Śnieżka kupiła fabrykę na Węgrzech

  • 11.02.2019, 21:12 (aktualizacja 14.02.2019, 08:54)
  • Ryszard Pajura
Śnieżka kupiła fabrykę na Węgrzech
Śnieżka kupiła 80 procent akcji spółki Poli-Farbe Vegyipari Kft, producenta farb i lakierów na Węgrzech.

Śnieżka nabędzie udziały w węgierskiej spółce za kwotę około 8 mld forintów węgierskich (ok. 108 mln złotych). 
- Nasze spółki bardzo wiele łączy - podobne biznesowe korzenie, filozofia działania oraz portfolio produktów. Razem z Antalem Szabó, założycielem i dyrektorem zarządzającym Poli-Farbe, uznaliśmy, że to dobry moment na połączenie sił. Jesteśmy przekonani, że ta transakcja przyniesie obu stronom wymierne korzyści - mówi Piotr Mikrut, prezes Zarządu FFIL Śnieżka SA.

Poli-Farbe Vegyipari Kft. to spółka o ugruntowanej pozycji w segmencie farb dekoracyjnych do użytku wewnętrznego na Węgrzech, posiadająca w swoim portfolio jedne z najbardziej rozpoznawalnych marek farb na tamtejszym rynku. Spółka jest także producentem systemów izolacyjnych, emalii i środków do ochrony drewna.

 

Na podstawie informacji FFIl Śnieżka SA

Zdjęcia: Śnieżka SA

ryszardpajura_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe