mieści w normie polskiego dziadostwa.
łąka
łąka 30.01.2019, 16:37
Proszę przyjechać na Łąkową i zobaczyć jak naprawdę wygląda zapadniętą studzienka i nie tylko
Josef-raczkowski
Josef-raczkowski 30.01.2019, 15:44
W cywilizowanych miastach ,w tak zwanym ZUM-ie .Jest czlowiek ktory jest odpowiedzialny za kontrole ulic i miasta.Jezdzi caly dzien i sprawdza stan drog,ulic.Jezeli pojawi sie jakis problem sam naprawia lub stawia znaki informacyjne,Samochod wyposarzony w znaki pacholki srodki na olej ,mase bitumiczna w wiaderkach (specjalna).Jezdzi taki czlowiek 8 godzin dziennie notuje .po kazdym dniu raport i zalecenia ktore kieruje do komorek w ZUM .One maja byc natychmiast wykonane.Z tym czlowiekiem ma kontakt Policja.To tak w skrocie.Burmistrz Debicy oglasza aby zglaszac usterki buahaha !!!
A odnosnie jakis tam firm to ZUM jest odpowiedzialny .Robi usluge bo bezpiczenstwo i wystawia rachunek !! Szkoda pisania ...Dlaczego gdie indziej mozna a w Debicy nie ?
Kolorowe okulary
Kolorowe okulary 2.02.2019, 23:36
A Burmistrz Miasta Dębica juz wywiązuje sie ze sowich obietnic wyborczych? Bo cos mi sje wydaję "że ci ho sza", czy ktos zauważył postępy z programu wyborczego?
rys
rys 30.01.2019, 11:00
To nie jest tylko wina partaczy ,którzy nie mają pojęcia jak wypoziomować pokrywę studzienki względem poziomu asfaltu ale też tych "znajców ",którzy komisyjnie odbierają stan faktyczny.A tak na przyszłość to do przetargu powinno się brać firmy ,które coś wiedzą o wykonastwie w zakresie robót drogowych a nie tylko tych ,którzy są tani bo tanie mięso to psi jedzą
hahaha
hahaha 30.01.2019, 15:38
Najlepiej debicki rejon drog oni moga tylko sciezki rowerowe asfaltowac i to po wsiach.
byly pracownik
byly pracownik 30.01.2019, 15:49
Zeby chociaz tyle potrafili to byloby niezle, niestety jedyne na co ich bylo stac, to sprzedaz akcji jakiemus kniaziowi, a nastepnie spuszczenie tej firmy na dno- winni na szubienice!!!!!!

Pozostałe