Nie masz jeszcze światłowodu? To się wkrótce zmieni

  • 08.02.2019, 08:14 (aktualizacja 08.02.2019, 08:24)
  • Janusz Grajcar
Nie masz jeszcze światłowodu? To się wkrótce zmieni
Firma Falesia Systemy wygrała przetarg na zaprojektowanie i budowę sieci szerokopasmowej ogłoszony przez firmę WDM z Mielca. Ze światłowodu, którego budowa rozpocznie się w tym roku, będą mogli korzystać mieszkańcy powiatu dębickiego i mieleckiego.

WDM rozbuduje sieć światłowodową w powiecie dębickim, dzięki temu, że jej wniosek okazał się najlepszy w ogłoszonym przez Ministerstwo Cyfryzacji konkursie Program Operacyjny Polska Cyfrowa dla obszaru Tarnobrzeski A.

Małgorzata Fryc, specjalista ds. marketingu w WDM, nie może jeszcze określić, kiedy klienci z powiatu dębickiego będą mogli korzystać z nowych usług. Bardziej precyzyjnych informacji będzie mogła udzielić po przejściu do fazy wykonawczej. Obecnie firma dociera z internetem do 28 miejscowości w powiecie mieleckim, oferując klientom dostęp o prędkości do 1000 Mbit/s.

WDM będzie budować własną sieć. Nie wyklucza jednak możliwości skorzystania z już istniejących, również tej budowanej przez województwo w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. W jakim stopniu zostanie ona wykorzystana, okaże się po procesie projektowania.

Mielecka firma chce dotrzeć głównie do tych domów w powiecie dębickim, których mieszkańcy nie mogą obecnie liczyć na korzystanie ze światłowodu.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe