Urzędowe pisma walają się wokół Ratusza

  • 10.02.2019, 21:27 (aktualizacja 11.02.2019, 09:36)
  • Tomasz Ratuszniak
Urzędowe pisma walają się wokół Ratusza
Osoby, które wybrały się dziś na spacer w okolice dębickiego Urzędu Miejskiego, zażywając niedzielnego relaksu mogły zapoznać się przy okazji z urzędową dokumentacją. A to za sprawą wiatru, który opieczętowane dokumenty wywiał prawdopodobnie z jednego z pojemników stojących za Ratuszem.

Tuż obok ogrodzenia natknęliśmy się m.in. na pismo wystosowane przez Wydział Infrastruktury Miejskiej do Straży Miejskiej. Dotyczyło zaśmiecenia jednej z działek przy ul. Pułaskiego. Urzędnik wnosi w nim o pilne wyegzekwowanie od właściciela nieruchomości uporządkowania działki.

- Niewątpliwie wyeliminowanie powyższych niekorzystnych działań przyczyni się do poprawy estetyki naszego miasta - przekonuje.

Aż prosi się dopisać, że posprzątanie pogubionych dokumentów, które walają się wokół urzędu, również.

Ale nie będzie to takie łatwe, bo wiatr rozniósł je w różnych kierunkach. Druk wniosku do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad o wydanie zezwolenia na lokalizację zjazdu, znaleźliśmy przy ogrodzeniu kortu tenisowego.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.02.2019, 14:04
Trzeba zrobić wśród mieszkańców zbiórkę pieniędzy na niszczarkę dokumentów dla urzędoli. A może jednak nie, bo jeszcze se coś zrobią
Jonasz Urzędniak
Jonasz Urzędniak 11.02.2019, 13:37
Afera na miarę miejscowości.
Kolasa
Kolasa 11.02.2019, 08:36
Jakie miasto taki porządek i organizacja pracy. Dramat
Ula
Ula 11.02.2019, 06:38
To się szykuja niezła afera, jeżeli (!) były tam nazwiska i dane mieszkańców. Z tego co wiem przepisy o RODO wprowadziły obowiązek utworzenia m.in. administratora danych osobowych w każdej organizacji, która dysponuje takowymi i odpowiada za przetwarzanie. Na miejscu Urzędu Miasta szybko bym zwołała konferencję prasową w celu wyjaśnienia tej sprawy, bo może to poprostu same dokumenty do różnych urzędów bez danych osobowych i nie ma żadnej afery! Uważam, że to istotna sprawa wizerunkowa.
Pankracy
Pankracy 11.02.2019, 12:53
Nie takie rzeczy lądowały w koszach na śmieci. Ci, co sortują tego rodzaju śmieci, powinni chyba wyrobić sobie dostęp do dokumentów typu poufne/tajne.
Prawnik
Prawnik 11.02.2019, 04:05
Jeżeli są to pisma pomiędzy urzędami czy jednostkami i nie ma tam danych petentów to afera z niczego. Gorzej jak są tam jakieś dane osobowe, to już sprawa zgoła inna i jest afera, za którą ktoś powinien odpowiedzieć. To się szykuje ciekawy poniedziałek dla dębickich urzędników z Ratusza!
hmm
hmm 11.02.2019, 13:10
Wszystko rozmyje się jak zawsze

Pozostałe