O Nowej Piątce u posła Warzechy

  • 27.02.2019, 13:09 (aktualizacja 27.02.2019, 13:17)
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
O Nowej Piątce u posła Warzechy
500+ od pierwszego dziecka to jedna z propozycji Nowej Piątki PiS zapowiedzianej podczas konwencji partii i konferencji u posła Jana Warzechy.

Oprócz 500+ od pierwszego dziecka, także brak podatku dochodowego dla pracowników do 26. roku życia, trzynastki dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy - to Nowa Piątka PiS. Propozycje omówione zostały podczas konferencji prasowej w biurze poselskim Jana Warzechy, w której wziął udział senator Zdzisław Pupa i starosta Piotr Chęciek.
Według Jana Warzechy szczególnie istotny jest dodatek 500+ już na pierwsze dziecko.
- Jeśli chodzi o samą Dębicę to spowoduje wzrost świadczeń na ten cel o około 44% - powiedział Jan Warzecha.
Wszyscy emeryci otrzymają trzynastą emeryturę w kwocie 1 100 zł. Wypłata świadczenia ma nastąpić przed 1 maja tego roku.
- To odpowiedź na potrzeby ludzi otrzymujących emerytury. Często na spotkaniach słyszeliśmy, że dostają zbyt małe wynagrodzenie. Ten dodatek to ukłon w ich stronę - powiedział poseł Jan Warzecha.
Niepobieranie podatku dochodowego od osób do 26. roku życia spowoduje zdaniem posła, że młodzi ludzie będą chcieli pracować w Polsce, a nie za granicą. Podczas spotkania była też dyskusja o przywróceniu połączeń autobusowych pomiędzy gminami, także tych nierentownych. Po to, żeby ludzie nie mający własnego transportu, najczęściej starsi, łatwiej mogli się przemieścić. Ta ustawa powinna zostać wprowadzona w kwietniu tego roku.
Jan Warzecha zapowiedział też obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie podatku dochodowego dla wszystkich pracujących.
Spotkanie było też okazją do zaprezentowania najważniejszych inwestycji prowadzonych i planowanych w całym województwie, w tym tych związanych z powiatem dębickim. Jedną z nich jest budowa kolei aglomeracyjnej.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jk
jk 08.03.2019, 18:55
Bardzo ładnie brzmi 1100 zł a w rzeczywistości do rączki niewiele ponad 800 zł. Podwyżki rent i emerytur miały być procentowo wyższe ale w momencie gdy wyszła potrzeba pokazania jaki PIS jest dobry wymyślono ze podwyżka bedzie niższa procentowo a w to miejsce 1100. Takim posunięciem emeryci i renciści fundują sami sobie dodatek.
Zacznijcie ludzie trochę myśleć.
Jonasz Urzędniak
Jonasz Urzędniak 28.02.2019, 07:01
Panie Starosto, kiedy zaczniecie zamiatać piasek po zimie?
cvb
cvb 28.02.2019, 12:32
Akurat sprzątanie piasku po zimie w lutym jest kompletnie bez sensu.
dojo
dojo 28.02.2019, 09:19
Akurat zima to trwa w najlepsze a Wielkanocy jeszcze nie było.
Nam się należalo
Nam się należalo 28.02.2019, 00:56
Panie pośle a jak Pan głosował gdy Platforma w 2016 chciała rozszerzyć program 500+ o pierwsze dziecko? Dlaczego Pan nie powie, ze to prawdopodobnie jednorazowy dodatek dla emerytów, o czym wspominają już wysocy politycy Pisu? Tak łatwo przychodzi wam rozdawanie naszych wspólnych pieniędzy! A poza tym jaki to wszystko ma związek z wyborami do PE, nich Pan powie jaki macie plan działania w Parlamencie Europejskim, co TAM zrobicie dla Polski? Jesteście tak bezczelni, że w żywe oczy kupujecie głosy ludzi, nie za swoje pieniądze!
Xan
Xan 27.02.2019, 22:35
A ja się kategorycznie nie zgadzam pracować na nowe daniny, żebyście mogli w ten sposób kupować sobie wyborców.
500-
500- 28.02.2019, 16:30
Ja też się nie zgadzam!!!!
Anna
Anna 27.02.2019, 21:58
Do Wiesława.Chleb podrożał bo właściciel piekarni musi zapłacić więcej pracownikowi ,który go piecze o około 500 zł, bo o tyle rząd podniósł najniższe wynagrodzenie więc trudno ,żeby dokładał do interesu .Poza tym mamy tzn.wolny rynek ,więc nie kompromitujmy się stwierdzeniami ,ze to rzad podnosi ceny..Albo zarabiamy mało i mamy tani chleb albo dużo i mamy drogi Chleb mamy i tak najtańszy w Unii -w Norwegii około 40 zł.
Baba Jaga
Baba Jaga 27.02.2019, 20:49
Niech emeryci schowają sobie tą trzynastkę na gorsze czasy, bo one na pewno nadejdą. A wtedy emerytur mogą nie zobaczyć wcale. Będzie druga Grecja.
Smutny
Smutny 27.02.2019, 18:49
A spiewaliście kiedyś "kominowe wróć"! I jest! Ale ciąg dalszy, to Wenezuela!
sigma
sigma 27.02.2019, 14:22
O akurat o połączeniach autobusowych to Starosta może się wypowiadać......ma doświadczenie, ma wiedzę......wszystko ma :)
Krzyś
Krzyś 28.02.2019, 00:57
No przecież to wina Tuska😀
Marcin
Marcin 27.02.2019, 13:25
To przerażające, że tak mała cześć społeczeństwa wie, że rząd nie ma swoich pieniędzy a te pieniądze są z PODATKÓW. ŻEBY NAM DAĆ MUSZĄ ZABRAĆ. A MOZE TAK PRZESTAĆ ZABIERAĆ A LUDZIE SAMI SOBIE PORADZĄ?
Na rękę dostajesz 3000 a pracodawca musi zapłacić 2000. Wystarczy zlikwiodac podatek dochodowy.
Belfegor
Belfegor 08.03.2019, 20:06
Nieprawda - Szydłowa krzyczała, że to Pan PREZES dał....
bruno
bruno 27.02.2019, 15:14
Wolałbyś aby ci zabierali i w ogóle nic z powrotem nie dali. Tak jak to było wcześniej.
doma
doma 27.02.2019, 14:25
Nie tak dawno podczas transformacji ustrojowej wszystko rozdawano ale nie wszystkim. Zaczęło się od 400zł Wałęsowego a skończyło gigantyczną inflacją, zarabiało się w milionach. Czy nas to czeka w najbliższej przyszłości ?
Karolek
Karolek 27.02.2019, 16:24
Pożyczy się w Providencie.
zenek
zenek 27.02.2019, 14:07
Tylko jakby nie zebrali podatków to by nie mieli z czego rozdawać. Kto by na nich zagłosował bez obiecanek i rozdawnictwa?
Jan
Jan 27.02.2019, 13:55
Dokładnie....,, Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniedzy"... Po tych obietnicach czekamy teraz na podwyżki wszystkiego
Wiesław
Wiesław 27.02.2019, 17:24
Jescze czekasz na podwyżki, kiedy one już są i to od dawna. Wszystko coraz droższe w sklepach. Dla przykładu chleb kiedyś, 2 lata temu kupowałem po 1,89, potem podrożał do 2,69, a teraz 2,99 - ten sam chleb, nic się nie zmienił, podwyżka ponad 50%.
Bruno
Bruno 28.02.2019, 18:03
Chyba w biedronce tak jest. W piekarni po schodkach dwa lata temu 3.90 a dziś 3.99.

Pozostałe