Zbigniew Ziobro przed Trybunał Stanu?

  • 28.02.2019, 10:12 (aktualizacja 28.02.2019, 17:50)
  • Ryszard Pajura
Zbigniew Ziobro przed Trybunał Stanu? Od lewej: Jan Mytkoś, Zdzisław Gawlik, Sławomir Neumann
Według Sławomira Neumanna, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej to błąd, że w poprzedniej kadencji Zbigniew Ziobro nie stanął przed Trybunałem Stanu.

- Ale taki błąd można popełnić raz - dodał lider Koalicji Obywatelskiej na spotkaniu, jakie wczoraj odbyło się w Dębicy.

Dodał, że także prezydent Andrzej Duda łamie konstytucję, więc po wygranych wyborach i on nie uniknie odpowiedzialności. Bo że opozycja je wygra w październiku br., Sławomir Neumann nie ma wątpliwości.

Odpowiadając na pytanie Jana Mytkosia o to, czy będą załatwione sprawy, które bolą ludzi, stwierdził, że po wygranych wyborach będzie rok społecznego kredytu na naprawienie wszystkiego, co zostało zepsute za rządów  Prawa i Sprawiedliwości. Będzie to m.in. przywrócenie niezależności od władzy Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądownictwa.

- To bezpieczniki, mające patrzeć władzy na ręce, żeby władzy nie odbiło - powiedział Sławomir Neumann.

 

Trzeba walczyć o europejską Polskę

Spotkanie w Dworku Dębickim odbyło się w ramach Klubu Obywatelskiego Dębica. Jego tematem była Silna Polska w silnej Europie.

Sławomir Neumann przyjechał z posłem Zdzisławem Gawlikiem i od początku wydawał się być w doskonałym nastroju.

- Na Podkarpaciu mam dobry humor, ładne miasto, ludzie uśmiechnięci - tłumaczył.

Spotkanie, w którym wzięło udział 50 osób, prowadziła Alina Rzewuska.

Jak powiedziała, nawiązując do tematu spotkania, dzisiaj w Polsce spotykamy język pogardy wobec instytucji unijnych i to ze strony niektórych polityków PiS.  W efekcie rośnie odsetek eurosceptyków.

- To wszystko powoduje, że trzeba walczyć o europejską, demokratyczną Polskę - stwierdziła Alina Rzewuska.

 

Daliśmy catering, a nas poobrażali

Według Sławomira Neumanna ważne są najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego, ale i te parlamentarne jesienią. Będziemy decydować, czy wygrają siły skupione wokół koalicji europejskiej, czy koalicji wokół PiS-u, która jest antyeuropejska. Gdy wygra ta druga, będziemy skazani na margines, a wszystko, co będzie jądrem UE, będzie poza nami.

Rządzącym obecnie zarzucił prowadzenie polityki prorosyjskiej. I bezmyślną politykę zagraniczną, czego przykładem jest szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu, na który pojechali wszyscy, tylko nie my.

Skrytykował także szczyt w sprawie Bliskiego Wschodu.

- Daliśmy salę, daliśmy catering, przyjechali i nas poobrażali wszyscy - komentował jego wyniki.

 

Jesteśmy skłóceni ze wszystkimi

Co to znaczy silna Polska w silnej Europie? - pytał jeden z uczestników spotkania.

Według Sławomira Neumanna silna Polska oznacza, że możemy swoje interesy społeczne i gospodarcze realizować w całej Europie i mieć wpływ na to, w jakim kierunku rozwija się UE. Ale do tego są potrzebni partnerzy w UE, którzy zagłosują za naszymi rozwiązaniami.

- Każdy kraj ma swoje interesy i musi o nie zadbać. Jak jesteś sam, to cię przegłosują - uważa polityk PO.

Jego zdaniem za rządów PiS jesteśmy sami, czego przykładem jest postawa Węgier, które w UE zawsze głosują tak, jak większość krajów unijnych, a nie jak Polska.

- Jak my jesteśmy skłóceni ze wszystkimi, to nie ma opcji, żeby ktoś realizował nasze interesy - powiedział, dodając, że w Europie uzgadnia się stanowiska.

 

Podniosą wiek emerytalny, ale nie ustawą

Odpowiadając na inne pytania Neumann powiedział m.in., że w Polsce organizacje parafaszystowskie podnoszą coraz wyżej głowę, bo przez ostatnie lata korzystały z ochrony prokuratury i policji.

- Czują, że włos im z głowy nie spadnie, to się radykalizują - mówił.

Po zwycięstwie opozycji zapowiedział przywrócenie podwyższonego wieku emerytalnego. Ale nie tak jak poprzednio, ustawą, bo jak stwierdził, potem znowu przyjdą populiści i ustawą ponownie to zmienią.

Dlatego wiek emerytalny nie zostanie podniesiony ustawą, ale wprowadzone zostaną zachęty ekonomiczne, żeby ludziom opłacało się zostać w pracy. I żeby się opłacało pracodawcom zatrudnianie takich pracowników.

 

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obiektywnie
obiektywnie 04.03.2019, 12:37
Chyba zapomnial o tusku i komorowskim .co zrobic facet ma juz lata
widmo
widmo 03.03.2019, 12:05
no i jest tez nasza, poki co, lokalna gwiazda polityki Krzysu ;) taki mlody, taki przystojny i do tego taki swiatowiec - swietlana przyszlosc przed nim stoi otworem :D poki wojt zyje :D
Pio
Pio 03.03.2019, 12:37
Paweł przestań zazdrościć, wiemy, że próbujesz się wbić w politykę, tylko zawsze nie ten komitet/kandydata wybierasz i solidna przegrana... I tak od kilkunastu lat :D
bobo
bobo 28.02.2019, 20:06
ja chyba nie umiem liczyc do pięćdziesięciu, co najwyżej kilkanaście osób
uczestnik
uczestnik 01.03.2019, 08:11
Zgoda, nie umiesz liczyć. Zdjęcia nie pokazują całej sali, była pełna i dostawiano krzesła.
adam
adam 28.02.2019, 20:05
Wszyscy glosujemy na PIS!!!
Merek
Merek 28.02.2019, 13:23
Dobre spotkanie żałuję, że mnie nie było, ale praca... Pozdrawiam Koalicję!

Pozostałe