W niedzielę oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym

  • 07.03.2019, 21:28
  • Tomasz Ratuszniak
W niedzielę oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym
W niedzielę 10 marca o godz. 10:00 rozpoczną się na dębickim Rynku uroczystości patriotyczno-religijne związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach weźmie udział m.in. 33.Batalion Lekkiej Piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Łukasza Cieplińskiego.

Pół godziny później w kościele św. Jadwigi odprawiona zostanie msza święta w intencji bohaterów Polski Podziemnej.

Ceremoniał patriotyczno-religijny, czyli modlitwa, apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów, zaplanowany jest na Cmentarzu Wojskowym o godz. 12:00.

O godz. 17:00 Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Domu Kultury Mors na koncert zatytułowany Podziemna armia powraca, z którym wystąpią Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk. GRupa Artystyczna Safo zaprezentuje spektakl zatytułowany Chcieli tylko wolnej Polski. 

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe