Powrót Eweliny Lochman, czyli rok 2017 w Galerii Sztuki

  • 06.12.2016, 13:09 (aktualizacja 07.12.2016, 14:25)
  • Admin Admin
Powrót Eweliny Lochman, czyli rok 2017 w Galerii Sztuki fot. archiwum OL
Przed nami wystawa Résumé (16 grudnia), niezwykła wystawa podsumowująca 30 lat działalności Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Ale jej szef Ryszard Kucab zerka nie tylko w przeszłość. Znamy już kalendarz wystaw na rok 2017.

Styczeń
Jan Bosak – Malarstwo, grafika, rysunek
13 stycznia - 5 lutego
Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doktorat w roku 2011 uzyskał na tej samej uczelni. Prowadzi pracownię grafiki warsztatowej w Nowohuckim Centrum Kultury.
.
Luty
Wystawa środowiskowa Dębica 2017
Malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek
10 lutego 12 marca
Coroczna prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Sztuki MOK, w większości z Dębicy i powiatu dębickiego.
.
Marzec
Ewelina Lochman – Malarstwo, fotografia
17 marca - 16 kwietnia
To będzie powrót artystki z Rzeszowa do Dębicy. To w naszym mieście, w Galerii Sztuki MOK miała swoją pierwszą wystawę (w 2002 roku). Mimo, iż nie ukończyła żadnej szkoły artystycznej, zainspirowana przez Ryszarda Kucaba stale szlifuje swój talent, o czym będziemy się mogli sami przekonać w marcu. Jak można przeczytać w recenzjach z wystaw, jej malarstwo jest z jednej strony nastrojowe, z drugiej dynamiczne i odważne.
.
Kwiecień
Agnieszka Jankowska - Reliefy
Wojciech Mendzelewski  - Rzeźba
21 kwietnia - 14 maja
Wystawa pracowników naukowych uniwersyteckich wydziałów sztuki, a zarazem cenionych artystów.
Agnieszka Jankowska jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie; doktorat obroniła w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2004 r. Pracuje na stanowisku adiunkta Wydziału Sztuki Uniwersytetu rzeszowskiego w Zakładzie Rzeźby prof. Marii Siuty-Góreckiej.
Wojciech Mendzelewski także jest absolwentem IWA UMCS w Lublinie, doktoryzował się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje w Zakładzie Rzeźby Wydziału Artystycznego UMCS. Od maja 2010 jest prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu lubelskiego.
.
Maj
Wszystko jest liczbą – wystawa interaktywna (Uniwersytet Jagielloński)
19 maja - 11 czerwca
Techniczne i matematyczne ciekawostki zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie publiczności. A że nauka ze sztuką mają po drodze, stąd wystawa w galerii.
.
Czerwiec
Joe Ryan (Irlandia) - Grafika
16 czerwca - 9 lipca
Artysta związany jest z Graphic Studio Dublin, z którym Galeria Sztuki MOK w Dębicy współpracuje od kilku lat.
.
Lipiec
Jerzy Martynów – Malarstwo
14 lipca - 3 września
Tarnowski artysta, studiował na Wydziale Malarstwa i Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, architekturę wnętrz, grafikę użytkową, rzeźbę, małe formy architektoniczne.
.
Wrzesień
Beata Kołakowska – Grafika
8 września - 8 października
Artystka mieszka w Olsztynie, z przerwą na zawodowy i artystyczny pobyt w Szkocji. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, od 2009 roku pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Rysunku i Rzeźby Katedry Architektury Krajobrazu tej uczelni.
.
Październik
Jacek Sroka - Malarstwo, grafika
13 października - 12 listopada
Krakowianin, studiował w tym mieście na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Zajmuje się także malarstwem i grafiką warsztatową. Wyróżniony na Biennale Grafiki w Mulhouse (1984), Międzynarodowej Wystawie Miniatury w Toronto (1986), na Biennale Grafiki w Vaasa (1987) czy Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie (1994). W 1988 otrzymał Grand Prix na Biennale Grafiki w Seulu, a w 2001 roku nagrodę im. Witolda Wojtkiewicza przyznaną przez Związek Polskich Artystów Plastyków.
.
Listopad
Paweł Opaliński - Fotografia
Leszek Wawrzaszek – Malarstwo
17 listopada - 10 grudnia
Paweł Opaliński (absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, jest autorem m.in. kilkunastu layoutów prasowych. Ilustrator i fotografik. Za twórczość fotograficzną otrzymał m.in. Grand Prix konkursu im. Jana Sunderlanda, Grand Prix Biennale Fotografii Górskiej i Grand Prix Cyberfoto. Wykładowca Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie, Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Leszek Wawrzaszek w 2006 r uzyskał dyplom w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest kierownikiem artystycznym galerii Korek na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, którą sam założył. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ale też rysunkiem, grafiką warsztatową i projektową, fotografią, rzeźbą.
.
Grudzień
Interferencje - wernisaż jednej pracy
15 grudnia 2017 - 14 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe