Twój e-Pit czeka w Urzędzie Skarbowym

  • 15.02.2019, 07:56 (aktualizacja 15.02.2019, 12:35)
  • Janusz Grajcar
Twój e-Pit czeka w Urzędzie Skarbowym
Od dzisiaj Urząd Skarbowy udostępnia stanowisko komputerowe na Sali Obsługi Podatnika z dostępem do usługi Twój e-Pit. Magdalena Nanuś-Łęcka, zastępca naczelnika US, zapewnia, że osoby, które zechcą z niego skorzystać, będą mogły skorzystać z pomocy pracownika skarbówki.

Z usługi Twój e-Pit można skorzystać także we własnym zakresie. Należy wejść na stronę www.podatki.gov.pl, wybrać usługę Twój e-PIT i zalogować się. Konieczne do tego będą: pesel (albo NIP i data urodzenia), przychód za 2017 r. oraz kwota przychodu z jednej informacji PIT-11 za 2018 r. W czekającym tam na nas przygotowanym przez administrację skarbową zeznaniu należy sprawdzić wszystkie dane. Jeśli się zgadzają, akceptujemy zeznanie i pobieramy potwierdzenie.

Jeśli nie zrobimy nic, czyli nie zaakceptujemy zeznania i nie złożymy go w innej formie (papierowej lub przez e-deklaracje), to 30 kwietnia zeznanie Twój e-PIT i tak zostanie uznane za złożone. Im wcześniej jednak zaakceptujemy zeznanie, tym wcześniej będziemy mogli liczyć na zwrot nadpłaconego podatku. Dostaniemy go na konto do 45 dni, podczas gdy przy składaniu formularza w wersji papierowej do 90 dni.

Należy pamiętać, że z usługi Twój e-Pit możemy skorzystać dopiero wtedy, gdy otrzymamy PIT-11 za 2018 r. od wszystkich pracodawców. Przy zalogowaniu na www.podaki.gov.pl będzie nam bowiem potrzebna informacja z jednego z nich.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe