Poniedziałek, 20.05.2019

Dziś świętowali, 9 marca wystąpią dla Błażeja

  • 23.02.2019, 23:11 (aktualizacja 23.02.2019 23:29)
  • Tomasz Ratuszniak
Dziś świętowali, 9 marca wystąpią dla Błażeja
Edward Brzostowski, założyciel Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie oraz Romuald Kalinowski, który od 28 lat jest kierownikiem artystycznym i choreografem grupy, zebrali największe brawa podczas koncertu z okazji jej 40-lecia. Oczywiście prócz tancerzy, którzy dzisiejszego wieczoru prezentowali się na scenie Domu Kultury Mors.

Koncert cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że ciężko było zdobyć na niego wejściówki. Ci, którym się to nie udało, Igloopolan będą mogli zobaczyć 9 marca w DK Mors. Zespół powtórnie wystąpi z tym samym programem, tym razem po to by wspomóc 9-letniego Błażeja Ciurkota chorego na medulloblastomię - rdzeniaka.

Błażej to pogodny, niezwykle utalentowany chłopiec, który kocha grę w piłkę oraz matematykę. Starsze rodzeństwo Błażeja od 10 lat tańczy w ZPiT Igloopolanie, a dziadek przez wiele lat był  członkiem Kapeli Igloopolan. Niespodziewanie przed 9-tymi urodzinami ciężka choroba - medulloblastomia – rdzeniak  – w czwartym, najwyższym stopniu złośliwości, uniemożliwiła kontynuowanie jego hobby oraz nauki w ulubionej szkole i klasie. Chłopiec przeszedł bardzo ciężką operację usuwania guza. Niestety typ nowotworu uniemożliwia jego całkowite wycięcie, dlatego Błażej musiał jeszcze dzielnie znieść chemioterapię i radioterapię, a obecnie codziennie walczy z chorobą - leczy się, rehabilituje i wierzy, że jeszcze wróci do realizowania swoich pasji.

Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Biletami wstępu będą cegiełki w cenie 10 i 20 zł. Podczas koncertu wystawione będą także puszki na dobrowolne datki.

 

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 24.02.2019, 20:40
Nie byłem na koncercie bo brakło biletów widziałem Was w Tv jesteście wielcy jesteście nieszablonowi i w Dębickiej kulturze zajmujecie bardzo wysokie miejsce dziękuje Wam za przekazywane wartości i doznania jeśli tego ktoś nie widzi i nie potrafi docenić to porostu brak mu kultury
Ola
Ola 24.02.2019, 12:53
Gratulacje dla zespołu za piękny koncert. Wielu sukcesów na wielu scenach w następnych latach. Jubileusz 40 lecia to szczególny moment w życiu zespołu. Uznanie dla wszystkich, którzy tworzyli i tworzą zespół. Przykro nam widzom było, że podczas wystąpień oficjeli nikt z przedstawicieli władz nie zdobył się na poważne uhonorowanie pracy tych ludzi. Nie było żadnej nagrody od burmistrza. Dyplomy od ministra kultury były na widowni głośno komentowane jako wstyd. Nie popisali się włodarze miasta i powiatu. Panowie czeka nas kolejny jubileusz Orkiestry Miejskiej. Może warto wyciągnąć wnioski i pomyśleć o godnym nagrodzeniu ludzi, którzy pracują dla dębickiej kultury. Podpowiadam o nagrody chodzi,bo tym ludziom należy się szacunek
Jest szansa na zrehabilitowanie się. Zobaczymy jak będzie.
Teddy
Teddy 24.02.2019, 17:08
Pani Alino! Według pani mieli przynieść czeki czy co? Dyrektor Borek mówił, że wystąpił o odznaczenia, inna sprawa, że za późno.
jaszczurka
jaszczurka 25.02.2019, 00:51
Teddy, Pani "Ola" wyraźnie zaznaczyła, że zabrakło uhonorowania zespołu i ludzi w nim współpracujących ze strony samorządu lokalnego. Odznaczenia (choćby opóźnione), dyplomy - zarówno ze strony Ministerstwa Kultury jak i dyplomy od Marszałka Województwa Podkarpackiego nie są tożsame z "lokalnym" docenieniem ich wieloletniej pracy, zwłaszcza że jest to praca właśnie dla "środowiska lokalnego" miasta i powiatu dębickiego. A koncert przepiękny. Gratuluję wszystkim byłym jak i obecnym członkom zespołu oraz życzę dalszych sukcesów na gruncie artystycznym "tej pięknej wizytówce" naszego miasta.

Pozostałe