Kordian współczesny po raz ostatni

  • 01.02.2019, 21:28
  • Tomasz Ratuszniak
Kordian współczesny po raz ostatni fot. Julia Żymuła
Ci, którzy nie widzieli jeszcze widowiska pt. Kordian współczesny, wystawianego przez Grupę Teatralną Talia z II Liceum Ogólnokształcącego, ostatnią okazję ku temu będą mieć w sobotę 2 lutego. Katarzyna Lamberska-Kot, opiekunka grupy, która przygotowała ten muzyczno-teatralny spektakl, zapowiada bowiem, że będzie to już ostatnia jego odsłona.

Na scenie zobaczyć będzie można: Gabriela Steca, Kamila Solarza, Jakuba Małka i Ignacego Kamińskiego (Kordian), Zuzannę Grecką (Laura), Aleksandrę Jędrzejczyk (Wioletta), Dominika Augustyna (Papież/Ksiądz), Kacpra Wygonika (Dozorca), Bartosza Pękalę (Doktor/Diabeł), Nikolę Cich i Adriana Jaska (Strach i Imaginacja), Dorotę Kusibab i Sylwię Tworek (Wariaci), Igę Misę, Magdalenę Jaszcz, Agatę Byś, Natalię Wronę, Natalię Szukałę, Kingę Bigus, Mateusza Szynala, Norberta Szewczyka i Kacpra Bombę (Goście karczmy/Spiskowi/Cienie), a także zespół Why Not? oraz muzyków i wokalistki.

- Scenariusz spektaklu opierał się na połączeniu tekstu literackiego ze współczesną muzyką rozrywkową. Młodzi aktorzy prezentują wątki dotyczące rozterek głównego bohatera, które jak się okazuje, mimo upływu lat, są nadal aktualne i wspólne młodym ludziom. Sceniczny Kordian przeżywa rozterki miłosne, zdobywa nowe doświadczenia, rozczarowuje się wiele razy, mierząc się ze swoimi demonami i słabościami - czytamy w zapowiedzi. 

Widowisko w Domu Kultury Kosmos rozpocznie się o godz. 14:00. Wstęp będzie bezpłatny, ale przed spektaklem członkowie Talii zbierać będą wolne datki na działalność grupy.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Widz
Widz 02.02.2019, 19:32
Byłem . Pełna profeska. Gratulacje wykonawcom i pomysłodawcy !!!

Pozostałe