Nowy semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy

  • 20.02.2019, 08:59 (aktualizacja 20.02.2019, 09:12)
  • Janusz Grajcar
 Nowy semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy
Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy. Zapisy on-line na semestr letni 2019 startują 25 lutego o godz. 10:00.

Na zajęcia w Dębicy mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat mieszkający na terenie powiatu dębickiego. Wykłady odbywają się w jedną sobotę miesiąca w Domu Kultury Kosmos. Przedsięwzięcie po raz kolejny wspierają finansowo partnerzy strategiczni projektu: Goodyear Dunlop Polska oraz Firma Oponiarska Dębica, a także jako partnerzy firmy Darco, Nicrometal oraz Dębicki Park Przemysłowy.

Rodzice mogą zapisywać dzieci rejestrując je on-line, poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 25 lutego od godz. 10:00 do 4 marca do godz. 23:59:59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja).

Semestr letni to cztery spotkania od marca do czerwca, jedno w miesiącu, zawszę w sobotę.  Wykłady, w których uczestniczy biorą udział, trwają godzinę i poruszają naukowe zagadnienia z wybranych dziedzin. W tym semestrze studenci DUT dowiedzą się, skąd płynie prąd, poznają historię ognia i jego tajemnice, spróbują odkryć i poznać to, czego nie widać oraz przekonają się, że świat z filmów science-fiction, nie jest taki odległy jakby mogło się wydawać.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja, chcąc rozszerzać tematykę zajęć, podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim, na podstawie której powstał DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli.

W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci uczęszczających do szkół w gminie oraz do dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a  Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy,wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Do tej pory liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 000 osób.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila [email protected] lub pod nr tel. 17 888 60 03.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Doradca zawodowy
Doradca zawodowy 21.02.2019, 08:19
Super inicjatywa, trzeba dzieci zachęcać do studiowania w przyszłości na Politechnice, bo tamtejsze kierunki dają gwarancję dobrej pracy!

Pozostałe