Halowe Mistrzostwa Gminy Dębica w Piłce Nożnej

  • 12.02.2019, 08:23
  • Janusz Grajcar
Halowe Mistrzostwa Gminy Dębica w Piłce Nożnej Fot. GOSiR Pustków Osiedle
W dniu 7 lutego, na hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu odbyły się VI Halowe Mistrzostwa Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem” 2019, których organizatorami byli Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Klub Sportowy Chemik Pustków oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu.

Uroczystego otwarcia VI Halowych Mistrzostw Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem” 2019 oraz powitania wszystkich reprezentacji dokonali Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof  Lipczyński oraz Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Marcin Ciszek, którzy podziękowali za przybycie wszystkim zawodnikom oraz opiekunom, tym samym życząc wielu sukcesów oraz wspaniałej sportowej walki w duchu fair play.

W turnieju wzięło udział 10 reprezentacji Szkół z terenu Gminy Dębica, które występowały pod flagą wcześniej wylosowanego państwa oraz barwami Gminy Dębica. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. W kolejnej fazie turnieju, drużyny które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach walczyły o triumf w całym turnieju, zaś pozostałe zespoły w kolejnych miejsce walczyły o miejsca III-X.

Łącznie rozegrano 25 meczów, które wszystkim zawodnikom dostarczyły bardzo dużo emocji i do ostatnich sekund trzymały w napięciu przed końcowym gwizdkiem, tym samym dając wiele radości po wygranym meczu. Wszyscy zawodnicy mogli liczyć również na głośny doping swoich kolegów oraz trenerów, którzy przekazywali swoim podopiecznym cenne wskazówki w trakcie gry.

Tegorocznym triumfatorem VI Halowych Mistrzostw Gminy Dębica w Piłce Nożnej „Zostań Mistrzem” 2019 została reprezentacja z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, która w finale pokonała 1:0 waleczną reprezentację z Nagawczyny, tym samym broniąc wywalczonego przed rokiem tytułu, który będą dzierżyć przez kolejny rok. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Pustyni wygrywając z zespołem z Głobikowej 2:1, choć to zawodnicy z Głobikowej pierwsi cieszyli się ze zdobycia bramki, jednak po ambitnej grze to Pustynia cieszyła się z miejsca na podium.

Organizatorzy turnieju przygotowali dla wszystkich reprezentacji pamiątkowe dyplomy, puchary oraz piłki, dla najlepszych trzech drużyn dodatkowo przygotowano pamiątkowe medale. Organizatorzy turnieju przyznali również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza oraz króla strzelców.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Zastępca Wójta Gminy Dębica – Zdzisław Siwula, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Dębica – Piotr Żybura, którzy pogratulowali wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników oraz dziękując za udział w mistrzostwach licząc tym samym, iż kolejna edycja dostarczy jeszcze większej dawki emocji i będzie obfitować w wiele ciekawych meczów i zwrotów akcji.

Klasyfikacja końcowa:
1. Brzeźnica - Polska
2. Nagawczyna - Węgry    
3. Pustynia - Ukraina    
4. Głobikowa - Szwecja    
5. Paszczyna - Rumunia    
6. Podgrodzie - Słowacja
7. Stobierna - Francja
8. Latoszyn - Włochy
9. Pustków - Niemcy
10. Stasiówka - Gmina Dębica

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec - Szymon Pociask (Głobikowa - Szwecja) 
Najlepszy bramkarz - Bartek Osora (Brzeźnica - Polska)
Najlepszy zawodnik - Kamil Paśko (Nagawczyna - Węgry)

 

Janusz Grajcar

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe