Środa, 24.04.2019

W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

  • 11.02.2019, 19:30 (aktualizacja 28.02.2019 10:20)
  • Artur Barwacz
W najnowszym Obserwatorze Lokalnym
Siódmy w tym roku numer Obserwatora Lokalnego ukaże się już jutro, jak co tydzień we wtorek.

Zapraszamy do lektury.

Kup wydanie cyfrowe

Artur Barwacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Absolwentka
Absolwentka 16.02.2019, 12:27
Pomysł o przeniesieniu klas 7 i 8 do budynku MG1 jest pozbawiony jakiegokolwiek sensu. Ktoś, kto nie wie, "kiedy ze sceny zejść" poświęca dobro uczniów i nauczycieli? Bardzo nieładnie. Nie życzę żadnemu uczniowi, by musiał, podobnie jak ja przed laty, biegać na dużej przerwie do SP9 na obiad, gdyż elitarne MG1 nie dysponuje nawet niewielką stołówką. Przechodzenie pomiędzy szkołami nie jest bezpieczne - wszyscy dobrze pamiętamy, że wśród dzieci, które koniecznie, z przyczyn np. dodatkowych zajęć, musiały zjadać obiady podczas przerw, zdarzały się wypadki, np. złamanie ręki z powodu upadku w drodze pomiędzy budynkami. Byłam uczennicą SP9, gdy do szkoły w klasach 1-6 uczęszczało ponad 800 uczniów. Teraz liczba uczniów jest identyczna, mimo że obejmuje klasy 0-8, czyli o trzy roczniki więcej. Niż demograficzny jest zatem widoczny gołym okiem i uważam, że tym bardziej nie jest konieczne dzielenie uczniów pomiędzy dwie szkoły. Zapewniam, że w SP9 wystarczy miejsca. Poza tym, chyba reforma oświaty nie została wprowadzona bez przyczyny i na celu miała m.in. łączenie, integrowanie uczniów aż do 8 klasy, więc po co po roku, gdy wszystko ma się dobrze, się temu sprzeciwiać?
Absolwent
Absolwent 16.02.2019, 11:13
Pomysł od czapy kompletnie , irracjonalny i nie potrzebny . Budynek MG1 z historią ale jednak to tylko mury . Reanimacja na sile i bez polotu , Skoro w 9 wszyscy się mieszczą i nie ma problemów lokalowych to po co robić sztuczne twory i migracje uczniów do gorszych warunków ? Próba spłaty powyborczych obietnic czy zobowiązań za awans ?Glos rozsądku jednak się objawił w radzie miasta także myśle ,ze ten projekt upadnie lub już upadł .
Jam
Jam 15.02.2019, 12:34
Klub radnych PiS dał stanowisko w tej sprawie. Apelują do burmistrza o wycofanie się z tego pomysłu i proponują inne rozwiązania dotyczące budynku po MG1 (przeniesienie tam zarządu oświaty i biblioteki z Rzeszowskiej).
Rodzic
Rodzic 15.02.2019, 19:15
Dał?Przypominam ,że to władza jest dla obywatela, a nie obywatel dla władzy... Jako rodzic ,nie wyobrażam sobie aby moje dziecko miało uczyć się w warunkach minionego pokolenia! Ktoś pomyślał o tych dzieciach ? Licznych udogodnieniach jakie są w SP nr 9? Człowiek ledwo ucieszył się z faktu likwidacji gimnazjów, gdyż lepsza perspektywa miała czekać moje dziecko , a tu prosze? Rozgrywki polityczne ponad wszystko....
dziakłacz
dziakłacz 15.02.2019, 15:33
a moze mogłyby tam byc różne orgazniacje pozarządowe bo maja siedziby w lokalach o różnym standardzie
Jam
Jam 15.02.2019, 16:25
Też to PiS proponuje. Ich oświadczenie jest na FB radnych Kutrzeby i Cebuli.
Rodzic
Rodzic 15.02.2019, 22:19
Mam wrażenie , że Dębiccy Radni zaczęli chronić swe tyłki i przypomnieli sobie o innych rozwiązaniach.Gratuluję i życzę rozwagi w podejmowaniu kolejnych decyzji!!!
do Rodzica
do Rodzica 16.02.2019, 09:02
Pomysł z przeniesieniem klas 7 i 8 do budynku MG1 forsował teraz wiceburmistrz Małozięć. Rady nie pytano o zdanie.
do do R
do do R 16.02.2019, 10:55
Dokładnie tak było. Jest to tylko i wyłącznie pomysł autorski pana wice bez jakiejkolwiek konsultacji z radnymi. A radni są przeciwni tej decyzji.
Tomik
Tomik 16.02.2019, 09:37
Do rodzica jażeli myślisz , że rada miejska nie znała tematu wcześniej to chyba w jakimsś matrixie żyjesz..! Wystraszyli się reakcji rodziców więc wystosowali pismo , przy okazji "udało" im się sprawić wrażenie zatroskanych.. Co nie zmienia faktu, że faktycznie propozycje zawarte w tym piśmie mają jakiś sens. Najważniejsze ażeby nie grali dziećmi i zostawili ich w dotychczasowej szkole SP 9.Ot i cała ta cholerna polityka.....
dj
dj 15.02.2019, 20:05
Tam będzie szkoła.
Rodzic
Rodzic 15.02.2019, 11:40
Jestem rodzicem ucznia kończącego MG1 oraz ucznia uczęszczającego do SP9 , powszechnym faktem jest to ,że panu dyrektorowi został rok do emerytury ........czyżby to była odpowiedz na to kuriozum ??????szkoła z tradycjami ale to nie wina uczniów ,ze nie ma na nią pomysłu ! Nie chce aby moje dziecko korzystające ze stołówki musiało chodzić samo na obiad , w obrębie 9 wsztstko jest na miejscu , zostawiajac dzieci wiemy ,ze są bezpieczne . Układy kosztem dzieci ? Przykład szkół 3 i 11 pokazał ,ze to niewypał !!! Ale tamte szkoły udało się uratować tworząc nowe odrębne niezależne od siebie organy .
Zbulwersowany
Zbulwersowany 15.02.2019, 11:29
To jest skandal !!!! Znowu układ towarzyski , kolesiostwo ?!!!! Czyżby to miał być plan tylko na rok ?????a później się z tego wycofają ?Nie chodzi o dobro uczniów , szkoła 9 mieści wszystkich , po co takie dzielenie , odrywanie od centrum życia szkoły , stołówki , powrót do schematu gimnazjum , który z jakiegoś powodu został wygaszony .To jest gospodarność? Chodzą słuchy ,że w budynku MG1 mają również zostać ulokowani uczniowie klas pierwszych jagielly , który ze względu na podwójny nabór będzie miał problem lokalowy !!!!!!! Żadnych konsultacji z rodzicami , po cichu na feriach ........Miasto nie ma pomysłu na zagospodarowanie obiektu to kosztem dzieci tworzą absurdalne i nieracjonalne uchwały . W takim rozwiązaniu właśnie uczniowie będą spędzać dłuższy czas w szkole bo przerwy się wydłużą z 5 do 10 /15 minut i nawet 30 minut żeby nauczyciele byli w stanie biegać między budynkami , a bezpieczeństwo ? Uczniowie na obiady będą sobie samodzielnie chodzić ?????szlola jest zarządzana bardzo dobrze , funkcjonuje bez zarzutu po co to burzyć ??? Odpowiedzi można się domyślać !!!!!
Rodzic
Rodzic 15.02.2019, 09:14
Przykre jest bardzo źe znomu mamy jakieś rozgrywki polityczne kosztem naszych dzieci. Ponadto doświadczenie pokazało, że łączenie szkół się nie sprawdziło więc dlaczego do tego wracy?
Rodzic SP9
Rodzic SP9 14.02.2019, 21:05
SP 9 w Dębicy to duża obszerna i ciepła szkoła, której rada pedagogiczna jest na wysokim poziomie. Kto i kiedy wpadł na tak głupi pomysł ażeby przenisić do budynku byłej szkoły nr 1 klasy 7 i 8 z Sp 9. Tymbardziej, że po reformie szkolnictwa , która jednoznacznie pokazuje o jedonoczeniu młodzieży od klasy pierwszej do ósmej. Pytanie moje jest takie czy zdecydowanie wcześniej ktoś z decydentów informował i rozmawiał na ten temat z zainteresowanymi czyli dyrekcją ,nauczycielami, a przede wszystkim z rodzicami dzieci, których naraża się na niepotrzebne dodatkowe i nie do końca pozytywne emocje? Czy była obszerna debata o w/ w sytuacji. To są emocje wywierane na dzieci i o takich sprawach należy debatować dużo wcześniej!!!
Niedopuszalnym jest decydować o tal ważnych sprawach bez dialogu z najbardziej zainteresowanymi.
Dębiczanka
Dębiczanka 14.02.2019, 21:01
Zastanawiające jest tylko w jakim celu taka zmiana. Czy Dębice stać na utrzymowanie dwóch budynków? Tym bardziej źe z roku na rok mamy coraz mniej dzieci. Ponadto w jakim cely byla likwidacja gimnazjum skoro znowu pomysł na podział klas?
Brrr
Brrr 14.02.2019, 20:30
To w końcu odchodzimy od gimnazjów, czy do nich wracamy?? Chyba Zalewska padnie!!!
już nie debiczanin
już nie debiczanin 13.02.2019, 18:45
Dzieci znow zakladnikami układów w mieście. Będą się uczyć w budynku gimnazjum nr 1, ale czy ktoś zainteresowanych o to zapytał czy chcą takich zmian dla swoich dzieci od nowego roku szkolnego. Gdzie tu ekonomia, aby utrzymywać dwa budynki szkolne obok siebie "9" i gimnazjum"1". Tak dobrze ma się budżet miasta.
Baba Jaga
Baba Jaga 13.02.2019, 22:11
Chyba nie wiesz co mówisz człowieku! Dzięki dwóm budynkom dzieci nie będą musiały uczyć się na zmiany. Chciałbyś, żeby twoje dziecko kończyło lekcje o godz. 18:00 ?
Miś Uszatek
Miś Uszatek 14.02.2019, 21:23
A w której szkole Twoje dziecko uczy się do 18:00? Chyba nie w dziewiątce, bo moje dzieci tam się uczą, a kończą "normalnie". Babo Jago nie strasz dzieci!!!
Rodzic
Rodzic 14.02.2019, 20:49
Co Ty piszesz???? Człowieku Ty nie wiesz co piszesz...Jakie zmiany podaj mi chodz jeden przykład że nasze dzieci uczą się do 18:00??????? To co zostało napisane nie jest prawdą. Jak masz wątpliwości zadzwoń do NIK w Warszawie Oni dokładnie Ci wyjaśnią jak jest ze zmiennoscia nauki w SP9. Kontrol która się odbyła końcem ubiegłego roku wyjaśni Ci Twoje wątpliwości.. Na przyszłość nie pisz bzdur zanim nie poznasz faktów. Z niecierpliwością czekam na Twoją odpowiedz .Pozdrawiam
zorientowana